Giriş Yap / Kayıt Ol

Amazon, Meraklıları için Makine Öğrenimi Kursu Yayınladı!

Tarih: 27 Kasım 2018   Kategori: Programlama   Yazar: Being  |  5006 kez okundu

Makine öğrenimine merak salanlardan mısınız? Merak salıp da, yeteri kadar kaynak bulamadığı için hevesi kursağında kalanlardansanız, Amazon’un ücretsiz Makine Öğrenimi (Machine Learning) eğitimiyle harika bir başlangıç yapabilirsiniz!

Amazon, makine öğrenimine merak salan geliştiriciler için muhteşem bir kaynak eğitim programı yayınladı. Daha önce Amazon bünyesindeki geliştirici ekibinin faydalandığı 45 saatlik eğitime, artık isteyen tüm geliştirici adayları ücret ödemeden sahip olabilecek.

Ücretsiz 30 Kurs ve 45 Saatlik Eğitim!

Amazon’un makine öğrenimi kursu, makine öğrenimi alanında hiçbir tecrübesi olmayan geliştirici adaylarından tutun, uzmanlara varıncaya dek herkesin faydalanmasını hedefliyor.

Eğitim programıyla temel olarak hedef alınan 4 grup ise şöyle:

  • Geliştirici ve Geliştirici Adayları
  • Veri Bilimcileri
  • Veri Platformu Mühendisleri
  • Profesyonel İş İnsanları

45 saatlik kurs en temel seviyeden, makine öğreniminin temel konseptinden başlıyor. Uygulamaya dönük ilerleyen kurs, son aşamada ise gerçek dünya örnekleriyle kursiyerlerin öğrendiklerini pekiştirmesini sağlıyor.

Bir mağaza için hediye paketi uygunluğu yazılımı, ulaştırma rotası uygunluğu yazılımı, eğlence dünyasının potansiyel ödül sahiplerini IMDb verilerinden faydalanarak tahmin etmek gibi bazı eğlenceli yazılım örnekleri de kursiyerleri bekliyor.

Amazon tabii ki tüm bunları insanların gözünde sempatik görünmek için yapmıyor. Kursun odağında pazarlama olduğunu anlamak çok zor olmasa gerek. Kurs herkesin katılımına açık ve ücretsizken, geliştiricilerin ileri seviyelerde kullanacağı bazı AWS servisleri için ödeme yapması gerekiyor.

Ayrıca kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler opsiyonel olarak; “AWS Certified Machine Learning – Specialty” sertifikasını almak için sertifikasyon sınavına da katılabilecekler. Normalde piyasa değeri 300 dolar olan bu sertifika sınavına kursiyerler %50 indirimle, yani 150 dolar ödeyerek girebilecek.

Alternatif kurslara da göz atmayı unutmayın!

Amazon’un kursu kafanıza yatmadıysa tercih edebileceğiniz başka ücretsiz eğitim programlarının olduğunu da hatırlatayım. Mesela:

Google: Coursera ile güçlerini birleştiren Google’ın tamamen ücretsiz bir makine öğrenimi kursu bulunuyor.

Microsoft: Microsoft’da makine öğrenimi alanında kariyer planlayan kişiler için benzeri ücretli bir eğitim programına sahip.

Aslında artık belirtmeye bile gerek yok ama yine de altını çizelim: Bu listedeki tüm kursların dili, Amazon’un eğitimi dahil İngilizcedir.

Amazon’un Makine Öğrenimi Kursuna Göz Atın!

7 Yorum
LaFatih avatar
LaFatih • 2 yıl önce
iyi hoş ama ingilççe
ishana avatar
ishana • 2 yıl önce
bundan 400 - 500 yıl önce Bilim Dili Türkçe idi. Artık İngilizce. İngilizlerin en büyük projelerinden birisi de İngilizce dilinin az konuşulduğu yerlerde daha çok konuşulmasını sağlamak için Avrupa birliği Projeleri geliştirmek idi. Bunu dabaşarmış görünüyorlar. Aslında İngilizlerin dilini konuşuyor ve onları kurallarına göre davranıyorsak İngiliz vatandaşı olmuşuz demektir. Pasaporta gerek yok.
Şaka bir yana zaten kullanılacak olan programlama dilleri de ingilizce. o zaman meşhur 4s kuralına göre ingilizce öğrenmek yada geliştirmek gerekiyor.
sergennaslan avatar
sergennaslan • 2 yıl önce
Hocam amazon gizli bir ingiliz ajanı olabilir mi?
bladekardes avatar
bladekardes • 2 yıl önce
ishana ne diyorsun sen? smile
ishana avatar
ishana • 2 yıl önce
anladın sen onu smile
bladekardes avatar
bladekardes • 2 yıl önce
Ben sadece üzüldüm
hsntngr avatar
hsntngr • 2 yıl önce
Bundan 700-800 yıl önce bilimin dili arapçaydı hocam (mutezile akımının yaygın olduğu yıllar). Ne yazık ki selçuklulardan sonra hemen hemen hiç bir türk devleti bilime gereken önemi göstermedi. Osmanlı'da dahi bir kaç padişah dışında hiç bir padişah pozitif bilimleri desteklemedi
FacebookTwitterTelegramYoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

Son Yorumlar
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.