wmaraci reklam

Blogspot Nedir? Blogspot Açma ve Blogspot Temaları

Blogspot Nedir? Blogspot Açma ve Blogspot Temaları

Blogspot veya Blogger, Google'ın 2003 Yılında satın almış olduğu internet kullanıcılarına kendi bloglarını açmalarına yardımcı olan bir servistir. Esasen ilk olarak Pyra Labs tarafından geliştirilen Blogger sistemi 1999 yılında internet kullanıcılarının beğenisine sunulmuştur. Kısa süre sonra Google'ın dikkatini çekmeyi başaran bu servis Pyra Labs'dan satın alınmış ve Google markasının bir ürünü olarak bu güne kadar internet kullanıcılarına hizmet vermeye devam etmiştir.

Blogspot Açma

Kişisel bloglar ve topluluk blogları için son derece müsait bir altyapıya sahip olan bir Blogger Blogspot'u oluşturmak hem çok kolaydır, hem de istediğiniz gibi kolayca düzenlenebilir. Yazılım dillerinden herhangi birini bilmenize gerek kalmaksızın Blogspot aracılığıyla kendi istediğiniz blogları meydana getirebilir ve içeriklerinizi milyonlara ulaştırmanın ilk adımını atabilirsiniz.

Hemen bir Blogger Blogspot'u oluşturmak için www.blogger.com internet adresine giriş yapın. Blogger'da bir blog oluşturmanız için öncelikle Google hesabınızın olması gerekiyor. Şayet bir Google hesabı sahibi değilseniz o halde “kayıt ol” seçeneğine tıkayarak ilk etapta kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz. Eğer zaten bir Google hesabınız bulunuyorsa hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini yazdıktan sonra Blogger'da oturum açabilirsiniz.

Oturum açma işlemini tamamladıktan sonra ana sayfa içerisinden “Yeni Blog Oluştur” sekmesine tıklayarak Blogspot blogunuzu açmanın ilk adımını atabilirsiniz. Bu sayfa içerisinden öncelikle blogunuza bir sayfa başlığı ve daha sonra da bir blog adresi seçmeniz gerekir. Blogger üzerinde oluşturduğunuz tüm bloglar www.blogadiniz.blogspot.com.tr şeklinde olacaktır. Ayrıca dilerseniz kendinize ait özel bir alan adı satın alarak da sadece Blogger'ın alt yapısını kullanabilirsiniz.

DA Nedir? Domain Authority Yükseltme ve Domain Authority Sorgulama
İlginizi Çekebilir!

DA Nedir? Domain Authority Yükseltme ve Domain Authority Sorgulama

DA (Domain Authority), dünyaca ünlü SEO şirketi Moz tarafından geliştirilen ve internet sitelerinin SERP sayfasında birbirine karşı muhtemel üstünlüklerini tahmin etmeye yardımcı olan SEO skorudur. 0 ile 100 arasında derecelendirmeyle ...

Blogspot Temaları

Blogunuzu tam anlamıyla oluşturduktan sonra ilk iş kullanıcıların gözünü yormayacak ve blogunuzun ruhunu yansıtacak bir blog teması seçimi yapmaktır. Blogger bu konuda kendi içerisinde size sayısız zenginlik sunuyor ve farklı blogger temaları sunuyor. Şayet istediğiniz tema bunlardan biri değilse,  onlarca tema şablonunu düzenleyerek de kolayca kendi temanızı meydana getirebiliyorsunuz.

Blogger hakkında soru ve sorunlarınız için WMAracı forumunun Blogger kategorisine en renkli Blogger tema paylaşımları içinse Blogger Temaları kategorisine giriş yapabilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Alfanümerik
  bilal Merhaba Lütfen 8-32 karakter uzunluğunda alfasayısal karakterlerden oluşan bir kombinasyon girin. ... Alfanümerik
 • 2 Onlyfans
  tarık Onlyfanta bedava sayfalara abone olmak için bile olsa kart bilgisi istiyor 10 centlik ödeme almak iç... Onlyfans
 • 3 Warez
  seyhun Warez reklam türleri için liste verebilir misiniz?... Warez
 • 4 Home Ofis
  dilara Merhaba, nace kodu 62 01 01 işyerleri home ofis çalışabilir mi? ruhsat alma zorunluluğu var mı?... Home Ofis
 • 5 EULA
  elifnaz Google eula herhangi bir ücret almaktamidur yani paralı mıdır... EULA
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al