Giriş Yap / Kayıt Ol
ytmatikvip

Her Webmaster'ın Yaşaması Muhtemel 10 Durum

Tarih: 25 Mayıs 2016   Kategori: Webmaster   Yazar: Being  |  23366 kez okundu

Bizler klavyenin Q tuşuyla Ü tuşu arasında gidip gelen, internetin ortanca çocuklarıyız. Kravatlarımız ya da sigortalarımız yok. Ne büyük savaşı yaşadık ne de büyük buhranı. Bizler, internetin oluşturucularıyız. Öyle ya, “internete kurşun işlemez” peki ya bizim sinirlerimiz ne olacak? Onlar da gerçekten kurşun işlemeyecek kadar sağlam mı?

 

 

1. Oğlum/Kızım, Sabah Gidip Akşam Geleceğin Bir İşin Olsa Olmaz mı?

Mesleğimiz itibariyle yaşadığımız en büyük problem ailemiz ve çevremizdeki insanlar tarafından kabullenme sorunu. Öyle ki, bu soruyu ve yakınmayı ebeveynlerimizden duyacağımıza varsın sitelerimiz Sandbox’a düşsün, Anti-SEO’lar yapılsın, Alexa sıralamamız nazarlara gelsin de ters dönsün ama bu soru karşınıza gelmesin! Biz zaten kendi kendimizin patronuyuz, neden gidip ekstradan trafik ve çalışma ortamı stresine girelim ki? İstediğimiz saatte çalışıyor ve yaptığımız işten keyif alıyoruz.

2. Sahi Ne iş Yapıyordun Sen? (Aduket)

Bir gün başka meslek dalına geçiş yapacak olursak bunun en büyük müsebbibi işte bu soru olacaktır. Şimdi, Webmaster’ım desen, anlaşılmayacak. SEO uzmanıyım desen “O ne?” denilecek, Yok, Front End Developer’ım desen, “Ee sen neden parayı bulacak bir yazılım yapmıyorsun?” gibi deli manyak fikirler ortaya atılacak. Anlayacağınız bu durum biz Webmaster’ların bataklığıdır. Ne kadar çırpınırsanız yukarıya çıkmak yerine daha çok derinlere inecek ve indikçe bir buhranın içine düşeceksiniz. İyisi mi biz “Yapıyoruz işte bi şiiyler yiaaa” repliğini devam ettirelim.

3. Ya Bana da Bi’ Site Açsak Ya?

Biz kendi aramızda Romalıyız. Yani, bizim dışımızdaki herkes bazen gözümüze “Yahu bu neden var ki?” statüsünde görünebiliyor. İnternet sitesi oluşturmak ve onu yetiştirmek büyük bir bilgi ve çalışma azmi ister. Bu tür arkadaşlar ilk adımı bize attırırlarsa yolun sonunu nasıl görmeyi düşünüyorlar merak ediyor ve tatmin edici bir cevap bekliyoruz.

4. Şimdi Nasıl Oluyor O İş? İnsanlar Reklamlara Tıklayınca Para Kazanıyorsunuz Madem İki Bilgisayar Açıp Akşama Kadar Tıklayalım.

Bakın millet, bu diyalog tüm bir internet reklam ekosisteminin en büyük reklam çözümüdür. Olay aslında gayet basit, millet mevzuyu çözmüş. Biz daha hala AdSense’dı oydu buydu diye uğraşalım. Biraz etrafınızdaki insanları dinleyin. Olay bu kadar basit, hadi şimdi hepimiz milyoner oluyoruz. Zaten aslında Facebook’un arka planda reklamlara tıklayan bir ekibi var onlarda öyle para kazanıyorlar.

5. Sen Anlıyorsun Bu İşlerden Facebook gibi Bir Şey Yapsana?

Sinir sigortalarımızın attığı, kulaklarımızın alarm çaldığı ve hemen muhabbeti kapatmamız gereken nokta işte tam olarak burası. Burası biz Webmaster’ların arafı! Çünkü bunu diyen bazen yakın bir dostunuz bazen eşiniz bazen de ailenizin en yakın bireyleri olabiliyor. İş aslında bu kadar kolay, şimdi hepimiz işi gücü bırakıp Facebook gibi bir site kuruyoruz. Sonra gelsin paralar gelsin paralar.

6. Şu Benim Bilgisayarı Formatlasak? (Aduket)

Yahu biz Webmaster’ız, işimiz internet ve bilgisayarla yürüyor diye bu kadar yüklenmek niye? Oturup bir yandan Türkiye’nin en iyi web projesi fikrinin aklına gelmesini bekliyor diğer yandan da etrafındaki tanıdıklarının dijital cihazları için çözüm oluyorsunuz. Aramızda sırf anladığı için çanak anten ayarlattırmaya çalışılan arkadaşlar var. Yakın zamanda bir Webmaster’lar derneği kurup, bize çok yüklenildiğini duyurmamız şart, bu iş böyle yürümez.

7. Demek Webmaster’sın! Ben de Uğraştım Bi’ Aralar da .Com’lu Site Kuramadım

İnternet etrafımızdaki insanlar için ikiye ayrılır; .com’lu siteler ve diğerleri. Muhabbet ortamında ola ki biri sizin Web dünyasıyla yakından alakadar olduğunuzu öğrenirse samimiyetinize de güvenip hemen dalıyor konuya. Şimdi listeyi filan bırakın da .com’lu site kurabilen var mı aranızda? (Kaç kaç kaç)

8. Sigorta Yok, Bir Şey Yok Kız Vermezler Sana

Bütün bir nesil fikirlerini kenarda köşede bırakıp bu diyalogdan sonra üniversitenin kapılarını aşındırmıştır. Gerçekten bir taraftan kızıp sinirlendiğiniz bu durum üzerine düşünmeye değer. Düşünsenize ola ki kız istemeye gittiniz ve o muhteşem soru soruldu; “Bey Oğlumuz Ne İş Yapıyor?” bu soruya ne cevap vereceğiz beyler? Bilenler yorum köşesine mutlaka yazsın da bu soru karşısında ansızın gelen Google güncellemesi sonrası halimize dönmeyelim.

9. Oğlum Hadi Filan Fistan Yere Gidelim, Nasıl Olsa İşin Yok

Şu iş kavramı nedir, birileri Allah rızası için tanımlasın. Oturmuşsun deli gibi kod yazıyorsun veya yaptığın işte performansının tam zirvesindesin. Sonra arkadan sitemli bir ses tonuyla bu cümleyi duyuyorsun. İşte hepimiz belkide o an bir yerlerde bir şeyleri yanlış yaptığımızın farkına vardık. Bizler internetin ortanca çocuklarıyız.

10. Rahatla ve O Telefonu Yavaşça Bana Ver Evlat

Bir bayram sabahı her şey çok güzel. Fakat sizin işiniz takvimdeki kırmızıları takip eden bir iş değil. Artık bütün gençlerin elinde akıllı telefonlar var. Hatta gençlere ne hacet ki, artık herkesin elinde bunlardan var. Yalnız sizin bir farkınız var. Siz muhtemelen o an Instagram’dan bir şeylere bakmak yerine işinizle alakalı bir şey kovalıyorsunuz ve dumur eden o muhteşem söz tokat gibi yüzünüze doğru geliyor “Bari bugün, şunu bırak elinden.”

Elbette bunlar sadece birer başlangıç. “Onlar da bir şey mi bende şöyle bir şey var...” dediğinizi duyar gibiyim. O  halde sahne sizin, hemen altta şuralarda bir yerlerde yorum kutusunu bulabilirsiniz;

94 Yorum
millertekadam avatar
millertekadam • 4 yıl önce
Belki en ilginci benim başıma gelmiştir bir gün yine böle bırak bu işleri dediler çıkardım parayı gösterdim dediler 'bunu bilgisayardanmı kazandın'evet dedim oglum o para haramdır git düzgün bir işte çalış dediler.O günden beri ne kadar kazandıgımı kimseye söylememeye karar verdim.Yazı harika olmuş elinize sağlık.
Bonimax avatar
Bonimax • 4 yıl önce
Gülmekten gözlerimden yaş geldi hocam smile
narinhosting avatar
narinhosting • 4 yıl önce
Aynen öyle ne kadar kazandığımı aile bireylerim bile kestiremez smile
abdlkrm avatar
abdlkrm • 4 yıl önce
Aynen hiç sorma bende öyleyim inanmadılar parayı gösteriyom. haram paradır diyorlar. bende söz verdim kendi adıma ne kazandığım parayı nede yaptıım işi başlakalarına söylerim
FurkanOymak avatar
FurkanOymak • 4 yıl önce
hahahahahaha smile
ecarpar avatar
ecarpar • 3 yıl önce
Haram yemeyelim yiyenleri uyaralım, Git bi iş bul adma gibi kendime haram para kazanma, Sabah işine gidersin yerin belliolur sigortanda ödenir hem sonra smile kızda veririler ozaman belki şirinleri bile görürsün..
İğrenç yav.. La ben seviyom cafede starbucks da oturup iş yapmayı alla alla sizene..
afazi avatar
afazi • 4 yıl önce
Merhaba bende yazınızı çok beğendim ve bu konuda başımdan geçen olayı anlatmak istiyorum.

Lise son sınıf öğrencisiyim. Bir keresinde sınıfta tam muhafazakar, zengin ve yaşlı denebilecek yaşlarda bir öğretmenimle bu konuda tartıştık. Sürekli öğrencileri bende dahil ezip duruyordu. İşte, ne yapmayı planlıyorsunuz? sanki babanızın çok parası varda size iş, aş verecek! Gidip 1300 liraya milletin köpekliğini mi yapacaksınız? gibisinden gibisinden.. Ben, ayağa kalkıp bir şey dememek için kendimi zor tutuyordum. Çünkü öğretmenin devletten aldığı ücretin bir kaç katını kazandığımı biliyordum. Ben kalktım ayağa başladım " hocam abartmayın, bu kadar öğrencinin eli ayağı tutuyor. Herkes bir şeyler başarabilir, yolunu bulabilir. Üniversite sadece sana bir kağıt parçası ve bir isim veriyor. Biz tartışa tartışa geldik, "senin baban zengin herhalde böyle konuşuyorsun" tarafına. Çok sinirlendiğimi söyleyebilirim, çünkü babam 1300 TL asgari maaş ile çalışan normal bir işçi. Bense 17-18 yaşımda 5 kişilik bir ailenin ortanca erkek çocuğuyum. Bir de ablam var üniversite de sınıf öğretmenliği okuyor. Okumasının sebebi de yapacak başka bir şeyi olmadığından dolayı. Ben bu yaşımda bu evin gelir ve giderlerinin çocuğunu üstlenmiş biriyim kendimi övmek istemiyorum hocam, ama öyle üniversite de çare değil. Ben bize sunulanı yemekten çok, kendi sunumumu yapmak isteyen biriyim. Kendi sunumumu yapabileceğimi bildiğim için sizin görüşlerinizle benim görüşlerim bir değil. Diyerek hocayı bir güzel susturdum. Son olarak ardından bir soru geldi, küçümser gibi bir bakışla " aylık ne kazanıyon ki? ", Hocam değişiyor işte belli olmuyor. Sabit bir gelirimiz yok. " Ne kadar ki değişiyor? ", hocam bu konuları konuşmak istemiyorum. " Ne varmış ki bu konuda?" derken ben üst üste gelen sorulardan sıkıldım ve direk patladım hocaya. Hocam aylık 6 bin ile 8 bin arası kazanıyorum. Sınıfta büyük bir sessizlik, herkes bana ve hocaya bakıyor. Hoca'nın son ve tek mantıklı sorusu oldu " "Neden okuyosun?".

Buda benim başıma bu senenin ilk aylarında geldi. Ondan sonra hocayla çok iyi bir samimiyetimiz oldu. Eğer aranızda webmaster öğrenci arkadaşlar varsa, beni anlayabilirler. Biz öğrenci webmasterler de sabaha karşı 3-4 sularında uyuruz. 7'de kalkıp 8:15'te tekrar uyuruz. Akşama kadar uyuyan bir öğrenciyim sınıfta hocam okuduğumu kim söyledi smile Neyse uzun bir yazı oldu, vaktinizi çaldıysam özürümü kabul edin.
Sardox avatar
Sardox • 4 yıl önce
aylık 6 bin nasıl kazanıyorsunuz bende merak ettim açıkcası smile
afazi avatar
afazi • 4 yıl önce
Meslek sırrı demiyorum fakat film siteleri diyebilirim smile 1'den fazla
ekaratas avatar
ekaratas • 4 yıl önce
Kendi tasarım şirketim var evliyim ve Allah bağışlasın bir çocuğum var hayatımı evimi 15 yıldır bu işlerden kazandığım paralarla döndürüyorum annem hala sen ne iş yapıyorsun git sigortalı bir işe gir diyor... Gerisini siz düşünün artık.
artvinhopa avatar
artvinhopa • 4 yıl önce
ahahah smile)
UNKEF avatar
UNKEF • 4 yıl önce
Rabbim rızkınızı artırsın. Maalesef aynen 10 yıldır aynı sözleri ben de duyuyorum:)
ecarpar avatar
ecarpar • 3 yıl önce
E sende git sigortalı bi işe gir artık smile
artvinhopa avatar
artvinhopa • 4 yıl önce
allah seni webmaster olmak için değil tespit yapmak için yaratmış.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 4 yıl önce
6 Yıllık yayın hayatımda aldığım en manalı yorumlardan biriydi teşekkürler.
artvinhopa avatar
artvinhopa • 4 yıl önce
ben teşekkür ederim smile
TUTANKHAMUN avatar
TUTANKHAMUN • 4 yıl önce
Hayatımın kısa bir özetini okudum sanki!...
Prof12 avatar
Prof12 • 4 yıl önce
Ufak bir kod yazdığınızı gören kişiler "onu bunu bırak da facebook çalabiliyor musun onu söyle sen" diye konuşmaya başladıkları bir dönemdeyiz. Gerisini siz düşünün.
byuzun avatar
byuzun • 4 yıl önce
Bir de söylesi var;
"Filanca oyunu-programı kuramadık sen anlarsın nasıl kurucaz bunu?"
Bilmiyorum deme lüksümüz de yoktur. Öyle ya webmastersan bütün işletim sistemlerini, programları, hatta oyunları bilmek zorundasın smile
MucahitErgul avatar
MucahitErgul • 4 yıl önce
Gerek günlük yaşamamız olsun gerek kendi aramızda anlaştığımız dil olsun hepimiz diğer insanlardan çok farklıyız.Bizi biz yapan yine bu farklılıklarimiz , bu yüzden elalemin lafina bakarak hayatınızı ve hayallerinizi değiştirmeyin.Kendinizi ve yaptığınız işi sevin ve kendi yolunuzu çizin. Bu yolda ilerleyen tüm yoldaslarima başarılar dilerim.
profdizayn avatar
profdizayn • 4 yıl önce
Hocam kahkaha atarak okudum yazınızı acaba kaç kiçi kendini bulacak bu yazıda smile
portal avatar
portal • 4 yıl önce
Aylık 3-4 bin lira aldığım zamanlar annemin bir işe gir birde oradan gelsin dediğini bilirim smile
Yıldırım avatar
Yıldırım • 4 yıl önce
Arkadaşlarım benden p***no sitesi açmamı istiyorlar. Taktik verin.
yusufocak avatar
yusufocak • 4 yıl önce
Başarılı insanların hayatında illaki toplum ve aile baskısı herzaman vardır. Yalnız Webmaster olayı bambaşka çünkü elle tutulup gözle görülen bişey değilmiş gibi algılanır aile ve toplum tarafından değeri olmayan sadece sanal bi olay gibi davranılır smile YANİ : baskının kralı webmaster camiasına yapılır , ne zamana kadar derseniz altımıza araba çekip cebimizden para eksik olmadığını gördükleri anda -hıı bu demekki önemli bişey yapıyor derler smile Son olarak bende yaklasık 1 hafta önce ZeuXe adında bir firma kurduk bilişim seo vs Ya adam benim karta baktı ve yanındakine sessizce Bak burda İKİS ( X ) vardır demekki önemli bişey dedi smile)) Zeu X e
sinans1996 avatar
sinans1996 • 4 yıl önce
Hepsini haftanın belirli günlerinde ve belirli saatlerinde duyarım babamdan smile Bilhassa kendimi kanıtlamak için sarf ettiğim efor ile daha ciddi işler başarabilirdim diye düşünmüyor değilim bazen. Para mı var o işlerde bırak bu işleri dedi 1 ay hiç bir gelirime dokunmayıp bir kerede 1200 lira civarı bir para çektim bu benim 1 aylık kazancım baba dedim olmadı smile Büyük bir şirketten tebrik edildim adresime plaket yollanıldı adıma işte yayın hayatınızda başarılar dileriz devamını dileriz gibisinden. Bak baba plaket aldım dedim para eder mi bu dedi yüzüne bakmadı bir tavsiye ister misiniz? ''Yapıyoruz bir şeyler yiaaa'' cevabına devam bence de smile
Being avatar
BeingEDİTÖR • 4 yıl önce
Ben kitap yazıp karşılarına çıktım yine de tatmin olmadılar gerisini varsın sen düşün smile
sinans1996 avatar
sinans1996 • 4 yıl önce
Yazdım üstadım yazmam mı 2 kitabım yayında 3. kitabı yazıyorum bastırıcam hala durum aynı smile
RoxiRox avatar
RoxiRox • 4 yıl önce
Hayatım film şeridi gibi gözümün önünden geçti resmen. smile
dem avatar
dem • 4 yıl önce
kısa ve öz ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi wm'lerin hayatı,klavyene sağlık
Serkan avatar
Serkan • 4 yıl önce
Çevremdeki kızlardan gelen sözler : "Şunun instagramını patlatsana" "Facebook çalabiliyor musun"
Erkeklerde : "Kanka bana bir site açak mı" direk böyle sanki paket dürüm istiyor adam smile
dincerdirlik avatar
dincerdirlik • 4 yıl önce
hocam paylaşım ve yorumlar dahil hepsi bizi anlatıyor, rabbim bizden sonraki evlatlarımızın yaşantıklarına saygı duymamız ve onların görüşlerine ortak olmamız için bize yardım etsin, sanırım duayı bi yere bağlaya bildim, lütfen anlayışlı olalım.
turkojen34 avatar
turkojen34 • 4 yıl önce
Aduket tarikatına mı üyesiniz smile
sofgames avatar
sofgames • 4 yıl önce
Elinize sağlık, durumu harika açıklamışsınız.
makaleci80 avatar
makaleci80 • 4 yıl önce
guzel bir yazı hosuma gitti yazanın eline saglık
formcanavari avatar
formcanavari • 4 yıl önce
aynı, aynı kaynımdada var
muglatasarim avatar
muglatasarim • 4 yıl önce
hahaha basıma en az 3 tanesi gelmiştir smile) ellerine saglık
Yeninesil44 avatar
Yeninesil44 • 4 yıl önce
vaybe hepsi sonuna kadar dogru tespit smile
tedem avatar
tedem • 4 yıl önce
Yazıdan çok fotoğrafı beğendim smile
kkaplan avatar
kkaplan • 4 yıl önce
Ya Bana da Bi’ Site Açsak Ya?
"Ama param yok" da ekleyin sonuna
ntka avatar
ntka • 4 yıl önce
Anlatmakla bitmez bu maceralar güzel makale olmuş elinize sağlık ama webmaster bir meslek olamaz sizinde dediğiniz gibi kız istemeye gittiniz ne iş yapıyorsun dediler "webmater"ım dediniz. kız anası, babası ve diğer aile fertleri içinden "oda ne" der gibi yüzünüze bakarlar smile
samini avatar
samini • 4 yıl önce
Bu soruların çoğu ile karşı karşıya kalıyoruz gerçekten. Hatta yarım saat önce dahi bir yakınım sordu.
n2b avatar
n2b • 4 yıl önce
içerikler "godaddy kampanya mesajlarından alınlanarak hazırlandı" diye kaynak belirtebilirdiniz.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 4 yıl önce
İçerikler zihnimin arka penceresinin altındaki saksıdan ilham alınarak hazırlanmıştır. GoDaddy veya başka bir kurumla uzaktan yakından alakam yoktur.
halukku avatar
halukku • 4 yıl önce
Yazıda kendimi buldum sanki, bu kadarmı oturur bir webmasterin hayatına smile
Cesurr avatar
Cesurr • 4 yıl önce
Elinize sağlık cok güzel acklmşsnız..
Khan avatar
Khan • 4 yıl önce
bi de o webmaster en az 2-3 yabancı dili sağlam biliyorsa bu sorular iki üç katına çıkacağına eminim.
JrFree avatar
JrFree • 4 yıl önce
Beni özetlemişsiniz. Tebrik ettim.
hsynnr avatar
hsynnr • 4 yıl önce
10 madde ve bir çoğunu yaşadım 8 dedi kız isteme muhabbeti hariç bir de şu geldi mi başınıza hiç
Hosting+Domain+Beğendiği Tema+Kuruulu düzenleme aklınıza ne gilrse+seo + 1 YILLIK EDİTÖRLÜK"Resim ekleme yazı girme vs= 150 TL ne sanıyorlarsa artık o kafayı yaşayamadım hiç smile
krmzanka avatar
krmzanka • 4 yıl önce
10/10 hepsi başıma geldi smile
Furkan avatar
Furkan • 4 yıl önce
Güzel bir yazı bu sorulardan 7 siyle babam tarafından 7 dakika içerisinde karşılaştım smile
Sungmert avatar
Sungmert • 4 yıl önce
Aahaha smile Hepsi yaşanılan olağan şeyler. Gülümsetti, ellerinize sağlık.
blanc41 avatar
blanc41 • 4 yıl önce
sado mazo diyolar yeni trend
private111 avatar
private111 • 4 yıl önce
Çok beğendim çok güzel bir yazı olmuş.
siyahh avatar
siyahh • 4 yıl önce
Çok doğru tespitler smile
Şafak avatar
Şafak • 4 yıl önce
Ailenin websitesini yaptığın bir derneği dolandırdığını düşünmesi ve gidip derneğe özür dileyip aldığın parayı geri vermeye çalışmaları gibi bir olay muhtemelen bir tek benim başıma gelmiştir.
ŞükrüAK avatar
ŞükrüAK • 4 yıl önce
Aslında hepimizin yaşadığı ve kafasından geçenleri toparlamissiniz.

Teşekkürler:)
bf26f35e21 avatar
bf26f35e21 • 4 yıl önce
helal beaaaaa
sineer avatar
sineer • 4 yıl önce
smile güzel bir yazı olmuş harikasınız.
Siberdanışmanlık avatar
Siberdanışmanlık • 4 yıl önce
“Bari bugün, şunu bırak elinden.” iş de bu benlik bunu hep derim smile
tashift00 avatar
tashift00 • 4 yıl önce
Çoğu doğru tespit. Tebrik ederim smile
berkakalinn avatar
berkakalinn • 4 yıl önce
Sigorta önemlidir smile
haydufyteam avatar
haydufyteam • 4 yıl önce
Uzun yıllardır bu sözleri duymaktan sıkılmıştım. ilk kez bunları böyle görünce gülmekten kendimi alamadım. Reklamlardan yıllık 70-80 bin tl kazanıyorum. halen annem babam başına birşeyler gelir dikkat et oğlum diyolar ama anlatamıyorum işte...
TheAvenqer avatar
TheAvenqer • 4 yıl önce
Adam hakli ek olarak biri e-spor oyuncusu icin boyle bir yazi yazabilir mi
UNKEF avatar
UNKEF • 4 yıl önce
8. 9. ve 10. maddeler KESİNLİKLE %100 DOĞRUDUR. smile)
voltnar avatar
voltnar • 4 yıl önce
muhteşem olmuş 10 a 10 doğru bende var o ne oğlum git bir iş bul kendine hayal bu işler veya sen mi yapıyorsun alaycı tavırla
ÖmerFaruk avatar
ÖmerFaruk • 4 yıl önce
'Sen anlıyorsun bu işlerden Facebook gibi bişey yapsana' lafını duymayan webmastera ben webmaster demem smile
artvinhopa avatar
artvinhopa • 4 yıl önce
bide şey var 'Kör olacan' ve 'bıkmadınmı bilgisayarla oynamaktan'
jamyo avatar
jamyo • 4 yıl önce
bir çıktı alıp duvara asmak gerek
emirxlo avatar
emirxlo • 4 yıl önce
İşte beni özetlediniz aynı ben teşekkür ederim
AlperenAtasever avatar
AlperenAtasever • 4 yıl önce
Çok güzel bir yazı olmuş, kendimizi bulduk resmen.:)
vusal729 avatar
vusal729 • 4 yıl önce
Tam olarak bir webmaster diyilim ama 4. çok yaşadım smile
hakanuysll avatar
hakanuysll • 4 yıl önce
İşte bizim hayatımız smile
ayazbey avatar
ayazbey • 4 yıl önce
vallahi helal olsun smile smile
mustafa94 avatar
mustafa94 • 4 yıl önce
Son zamanlarda okuduğum en iyi yazı, yazanın ellerine sağlık.
webbrr avatar
webbrr • 4 yıl önce
ilk defa bir konuya yorum yapıyorum. elinize sağlık. webmaster olmak sabır da ister güç de:)
HizliMakale avatar
HizliMakale • 4 yıl önce
Hayatımda hiç bu kadar gülmemiştim gerçekten. Hani beni anlatıyor desem yeridir.
yörükOğLu avatar
yörükOğLu • 4 yıl önce
Sonuna Kadar Okudum Süper olmuş yazı
Mehmet avatar
Mehmet • 4 yıl önce
Sigortalı webmaster çalıştırıyorum, 1500tl + sigorta + yemek + ulaşım + konaklama
coskun25251 avatar
coskun25251 • 4 yıl önce
Gerçekten beni anlatmışsınız sanki tüm işim bilgisayarla biryandan rakiplerime yetişmeye çalışıyom diğer yandan sitemi yükseltmeye çalışıyom kısıtlı imkanlarla.
SosyalAbi avatar
SosyalAbi • 4 yıl önce
Haha smile güzel yazı
verikurtarma avatar
verikurtarma • 4 yıl önce
Yazı güzel olmuş başarılı insanları örnek almak lazım
the avatar
the • 4 yıl önce
çok iyi smile
wordpressokulu avatar
wordpressokulu • 4 yıl önce
İki tıkladın oldu bu kadar para istiyorsun tripleri...
İki tıklamak için 15 yılını harcamış olmak önemli değil tabi.
ecarpar avatar
ecarpar • 3 yıl önce
O iki tıkı o yapsaydı..
Çekiç hikayesi bu smile
yakupqqq avatar
yakupqqq • 4 yıl önce
bu 4 numara çok başıma geliyor.
Mazi avatar
Mazi • 4 yıl önce
Adam haklı beyler smile
fanty35 avatar
fanty35 • 4 yıl önce
sırf bu sorular yüzünden boş beleş işsiz güçsüz görünmemek için , mis gibi home office evimden çıkıp dünya kadar kira stopaj verip ofis açtım. masraf arttı kazanç azaldı ama çevremdekiler oooo şirketi var falan demeye başladılar smile
ZCooL avatar
ZCooL • 3 yıl önce
Bence soruları tartışmak yerine verebileceğimiz potansiyel cevapları tartışmalıyız. Örneğin benden formattır program kurulumudur facebook hesabı çalmadır vs gibi saçma sapan şeyler isteyenlere direk doktorluktan örnek veriyorum. Nöroloji doktoruna fıtığınla ilgili soru sormak ne kadar saçmaysa bu da o kadar saçma diyorum kendilerini sessize alıyorlar, hemen konu değişiyor smile
ecarpar avatar
ecarpar • 3 yıl önce
Ohooo o da bir şeymi.. tounge tounge
Sırf internet sitesi yapıyorum ve adam normal ethernet ile internete bağlanıyor diye kabloyu yapmayı bile bilmeliymişim..
Yav ben hazır bilgisayarla bağlandığım internetimle iş yapmaya çalışıyorum.. Krkarım yakında Buzdolabı felan da bilgisayara bağlanıp, yaygınlaştığında buzdolabını tamir etmemiz için çağıracaklar bunlar..
emreçelik avatar
emreçelik • 3 yıl önce
iyiymiş güzel olmuş
anonim avatar
anonim • 3 yıl önce
tabiki işin yaygarasıda var ama şaka bi yana gerçekten türkiyede teknolojiyi bilen bi nesil sadece gençler var.bu yüzden yaşlı insanlarımıza dediğimizde "Sana n*h kız" gibi bi yanıt alabileceğimiz muhtemel.cidden toplumun teknolojiyi biraz öğrenmesi gerek.tek bildikleri fareyi ve klavyeyi kullanmak başka bişey bilmiyorlar
Ggg avatar
Ggg • 3 yıl önce
Şu sitenin aynısı olsun ama çok farklı olsun, sen şu bizim işi yap bizden daha çok iş çıkar sana ben bitiremem bu yazıtıyım kusura bakmayın bukadarını sabrım kaldırıyor
Tarkan avatar
Tarkan • 3 yıl önce
Ben webmaster değilim ama bir dönem okullara projeksiyon ve ses sistemi montajı yaptım. 2 ayda araba parası kazandığım halde evden gir bir işe çalış tepkisini almışlığım vardır. O kadar baskı geldi ki işi bırakıp girdim bir işe! Kuru maaşa talim artık. sad face
Burhan avatar
Burhan • 2 yıl önce
Valla Adam Doğru Söylüyor.
Hepsi de Başıma Geliyor Sadece Kız İsteme Daha Gelmedi.
Birgün Kız İstemeye Gittiğimde O da Olacaktır Herhalde
FacebookTwitterTelegramYoutubeInstagramPinterest
Kablo TV

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

Son Yorumlar
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.