reklam
reklam

Blogspot Nedir? Blogspot Açma ve Blogspot Temaları

Blogspot Nedir? Blogspot Açma ve Blogspot Temaları

Blogspot veya Blogger, Google'ın 2003 Yılında satın almış olduğu internet kullanıcılarına kendi bloglarını açmalarına yardımcı olan bir servistir. Esasen ilk olarak Pyra Labs tarafından geliştirilen Blogger sistemi 1999 yılında internet kullanıcılarının beğenisine sunulmuştur. Kısa süre sonra Google'ın dikkatini çekmeyi başaran bu servis Pyra Labs'dan satın alınmış ve Google markasının bir ürünü olarak bu güne kadar internet kullanıcılarına hizmet vermeye devam etmiştir.

Blogspot Açma

Kişisel bloglar ve topluluk blogları için son derece müsait bir altyapıya sahip olan bir Blogger Blogspot'u oluşturmak hem çok kolaydır, hem de istediğiniz gibi kolayca düzenlenebilir. Yazılım dillerinden herhangi birini bilmenize gerek kalmaksızın Blogspot aracılığıyla kendi istediğiniz blogları meydana getirebilir ve içeriklerinizi milyonlara ulaştırmanın ilk adımını atabilirsiniz.

Hemen bir Blogger Blogspot'u oluşturmak için www.blogger.com internet adresine giriş yapın. Blogger'da bir blog oluşturmanız için öncelikle Google hesabınızın olması gerekiyor. Şayet bir Google hesabı sahibi değilseniz o halde “kayıt ol” seçeneğine tıkayarak ilk etapta kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz. Eğer zaten bir Google hesabınız bulunuyorsa hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini yazdıktan sonra Blogger'da oturum açabilirsiniz.

Oturum açma işlemini tamamladıktan sonra ana sayfa içerisinden “Yeni Blog Oluştur” sekmesine tıklayarak Blogspot blogunuzu açmanın ilk adımını atabilirsiniz. Bu sayfa içerisinden öncelikle blogunuza bir sayfa başlığı ve daha sonra da bir blog adresi seçmeniz gerekir. Blogger üzerinde oluşturduğunuz tüm bloglar www.blogadiniz.blogspot.com.tr şeklinde olacaktır. Ayrıca dilerseniz kendinize ait özel bir alan adı satın alarak da sadece Blogger'ın alt yapısını kullanabilirsiniz.

Blogspot Temaları

Blogunuzu tam anlamıyla oluşturduktan sonra ilk iş kullanıcıların gözünü yormayacak ve blogunuzun ruhunu yansıtacak bir blog teması seçimi yapmaktır. Blogger bu konuda kendi içerisinde size sayısız zenginlik sunuyor ve farklı blogger temaları sunuyor. Şayet istediğiniz tema bunlardan biri değilse,  onlarca tema şablonunu düzenleyerek de kolayca kendi temanızı meydana getirebiliyorsunuz.

Blogger hakkında soru ve sorunlarınız için WMAracı forumunun Blogger kategorisine en renkli Blogger tema paylaşımları içinse Blogger Temaları kategorisine giriş yapabilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Siber Suç
  Ziyaretçi Merhaba.şikayet edeceğim şahsın adını soyadını versem yeterli olur mu? Hangi telefon numarasını kull... Siber Suç
 • 2 Metin Yazarı
  Ziyaretçi Selam ben 17 yaşındayım metin yazarlığı konusunda hiç tecrübem yok ama bunu bi süre uzun uzun çalışı... Metin Yazarı
 • 3 Paypal
  Ziyaretçi İyi geceler turkiyeden paypal kart cikartmak istiyorum bu mumkunmudur acaba... Paypal
 • 4 Kelime İşlemci
  Ziyaretçi İlk wordprocessing programının (word'dan önce) adı nedir?... Kelime İşlemci
 • 5 Software
  Ziyaretçi Yazılımlar..bir eloktronik eşyanın kullanım süresini nasıl belirler..kullanım hakkını gasp etmek.doğ... Software
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al