Giriş Yap / Kayıt Ol

Hosting Başarınızı Engelleyebilir Mi?

Tarih: 02 Ocak 2020   Kategori: Webmaster   Yazar: WM Aracı  |  2191 kez okundu

Blogunuzun ya da web sitenizin başarısı, sitenizin kesintisiz erişilebilir olmasından hızına kadar her açıdan en iyi şartlarda ağırlanmasını sağlayacak mükemmel bir ev sahibi yani kaliteli bir hosting firması ile çalışmanıza bağlıdır.

Hosting Nedir?

Hosting; web sitelerinin ulaşılabilir olması için gereken teknolojinin kiralanmasıdır. Başka bir deyişle Dünya'nın herhangi bir yerinden web sitenizin adresini yazan herkese sitenizin içeriğini sunan bir teknoloji hizmetidir.

Bir web sitesinin yayınlanabilmesi için mutlaka bir alan adına (domain) ve hosting hizmetine ihtiyaç vardır. Ancak bu iki önemli aşamadan sonra sitenizin içeriğini oluşturmanızı sağlayacak WordPress ya da Joomla gibi bir içerik yönetim sistemi ile sitenizi tasarlamaya başlayabilirsiniz.

Hosting Türleri

Web sitenizle tam olarak ne yapmak istediğiniz, ne kadar depolama alanına, işlemci gücüne ihtiyacınız olacağı, elde edeceğiniz tahmini trafik ve ayırabileceğiniz bütçe gibi kriterler; hosting hizmetinin türüne karar vermenizde etkili olacaktır.

Bu konulara yabancıysanız aşağıda yer alan hosting türlerine ve bir hosting firması seçerken dikkat etmeniz gereken konulara dair açıklamalarımızı mutlaka okumanızı öneririz.

Sonrasında saygın hosting firmalarının satış temsilcileri ya da teknik destek ekipleriyle görüşerek kararlarınızı netleştirebilirsiniz.

Paylaşımlı Hosting

En popüler hosting türlerinden olan paylaşımlı hosting, hiçbir teknik bilgi gerektirmeyen, daha çok küçük ve orta ölçekli işletme sahipleri ile kişisel bloglara önerilen ekonomik bir hosting çözümüdür.

Sunucu kaynakları kullanıcılar arasında paylaştırıldığından bu hosting çözümü “paylaşımlı hosting” olarak adlandırılır.

Paylaşımlı hosting hizmetinin ekonomik olması bir pazarlama hilesi değil, bir gerçekliktir, çünkü kullanıcılar sunucu kaynaklarının yalnızca bir kısmı için ödeme yaparlar.

Bir sunucu birçok web sitesi tarafından kullanıldığından, hiçbir kullanıcının sunucu yapılandırmasını değiştirme imkanı (root erişimi) yoktur. Yani paylaşımlı hostingte sınırlı sunucu kontrolü söz konusudur.

Paylaşımlı hosting için bir başka dezavantaj da komşu web sitelerinin varlığının yaratabileceği güvenlik tehdididir: Bir sunucuda barındırılan tüm web sitelerinin performansını yavaşlatmak için kötü kodlanmış tek bir site yeterlidir.

Ayrıca, yetersiz bakım ve güvenlik uygulamaları da paylaşımlı hosting için güvenlik tehlikelerine yol açabilir.

Bu nedenlerden, paylaşımlı hosting kullanan web sitesi sahipleri, WordPress gibi içerik yönetim sistemlerini zamanında güncellemeyi, güçlü şifreler kullanmayı, güvenlik ihlaline yol açabilecek eklentiler kullanmamayı ve iyi kodlanmış bir sayfaya sahip olmayı önemsemelidir.

Aksi takdirde, kötü amaçlı yazılım enjeksiyonu gibi sıkıntılarla karşılaşılmasına ve zamanında müdahale edilmezse, korsanların aynı sunucuda barındırılan diğer sitelere erişmesi söz konusu olabilir.

Bununla birlikte, iyi yapılandırılmış paylaşımlı hosting sunucularının çok büyük oranda bu tür risklerden etkilenmeyeceği söylenebilir çünkü güvenilir hosting firmaları zaten bu risklerin farkındadır ve bunları önlemek için ciddi önlemler alırlar.

VPS (Sanal Sunucu)

Sanal sunucu, komşu sitelerin diğer web sitelerine zarar veremeyeceği şekilde yalıtılmış olduğu hosting hizmetinin temelidir.

Paylaşımlı hostingten farklı olarak, her sanal sunucunun CPU, RAM ve sabit disk açısından kendine özel kaynakları bulunur.

Bir VPS sunucusu paylaşımlı hostinge göre kullanıcılara çok daha fazla kontrol imkanı sunar. Ayrıca bir VPS sunucusu paylaşımlı hostinge göre daha az web sitesi tarafından paylaşılır.

Paylaşımlı hostingten daha pahalı olsa da, ölçeklenebilirlik açısından daha avantajlıdır.

İyi bir hosting firması VPS sunucuları, maksimum performans ve güvenlik açısından nasıl optimize edeceği konusunda uzmandır.

Bulut Hosting

Bulut barındırma da denen bulut hosting, ek disk alanı veya işlem gücü gibi kaynakların kolaylıkla artırılmasını sağlayan bir hosting çözümüdür.

Diğer hosting türlerine nispeten yeni bir teknoloji olan bulut barındırma, daha iyi performans ve güvenlik sunmak için web sitenizin birbirine bağlı bir çok sunucuda depolanması anlamına gelir.

Herhangi bir nedenle sunucunun performansı düşerse sağlanan hosting hizmetinin kesintiye uğramaması için siteniz otomatik olarak başka bir sunucudan yayınlanmaya başlar.

Ayrıca iyi yapılandırılmış bir bulut barındırma, DDoS saldırılarına karşı daha iyi bir savunma anlamına da gelir.

Bulut barındırma da denen bulut hosting, ek disk alanı veya işlem gücü gibi kaynakların kolaylıkla artırılmasını sağlayan bir hosting çözümüdür.

Diğer hosting türlerine nispeten yeni bir teknoloji olan bulut barındırma, daha iyi performans ve güvenlik sunmak için web sitenizin birbirine bağlı bir çok sunucuda depolanması anlamına gelir.

Herhangi bir nedenle sunucunun performansı düşerse sağlanan hosting hizmetinin kesintiye uğramaması için siteniz otomatik olarak başka bir sunucudan yayınlanmaya başlar.

Ayrıca iyi yapılandırılmış bir bulut barındırma, DDoS saldırılarına karşı daha iyi bir savunma anlamına da gelir.

Bir online alışveriş sırasında, herhangi bir işlemde sayfanın yalnızca 2 saniyelik geç yüklenmesi nedeniyle alışveriş sepetinden vazgeçme oranının % 87'ye çıktığını biliyor musunuz?

Güvenlik

2021 yılına kadar bilgisayar korsanlarının verdiği zararın şaşırtıcı bir şekilde 6 trilyon dolara ulaşması bekleniyor.

Ayrıca en son siber güvenlik istatistikleri siber saldırıların % 43'ünün küçük işletmelere yönelik olduğunu da ortaya koymakta.

Yani, online satış yapmasanız bile sitenizin risk altında olduğunu bilmelisiniz.

İdeal bir hosting sağlayıcısı, web sitenizin özel ihtiyaçlarını anlayabilmeli ve bunu karşılamak için periyodik yedeklemeler dahil ekstra güvenlik önlemleri almalıdır.

Web siteniz için hangi hosting firmasının en verimlisi olacağına karar verirken, sağlam bir sunucu altyapısının üst düzey bir güvenlik eklentisiyle eşleştirildiği bir firmayı seçtiğinizden emin olmalısınız.

Destek

Kaliteli hosting firmaları sundukları hızlı ve kapsamlı teknik destek hizmetiyle vazgeçilmez olduklarını kanıtlayabilir.

Çok deneyimli olsanız da yardıma ihtiyaç duyduğunuz anlar olacaktır.

Sorunlarınıza kısa sürede yeterli çözümü üretebilecek destek birimi olan hosting firmalarıyla çalışmanız, sitenizin olası sorunlardan etkilenmeden sürekli erişilebilir olması anlamına gelir.

Özetle, başta hız olmak üzere, hosting sağlayıcınızın sunduğu güvenlik, teknik destek gibi kriterlerde daha azına razı olup başarılı bir girişimci ya da blogger olma hayalinizin engellenmesine izin vermemelisiniz.

9 Yorum
hasnhasan avatar
hasnhasan • 1 yıl önce
Paylaşımlı Hostinglerin modası Yandex botlarını engellemek smile
snnzbs avatar
snnzbs • 1 yıl önce
Kesinlikle etkiliyor. Günlük ziyaretçi sayım sürekli kesintilerden ve hosting firması kaynaklı hatalardan dolayı diplerde geziyor. Eğer benim gibi iş yapmayı bilmeyen bir hosting firmasından hizmet alıyorsanız ve süresi bitsin diye bekliyorsanız yapmanız gereken süre dolduktan sonra ilk iş kaliteli bir hosting firmasıyla iletişime geçmek olmalıdır.
dvrmkcn avatar
dvrmkcn • 1 yıl önce
Kullandiginiz firmanın ismi ne ?
alperi avatar
alperi • 1 yıl önce
8 sene aynı hosting firması ile çalıştım. Bu hosting firmasında birden fazla reseller ve hosting hesaplarım vardı. Tüm projelerimi dedicated ve vps sunucularına aktarınca anladım ki çok geç kalmışım.
ahmet5542 avatar
ahmet5542 • 1 yıl önce
Eskiden kalitesiz ve ucuz firmalarla çalışırken şirketler sık sık el değiştirirdi. Kapanan sitelerimle uğraşmaktan tutunda yavaş sitelere kadar her türlü sıkıntıyı gördüm, yaşadım (pnet.com.tr yi hariç tutuyorum bir tane bu iyi firma çıktı yani birtek bu firmada sıkıntı yaşamadım, hem uygun hem sıkıntısızdı). Sonrasında modernizmir.net firmasından VDS (ücretsiz plesk) aldım çok memnunum, kesinlikle tavsiye ediyorum. Desteği de 10 numara. Hosting firması çok fark ediyor.
mustafanetwork avatar
mustafanetwork • 1 yıl önce
başarıyı bilmem ama geliri kesinlikle etkiliyor , reklam banner'lerinin geç yüklenmesi veya yüklenmemesi gibi kaynaklardan kaynaklanıyor.
ishana avatar
ishana • 1 yıl önce
elbette etkisi vardır. hosting firmasının verdiği hizmetlerde sadece müşterilere vermek değil, sunucuların lokasyonu, hızı, fiyatı gibi etkendlerde memnuniyeti etkiliyor.
bilalkurt1907 avatar
bilalkurt1907 • 1 yıl önce
Yalnızca Google Play Store'da yayınlayabiliriz

Android Studio ile yapılmıştır.

Örnek uygulamam ; https://play.google.com/store/apps/d...com.Bspor.free

İndirilip incelenebilir.

İçeriklerinizi 4 farklı şekilde listeleyebilirsiniz

Admob reklamları koyularak kazanç elde edilebilir..

Admin paneli telefon üzerinden açıktır , bilgisayar kullanmadan post girebilirsiniz...

Youtube videoları ekleyebilirsiniz..

Her şey çok güzelce ayarlanmıştır...

Kod bilmenize gerek yoktur..

Satıştan sonra destek mevcuttur.

Fiyat için mail atınız.

İletişim : bilalkurt1907@gmail.com
ümitünal avatar
ümitünal • 1 yıl önce
http://www.muratberber.com.tr/index.php?page=post&id=216


Kim kimden caliyor merak ettim
FacebookTwitterTelegramYoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

Son Yorumlar
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.