wmaraci reklam

Paravan Bloglardan Backlink Almak İçin 5 Eşsiz Platform

Sitelerimizin arama motoru optimizasyonu için pek çok çalışma yapıyoruz değil mi? Bu çalışmalardan önemli bir taneside elbette diğer sitelerde sitemizin reklamını yapmaktan geçiyor. Ancak bu süreç kimi zamanlar gereğinden daha pahalı olabiliyor ve masrafından kaçınabileceğimiz yollardan birisi de paravan bloglar.

Paravan blogların ne olduğunu merak ediyorsanız sitemizde daha önce detaylı bir biçimde anlatmıştık. Dilerseniz buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Bu konuda verebilecek bir tavsiyemiz de var. Eğer sitenize gerçekten katkıda bulunacak bir iş yapmak istiyorsanız, nerede yayınlanırsa yayınlansın, yazılarınızın da okurların işine yarayacak bir yazı olmasını sağlamalısınız. Yani yalnızca tanıtım yapıp geçmek neredeyse hiçbir zaman iyi bir çözüm değil.

Reddit

Reddit’in değeri ve gücü ülkemizde hâlâ anlaşılabilmiş değil. Buradaki potansiyeli kavramak için yaşadığınız herhangi bir sorunu Google'da aratmanız yeterli. Reddit orijinal olarak bir blog platformu olmadığı için, pek çok listede de yer almıyor.

Yapmanız gereken oldukça basit, platforma üye olup alakalı bir Subreddit açıyoruz. Ardından da bu Subreddit’te ihtiyacımız olan yazıları yayına alıyoruz. İşte dünyanın en güçlü platformlarından birisini bu yolla kendi paravan blog’umuz olarak kullanabiliriz.

Medium

Medium kolayca erişebileceğiniz en güçlü blog oluşturma platformlarından birisi. Üyeliğimizi oluşturup direkt olarak yazılarımızı yazabiliyoruz. Wordpress’in geliştiricileri eminim ki Gutenberg’i geliştirirken Medium yapısından esinlenmişlerdir. Yani eğer Wordpress’i Gutenberg ile kullanıyorsanız, Medium’a da çok kolay alışabilirsiniz.

Google Sites

Paravan blog denildiğinde akla ilk gelen platform Blogspot olsa da, Google Sites de Google’ın en rahat paravan blog açabileceğiniz araçları arasında yer alıyor. İçeriklerinizi Google gücüyle yayına almak ve sitenize katkıda bulunmak isterseniz bu platformdan da mutlaka faydalanmanızı öneririm.

Postach.io

Evernote notlarınızla paralel çalışan bir blog sitesi mi? Kulağa daha kolay gelen bir yol yoktur herhalde. Postach işte tam da bunu sağlıyor. Diğerleri kadar güçlü olmasa da kullanım basit kullanımı onu en öne çıkaran yönü ve ülkemizde henüz çok az keşfedilmiş bir platform. Birkaç yazıyla platformun ülkemizde nasıl sıralamalara ulaşabildiğini gözlemlemek de size kalıyor.

Write.as

Özellikle asyalı arama motoru optimizasyonu uzmanlarının en sık tercih ettiği paravan blog platformlarının başında Write.as geliyor. Başarıları su götürmez bir gerçek olan bu uzmanların platformu tercih etmesinin de elbette mantıklı bir sebebi var. Kolay kurulum, sağlam bir SEO altyapısı ve güçlü bir adresten doğrudan faydalanmak.

Peki siz bu yapıda sitelerle çalışacak olduğunuzda nereyi tercih ediyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu içeriğe tepkini gösterebilirsin! 👍 4.8 / 5 (5 değerlendirme)

5 kişi bu içerik hakkında tepkilerini gösterdi. Sen de tepkini göstererek yazarlarımıza geri bildirim verebilirsin.

Yorumunuz

  Son Yorumlar

  Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al