reklam
reklam

Kelime Araştırmalarınız İçin 4 Tavsiye

Doğru kelimeyi, doğru zamanlamayla yakalamak trafik artışınız en güzel anahtarlarından birisi. Ancak bu konu gerçekten de tecrübe ve büyük bir emek istiyor. Bu işte daha yeni simalar ayda yalnızca birkaç kelimeden trafik alırken, ustaları her ay bu kelimelere onlarca yenisini ekleyebiliyorlar. Gelin bu yazımızda araştırmalarınızı daha verimli yapabilmeniz için bir liste hazırlayalım.

Ücretli pek çok harika araç olduğunu biliyoruz. Ancak bu ücretli araçlar ülkemiz koşullarında oldukça pahalı kalabiliyorlar. Bu nedenle listede onlara yer vermektense ücretsiz araçları derledik. Bu yöntemlerle elde edeceğiniz trafiği gelire dönüştürebilir ve daha sonrasında ücretli araçlarla daha verimli çalışmalara imza atabilirsiniz. Yani top sizde efendim. Biz listemize geçelim.

Google (Yoo şaka değil)

Google gerçekten de en yakın dostumuz. Sitemize trafiği en kaymaklı şekilde yönlendirebilme yeteneğinin yanında, kelime araştırmalarımızda da desteğimiz. Yapmamız gereken basit. Sitemizin kategorisine uygun bazı ana kelimeleri listeleyelim. Ardından bir gizli sekme açalım. Daha sonrasında listemizden bir kelimeyi yazıp boşluk bırakalım. Google o günlerde en çok arananları yukarıdan aşağıya bir biçimde sıralayacak. Bize de bunlardan beğendiğimizi seçip, sitemize içerik olarak eklemek kalıyor.

Ads Keyword Tool

Ads’in Keyword Tool’u gerçekten çoğu ücretli hizmete göre kat kat daha iyi. Çünkü verilerini doğrudan arama motorundan alıyor ve bir müşteri aracı olduğu için kalitesinden de feragat etmiyor. Kelimelerin ne kadar aranmaları olduğuna bakabileceğiniz gibi rekabet oranlarını ve benzer aramalarını da sizin için sıralıyor. Gerçekten tadından yenmez bir araç. Kullanmayı bir alışkanlık haline getirdiğinizde ne güçlü rakiplerinizin dahi korkulu rüyası olabilirsiniz.

Gündemi doğru takip etmek ve kategorinize yönelik çıkan güncel haberlerin farkında olmak kelime araştırması yapmak için oldukça önemli. Google Trends bu noktada oldukça verimli bir yardımcı. Güncel olaylara göz atabilirsiniz ve insanların son dönemlerde yaptıkları aramalardan yola çıkarak yeni içerikleri sitenize ekleyebilirsiniz. Araştırmaları doğru bir şekilde yapmaya başladıktan sonra iş tamamen kaleminize kalıyor. Hadi gazanız mübarek olsun.

Öngörü

Öngörü herhangi bir aracın size katacaklarından bazen çok daha fazlasını verebilir. Gelmekte olan bir cümbüş mü var? Onu önceden yakalayıp sıralamada yerinizi almak akıl almaz bir trafiği de beraberinde getirecektir. Yeni bir akım mı var ya da kendi kategorinizde yeni bir teknoloji mi yolda? Tamam yapılacak şey de ortada değil mi?

Uyguladığınız ve paylaşmak istediğiniz verimli tavsiyeleriniz mi var? Yorumlarda okurlarımız ve bizimle paylaşabilirsiniz. Sağlıcakla kalın efendim.

Bu içeriğe tepkini gösterebilirsin! 👍 4.5 / 5 (4 değerlendirme)

4 kişi bu içerik hakkında tepkilerini gösterdi. Sen de tepkini göstererek yazarlarımıza geri bildirim verebilirsin.

Yorumunuz

Yorum yapmak için giriş yapın.

  Son Yorumlar

  Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al