Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

Hosting ve Domain Nedir? Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tarih: 09 Nisan 2018   Kategori: Webmaster   Yazar: WM Aracı  |  3186 kez okundu

Hazırlanan web sitelerinin bir alana ihtiyacı vardır. Web siteleriniz için ayrılan alana hosting adı verilir. Tasarlanan web sitelerinin internet üzerinde bir sayfaya dönüşebilmesi bilgisayarlardan daha güçlü makineler tarafından gerçekleştirilir. Bir web sitesinin hosting dışında domaine de ihtiyacı vardır. Domain alan adı anlamına gelmektedir. Web sitelerine erişebilmek için kullanılan IP adresine domain denilmektedir.  Hosting ve domain hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta vardır. Bunlar; hız, mb ve desteklenen programlar şeklindedir.

Hosting ve Domain Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hız

 Web sitenizin yüklenme hızı, sitenize erişmeye çalışan kullanıcının internet hızı ve hosting hizmetinizin hızı ile alakalıdır. Web sitelerinin yavaş yüklenmesi kullanıcıların siteden çıkmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple hosting hizmeti alırken hizmet sağlayıcının size sunduğu hız çok önemli bir detaydır.

Web siteniz için ayrılmış olan alan (MB)

 Hosting hizmetinizi, web sitenizin boyutu, tasarımı ve mail trafiğinizin yoğunluğuna uygun bir alan seçerek almanız faydalı olacaktır. İçeriği yüksek bir site için verilecek alan az olursa site ile ilgili bazı sıkıntılar ortaya çıkacaktır. Bu sebeple web siteniz için doğru boyutta alan seçimi oldukça önemlidir.

Hostingin desteklediği programlar

 Son zamanlarda internet siteleri  tanıtım faaliyeti gibi klasik kullanımların yanında iş/işçi bulma ve alışveriş gibi pek çok şekilde kullanılmaktadır. Söz konusu kullanımların işlevselliği için çeşitli formlar asp, php ve asp.net gibi programlama dilleri kullanılarak oluşturulmaktadır. Daha iyi bir performans, istikrarlı ve güvenilir sonuçlar almak için ise kullanılan programlama dili ile en iyi çalışacak hosting sisteminin seçilmesi oldukça önemlidir.

Kolay Okunabilir Uzantı

Bir domain hizmeti alırken en çok dikkat etmeniz gereken nokta domainin kolay okunabilir olması ve firmanız ile ilgili bilgiler içermesidir.

Hosting ve Domain Desteğiniz LimonHost’tan!

LimonHost olarak müşterilerimizin ihtiyaçları dahilinde web sitesi, hosting, domain ve sunucu hizmetleri sunmaktayız. Farklı ihtiyaçlar için çeşitlendirdiğimiz paketlerimiz bulunmaktadır. Bu paketlerden en fazla talep gören ‘Kurumsal Paket’ olarak adlandırdığımız pakettir. Bu paket dahilinde 5 adet web sitesi, limitsiz depolama 5MySQL veri tabanı, limitsiz e-posta hesabı, limitsiz trafik, ücretsiz SSL sertifikası, ücretsiz .com ve .net domain hizmetleri bulunmaktadır. Bu pakete ödenmesi gereken ücret ise sadece 50.70 $’dır. Eğer bu paket ihtiyaçlarınızdan fazlasını barındırıyorsa temel paket ya da başlangıç paketlerinden yararlanabilirsiniz.

5 Yorum
eshabilkrdmn avatar
eshabilkrdmn • 1 yıl önce
.com domain adını aldım .tk da kullandım önemli ama çok önemli değil içerik kalitesi hepsinden önemli
ReklamYakala avatar
ReklamYakala • 1 yıl önce
İçeriklerin gücü adına bu makaleyi biraz daha renklendirebilir miydi ki smile
Goddesoflove avatar
Goddesoflove • 1 yıl önce
Biri bana şunları öğretebilir mi
Goddesoflove avatar
Goddesoflove • 1 yıl önce
Bende 3 5 bir şey kazanmak isterim mümkünse
muhendis26 avatar
muhendis26 • 1 yıl önce
com dan baska tanımam smile
FacebookTwitterTelegramYoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

adsterra
Son Yorumlar
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.