reklam
reklam

Whois IP Nedir? Whois IP Sorgulama ve Whois IP Ayıklama

Whois IP Nedir? Whois IP Sorgulama ve Whois IP Ayıklama

Whois IP, Elinizdeki herhangi bir IP numarası üzerinden yapacağınız sorgulama sonucunda bu IP adresine dair bazı yetkili ve firma bilgilerine ulaşabildiğiniz IP sorgulama çeşididir. Tıpkı alan adı sorgulamasındaki gibi işler ve ücretsiz araçlar yardımıyla gerçekleştirilir.

Whois IP Sorgulama ve Whois IP Ayıklama

Whois IP sorgulama yöntemiyle elimizde bulunan herhangi bir IP adresi yardımıyla IP'ye dair bazı spesifik bilgilere sahip olabiliriz. Örneğin bir web sitesinin IP adresine erişerek bu IP üzerinde başka hangi web sitelerinin barındığı gibi bilgilere ulaşabiliriz. Bu tür işlemlerde Whois IP sorgulama oldukça önemli bir role sahiptir.

Whois IP Ayıklama ise yukarıda tanımladığımız işlem ile aynıdır. Aralarındaki farklılık yalnızca isimlerinin farklı şekillerde kullanılmasıdır. Whois IP sorgulama ve Whois IP Ayıklama gibi işlemlerinizin tümünü ücretsiz olarak sunulan WMAracı Whois Aracı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al