Giriş Yap / Kayıt Ol

Booking.com Türkiye’ye Geri Dönüyor!

Tarih: 04 Ocak 2018   Kategori: İnternet   Yazar: Being  |  1762 kez okundu

TÜRSAB ile yıldızları bir türlü barışmayan Booking.com, 2017’nin Mart ayında görülen davanın aleyhine sonuçlanmasıyla Türkiye faaliyetlerini durdurma kararı almıştı. Dava sonrasında Booking.com karar ilişkin olarak “Sorun bizde değil, sizde…” açıklamasını yaparak alınan kararı sert bir şekilde eleştirmişti. YeniŞafak gazetesinin bugünkü haberine göre geri vites yapan Booking.com kısa süre sonra tekrardan ülkemizde faaliyetlerini yürütmeye başlayabilir.

Kaynağın haberine göre, Hollanda merkezli Booking.com mahkeme kararıyla belirtilen ceza tutarını ödedikten sonra Türkiye faaliyetlerine tekrardan başlayacak. Bugün gerçekleştirilen Türkiye’de Turizm Trendleri ana temalı Türkiye İstişare Toplantısında konuşan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci, booking.com ile görüşmelere başlandığını ve cezanın ödenmesi halinde kısa süre sonra Türkiye pazarında yeniden yer almaya başlayabileklerini açıkladı.

Ahmet Temurci’nin söylediğine göre Booking.com’un yaşadığı sorun yalnızca ülkemize özel değilmiş. Temurci, Fransa ve Almanya’da içerik olarak aynı olmayan fakat benzer davaların Booking.com için sürdüğünü belirtiyor. Sadece Türkiye faaliyeti operasyonları için çıkarılan cezasını ödemesi halinde Booking.com’u Türkiye’nin internet semalarında tekrardan göreceğiz. Sürecin ne zaman sonlanacağı ve booking.com’un kesin dönüş tarihi ise şimdilik belli değil.

Booking.com’un geri dönüşü arefesinde gönlümüzde benzeri bir atak için PayPal’ın olduğunu itiraf etmek gerek. Gidişinin ardından neredeyse 3 yıl olan PayPal’ı hayli özledik. Kim bilir, belki bir sonraki geri dönüş haberi PayPal’dan gelebilir.

7 Yorum
Bipixel avatar
Bipixel • 9 ay önce
Paypal geri gelse güzel olurdu harbiden.
moris avatar
moris • 9 ay önce
Paypal'ın geri geleceğini hiç düşünmüyorum. Booking.com'a gelecek olursak gidişinin ardında rakipleri köşelik oldu, geri geldiğinde 'yine geldi tipini sevdiğim' tarzı şeyler söyleyeceklerdir smile
Mrtcn avatar
Mrtcn • 9 ay önce
Paypalın gelmeyeceğini bildiğim için o kısma takılmıyorum. Ama booking'in ülkemizde tekrar faliyete girecek olması muazzam bir olay.
ferzileyto avatar
ferzileyto • 9 ay önce
Neden bu kadar emin konuştun hocam ? Valla içimde miniminnacık da olsa bir ümit vardı karalar bürüdü şimdi sad face
Mrtcn avatar
Mrtcn • 9 ay önce
Politikasını değiştirmeyeceği için yapacak bir şey yok smile 3 yıl oldu alışmışızdır yokluğuna.
pmehmet avatar
pmehmet • 9 ay önce
Ne ara 3 yıl oldu yav
ASametYildirim avatar
ASametYildirim • 9 ay önce
Paylapal artık gelse bile eskisi kadar kullanıcı toplayamaz.
2 gün önce enparaya başvurdum bugün kapıma kadar getirdiler ve tek kuruş ödemedim.
Paypalın yerini dolduracak firmalar var. Paypal kendisi kaybetti smile
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.