Giriş Yap / Kayıt Ol

Excel ile Resimler Yapan 77 Yaşındaki Amca

Tarih: 07 Aralık 2017   Kategori: Tasarım   Yazar: Being  |  4150 kez okundu

Microsoft’un iş ve eğitim dünyasındaki dalganan bayrağı Excel ile en fazla ne kadar ilginç bir çalışmaya imza atabilirsiniz? Bundan 17 sene önce ilk defa bilgisayarla tanışan 77 yaşındaki Japon amcamız Tatsuo Horiuchi, şimdiye kadar Excel ile yapılmayanları yaparak tarihe damgasını vuracak çalışmalara imza atıyor.

Resim yapmaktan hoşlanan illüstratör Tatsuo Horiuchi 2000’li yılların başında bilgisayar kullanmaya başlıyor. Bilgisayar üzerinden resim yaptığında kağıt, boya ve su kullanmadan çalışmalara imza atabileceğini öğrenen amcamız bu fikir karşısında adeta büyüleniyor. İddialı çalışmalar ortaya çıkarabilmek adına bilgisayar kullanmayı öğrenen Tatsuo Horiuchi, profesyonel çizimlerini yapabileceği tüm yazılımların ücretli olduğunu fark edince hayal kırıklığı yaşıyor. Akabinde bilgisayarında hali hazırda yüklü olan Microsoft Excel’i kullanarak tablolarını yapabileceğini düşünüyor.

Excel ile resim çalışmalarına başladığında Tatsuo Horiuchi amcanın söylediğine göre herkes “Hangi aptal, Excel ile resim yapmaya uğraşır ki!” Tepkisiyle bolca karşılaştığını ve “Benim gibi aptallar!” Diye yanıtladığını söylemekten geri kalmıyor. 15 senedir kendini Excel üzerinden resim çizmeye adayan amcamız Japon kültürünü ortaya koyan inanılmaz çalışmalara imza atmış. Henüz büyük çaplı bir satış yapmamış ancak insanlara ilham kaynağı olmanın hoşuna gittiğini söylüyor. Eğer insanlar tablolarından birini satın almak isterse bundan da memnun olacağını belirtiyor.

Özünde Tatsuo Horiuchi’yi bu fantastik fikre iten şey grafik yazılımları için lisans ücreti ödemek zorunda kalmak olmuş. O da imkansızlıklardan şikayet etmek yerine kendi yolunu çizmiş. 15 yıllık düzenli çalışmalarının meyvesini de bu içerikte gördüğünüz inanılmaz profesyonel çalışmalar olarak topluyor.

Tatsuo Horiuchi’yi daha önce dünya üzerinde denenmemiş bir şeyi denediği ve bunu büyük bir başarıya dönüştürdüğü için tebrik etmek lazım. Excel’e fısıldayan yaşlı amcamız ve çalışmaları hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

7 Yorum
Serkancan avatar
Serkancan • 1 yıl önce
Amca, Excel'de "tablo" olayını yanlış anlamış.
Burhan avatar
Burhan • 1 yıl önce
Bence boş işler...
onurcetin60 avatar
onurcetin60 • 1 yıl önce
'' Excel’e fısıldayan yaşlı amacamız '' ''yerine Excel’e fısıldayan yaşlı amcamız'' Being Bey
SametTEKE avatar
SametTEKE • 1 yıl önce
Japon kültürünü oraya koyan yerine de ortaya koyan olacak ama her insan hata yapabilir. Orada kastedilen şeyin amca olduğunu anladıysanız sorun yok demektir smile
Korkmaz avatar
Korkmaz • 1 yıl önce
Being bey bu gidişle windows'a geçicek smile
Being avatar
BeingEDİTÖR • 1 yıl önce
Siz de rahat edin ben de edeyim; http://prntscr.com/hkezvi hadi gözünüz aydın smile
ismail avatar
ismail • 1 yıl önce
Programlara para vermek istemezken ben
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.