Giriş Yap / Kayıt Ol

Sadece İçeriklerinizi Silerek Trafiğinizi %70 Arttırın!

Tarih: 21 Ocak 2019   Kategori: Webmaster   Yazar: Being  |  14103 kez okundu

Trafiğinizi arttırmak ve ziyaretçi istatistiklerinizi roketlemek mi istiyorsunuz? Doğru yerdesiniz. Sadece; bu kez, her zamankinden farklı ve alışılmadık bir yöntem deneyeceksiniz…

Sitenizin trafiğini arttırmak için ne yapmanız gerektiğini sorduğunuzda herkes aynı tavsiyeyi verir: “Daha fazla özgün ve benzersiz içerikler girmelisin. Ancak o zaman daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsin.”

Bu tavsiye aklıma George Orwell’in Hayvan Çiftliği’ndeki şu düşündürücü sözü akla getiriyor:

“Bütün hayvanlar eşittir ama bazı hayvanlar öbürlerinden daha eşittir.”

Peki, gerçekten bütün içerikler eşit midir? Görünen o ki değil.

Trafiğinizi Arttırmak için İçeriklerinizi Silin!

İnternet sitenizin toplam içeriğinin %40’ını bir anda sildiğinizi düşünün…

Muhtemelen, trafik değerlerinin domdom kurşunuyla vurulmuş kuş gibi tepetaklak çakılacağını düşünürüz. Oysa bunun aksinin de mümkün olabileceği pek bilinen bir gerçek değildir.

Evet, bazen içeriklerinizin %40’ını silmek, trafiğinizin %70’ini arttırmanıza yardımcı olabilir.

İçerik Denetimi (Content Audit) Nedir?

İnternet siteleri yayın hayatına başladıktan sonra, sürekli yeni içeriklerle beslenir. Eklenen her yeni içerikle sitenin daha fazla potansiyel ziyaretçiye ulaşacağı düşünülür.

Birçoğumuzun defalarca kez deneyimlediği üzere bu kurgu tamamen gerçek dışıdır.

Eklenen yüzlerce içerikten sonra bile sayacınızı takip ettiğinizde, ziyaretçi potansiyelinizin %80’ini içeriklerinizin (en iyi ihtimalle) %50’sinin getirdiğini görürsünüz.

Bu da sürekli yeni içerik eklemenin aslında fantastik olabileceğini doğrular. Bazen tüm ihtiyacınız olan, içerik eklemek yerine silmektir… Yani ihtiyacınız olan şey İçerik Denetimi’dir.

Peki, nedir bu içerik denetimi?

İçerik denetimi: Sitenizin tüm içeriklerini analiz etmeniz, içeriklerinizi olduğu gibi tutma, güncelleme, geliştirme, silme ve yönlendirme gibi adımları içine alan bir denetim sürecidir.

İçerik denetiminden geçen internet siteleri düşük değerli ve performans göstermeyen sayfalarından kurtulur. Geriye, elinizde daha çok trafik getirmeye hazır, bahar temizliğinden çıkmış güçlü bir site kalır.

Hadi şimdi, bu yöntemin neden ve kimlerde işe yaradığına ispatlarıyla birlikte göz atalım:

 • Blog içeriklerinin %31.7’sini (48 adet) silen Ahrefs, iki ayda ziyaretçi sayısını 65 bin 834’den, 70 bin 816’ya çıkarmış. Yüzde 7.57 daha fazla trafik!
 • Seige Media, bir müşterisinin internet sitesindeki içeriklerin %15’ini sildikten sonra trafiğinin %50 arttığını görmüş.
 • Robbie Richards, bir müşterisinin sadece sitesindeki içeriklerini silerek trafiğini tam %79 arttırmayı başarmış.

Ve bunlar yalnız değiller. Her yıl binlerce profesyonel sadece içeriklerini silerek trafiğini arttırmayı başarıyor.

Bir editörün (özellikle benim) içeriklerinizi silerek trafiğinizi arttırabileceğinizi söylemesinin pek güven vermediğini biliyorum. Bu yüzden, biraz da neden içeriklerimizi silmemiz gerektiğine dair Google ağzından önemli açıklamaları eklemek istiyorum.

Mesela bir Google mühendisi ve Webmaster Trend Analisti John Mueller’in şu açıklamasına bir bakalım:

“Bence; sitenizdeki düşük kaliteli sayfaların hangileri olduğunu biliyorsanız çözüm olarak; bunları düzeltmeyi denemeli veya kaldırmalısınız. En kötü ihtimalle bu sayfaları daha yüksek kaliteli hale getirerek sitenize kaliteli sayfaları dahil edebilirsiniz."

İkna edici değil miydi? O halde bir de bizzat Google sayfasına bakalım:

“Analizlerimize göre; çok sayıda düşük kaliteli URL’e sahip olmanız sitenizin taranması ve index’lenmesini olumsuz etkileyebilir.”

İkna olmanız için hiçbiri yeterli değil mi?

Merak etmeyin! Bu içeriği okumak bedava. Denemediğiniz sürece hiç bir risk almayacak, en kötü ihtimalle daha önce karşılaşmadığınız bir SEO/içerik tekniğini öğrenmiş olacaksınız.

İçerik Denetimi (Content Audit) Nasıl Yapılır?

İçerik denetimi yapmak için öncelikle bazı kriterlerimiz var. Bunlar içerik kitabının yazılı kanununları olmamasına rağmen maksimum verim için göz önüne alınması gereken kanunlardır. Sizin de uymanız tavsiye edilir:

 1. Siteniz en az 2 veya 3 yıllık olmalıdır.
 2. Sitenizde mutlaka 100’den fazla içerik olmalıdır. Optimumu 250, maksimumu ise sınırsızdır.
 3. Siteniz içerik denetimine uygun bir yayın düzenine sahip olmalıdır. Aşırı spesifik ve mikro niş dediğimiz bloglar, içerik denetiminden olması gerekenden daha düşük performans elde edebilirler.

NOT: Aşağıdaki adımları çeşitli araçlar kullanarak otomatikleştirebilirsiniz. Ben manuel işlemleri sevdiğim ve detaycı yanıma yenik düştüğüm için adımları zor yoldan takip etmeyi tercih ediyorum.

UYARI: İçerik denetimine paldır küldür girişmeden önce sitenizi tanıdığınızdan emin olun. Yaptığınız çalışmanın sonuçlarını kestirebildiğiniz taktirde çalışmayı uygulayın. Çalışmayı uyguladıktan sonra taze ve benzersiz içeriklere ihtiyacınız olacağını unutmayın. WM Aracı ve ben (Being) hiçbir sorumluluk kabul etmemekle birlikte, küfürleri doğrudan dava eder, kulaklarınızı çınlatma hakkımızı kendi aramızda saklı tutarız.

1. Adım: Tüm İçeriklerinizi Elinizin Altında Toplayın

Google Analytics veya site haritanızı kullanabilirsiniz.

Sitenizin yayında olan tüm URL’lerini rahatlıkla çalışabileceğiniz bir dosyaya çekin. Excel dosyası bu iş için harika olabilir, yine de kendi yolunuzu seçme konusunda tamamen özgürsünüz.

2. Adım: Tüm URL’lerinizi Değerlendirmeye Başlayın

İçeriklerimizi değerlendirirken, her bir içerik için kendimize şu 7 soruyu sormamız gerekiyor:

 1. İçeriğim 6 aydan eski mi?
 2. Bu içerik sitemin konusu itibariyle önemli mi?
 3. İçerik gerçekten manalı ve değerli bir “anahtar kelimeyi” hedef alıyor mu?
 4. İçerik zayıf mı? Güçlü mü?
 5. “Hatır sayılır düzeyde” trafik alıyor mu?
 6. Sosyal medya vb. bir referans kaynaktan trafik alıyor mu?
 7. Bu sayfaya herhangi bir backlink geliyor mu?

Bu değerlendirme sonucunda bir de aksiyon planı listemiz olacak. Değerlendirme sonucuna göre bir sayfayı:

 1. Sileceğiz (Ben Noindex’i tercih ediyorum)
 2. Yönlendireceğiz
 3. Güncelleyeceğiz
 4. Olduğu gibi bırakacağız

Şimdi, birkaç örnek senaryo oluşturalım ve içerik denetimi çalışmamıza nasıl şekil vermemiz gerektiğini anlayalım.

Elimizde bir içerik var ve bu içerik:

 • 6 aydan eski
 • Konusu itibariyle sitemiz için önemli değil
 • Manalı bir anahtar kelimeyi hedef almıyor
 • İçerik zayıf
 • Trafik almıyor
 • Sosyal medya ve referans kaynağından bir şey gelmiyor
 • Ve backlink’i yok

O zaman bu içeriği silmek, sitemize yapabileceğimiz en büyük iyiliklerden biri olacaktır.

Bir başka senaryoda ise elimizde şöyle bir URL var:

 • 6 aydan eski
 • Konusu itibariyle önemsiz
 • Güzel bir anahtar kelimeyi hedef alan
 • İçerik zayıf
 • Trafik almayan
 • Sosyal medyada ve referans kaynağından bir şey gelmeyen
 • Backlink’i olan

Bir içeriğimiz var. O zaman bu içeriğe yapabileceğimiz en büyük iyilik onu geliştirmek veya daha ilgili ve başarılı olacağınıza düşündüğümüz aynı konuda yeni bir içerik yayınlayarak, bu içeriğe yönlendirmek.

Akışı kısacası şöyle haritalayabiliriz, elbette bu haritanın dışında içerik denetimi yaparken bolca işin içine deneyiminizi katmanız gerekeceğini de unutmayın:

İçerik Denetimi Neden Başarılı Oluyor?

Kurgusal gerçekliğin aksine daha çok trafiğe sahip olmak için daha çok içeriğe sahip olmak yeterli değildir. Amaç; daima kullanıcılara en iyi yanıt veren yüksek kaliteli sayfalara/içeriklere sahip olmaktır.

Eklediğimiz her yeni içerikle birlikte aslında sitemize iyilik yapmıyoruz. Düşük kaliteli sayfalar eklediğimizde veya kaliteli sayfaları kendi kaderine terk ettiğimizde sayfalarımız kullanıcılara gerçekten değer sunmaktan uzaklaşıyor. İçerik denetimi bu kontrolün tekrar ele alınmasını sağlıyor ve sizi sürekli yeni içerikler üretme iş yükünden kurtarıyor.

İçerik denetimi sayesinde:

 • Düşük kaliteli sayfalardan kurtularak, sitenizin genel otoritesini yükseltebilirsiniz.
 • Unutulmaya yüz tutmuş, kendi kaderine terk edilmiş içerikleri hayata döndürebilirsiniz.
 • Yenilenmiş deneyimle yeni yelkenler açabilirsiniz. 3 yıl önce hazırladığınız bir içeriği bugün daha profesyonel biçimde hazırlayabilirsiniz. Bu şansınızı neden kullanmayasınız ki?
 • Anahtar kelime hedeflemeyen veya başarısız anahtar kelimeleri hedefleyen içeriklerinizi, yeniden hedefleyebilir trafiği tam 12’den vurabilirsiniz.

Ne dersiniz, içeriklerinizi silmeye veya içerik denetimi yöntemine bir şans vererek trafiğinizi yükseltmeye hazır mısınız? Eğer içerik denetimi yöntemini uygularsanız, deneyiminizi diğer Webmaster'lar ile de paylaşarak destek olabilirsiniz. İçerik denetimine dair teorik görüşünüze değer veriyoruz. Yöntem hakkındaki düşüncelerinizi bizim ve 80 binden fazla Web mimarıyla paylaşmayı unutmayın :)

39 Yorum
IbrahimCY avatar
IbrahimCY • 2 yıl önce
Hocam zaten 2 içeriğim var.
Machine avatar
Machine • 2 yıl önce
Merhaba,

İçerik silme olayı bana göre faydasız. Yazdığınız bir yazı şuan size bir ziyaretçi kazandırmıyor olabilir, ama şartlar ve gündem değiştiğinde hit getirmeyen o yazınız size diğer yazılarınızdan çok daha fazla trafik sağlayabilir. Yani, yazıda ki düşünce tarzının tam tersi yaşanabilir. İçerikleri silmek yerine, revize etmek daha doğru seçenek olacaktır.
burakeo avatar
burakeo • 2 yıl önce
İçerik silmenin etkisi çok büyük
bekirbulut avatar
bekirbulut • 2 yıl önce
Kalitesiz yazı demek, Google gözünde çöp sitelere eş değerdir. Hit almayan bir içerik, site de fazlalıktır; bunu göz önünde bulundurun.
Machine avatar
Machine • 2 yıl önce
Yazının kaliteli olup olmadığı, kime neye göre belirleniyor. Hepimiz bir yazının en az 300 kelime olmasının iyi olduğunu söylüyoruz, bunu biliyoruz ama çay nasıl demlenir sorusunu 30 kelime ile anlatabilecek iken sırf 300 kelime yazayım kaliteli görünsün diye uzatmaya ne gerek var. Google defalarca etkinliklerde, blog yazılarında söyledi. Benim için site oluşturmayın, kullanıcılarınız için site oluşturun ben size yardımcı olacak ipuçları veriyorum bunu uygularsanız kullanıcınız memnun olabilir düşüncesi. Eğer, kullanıcı sitenden, içeriğinden tatmin olarak ayrılıyorsa o kullanıcı tekrar geri gelecektir. Hit alıp almaması önemli değil benim için 1 kişi dahi sitemden istediği cevabı alıyor ve bu ona yardımcı oluyorsa o 1 kişi bir süre sonra 10 kişi olabilir.

Yazdığınız yazılarda eksik, hatalı yer var ise veya son olaylar neticesinde soruna çözüm olmuyorsa revize ederek yazınızı güncel tutabilirsiniz. Revize ettiğiniz yazıları pingleme yaptırarak, sosyal medya repost dediğimiz yeniden paylaşımlara yaparak Google için o yazının halen aktif ve güncel olduğunu belirtebilirsiniz.

Yazıda bahsedilen şey içerik silme olayı dışında içerik yönetimidir.Eski yazılarınızı kontrol ederek,revize edilebiliyorsa revize etmenizi,revize edilemiyorsa silinmesini tavsiye ediyor. Kısa yorum yazayım dedim, makale yazdım, bunu kopyalayım ben bir yere blog yazısı çıktı yine yorumdan smile
aykutozcan avatar
aykutozcan • 2 yıl önce
Google bunu istemiyor cümlesi yeterliyken neden uzun uzun yazdınız? Bizler de bu yüzden uzun uzun anlatıp ayrıntıya giriyoruz smile
ozderemy avatar
ozderemy • 1 yıl önce
bu da güzel bir düşünce olmuş smile
ntka avatar
ntka • 2 yıl önce
yazı güzel fakat içerik silmek mantıklı değil bazı arkadaşların dediği gibi bir konu ararken eski bilgilerden faydalanıyoruz genelde bu nedenle yazı silmek mantıklı değil bir arşiv bölümü yapıp sitede oraya taşımak daha mantıklıdır.
Zafer avatar
Zafer • 2 yıl önce
Evet, çok doğru. Thin content google'ın nefret ettiği unsurlardan biri.
olesore avatar
olesore • 2 yıl önce
Yazı harika eline sağlık ama beynim yandı. Geçenlerde kişisel web sayfamdan 18 içerik sildim. Ama sitemde 100 ve üzeri içerik olmadığı için ağlayabilirim şuan smile

Bunu tarımsal haber sitemde mutlaka deneyeceğim, sonuçta haber sitesi pek çok eski haber var ...
bilsez avatar
bilsez • 2 yıl önce
Eski haberler güncelliğini yitirse de önemini yitirmez, sadece askıda kalır. Çünkü eski haberler tarihi bilgiler içeren önemli kaynak konumundadır. Örneğin bir konu araştıracağım zaman ancak eski haberler sayesinde sonuca ulaşabiliyorum.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 2 yıl önce
Bilsez'in bu konuda hakkı var. Haber sitesinde içerik denetimi daha çok revize şeklinde yapılmalı diye düşünüyorum.
olesore avatar
olesore • 2 yıl önce
Altı binin üzerinde haber var, revize ile olacak iş değil bu smile o halde en iyisi dokunmamak mı?
Being avatar
BeingEDİTÖR • 2 yıl önce
Ben yine de içerik denetimine sokardım. Eğer bir içerik trafik almıyorsa, backlink'i yoksa, sosyal medya üzerinden trafik akışı yoksa ve SERP'de başarılı bir pozisyonu yoksa o sayfayı kalabalık olarak tutmayıp silmeyi yeğlerim smile
mercenary avatar
mercenary • 2 yıl önce
Hocam içerikleri sildikten sonra kırık linkleri ana sayfaya mı yönlendireceğiz o konuda da aytınlatırsanız sevinirim.
ByPowerfuL avatar
ByPowerfuL • 2 yıl önce
Anasayfaya yönlendirmek yerine ilgili kategoriye yönlendirme yapmalısınız.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 2 yıl önce
ByPowerfuL ana sayfayı önermemiş. Ben eğer varsa en yakın muadiline yönlendiriyorum. Yoksa ana sayfaya 301 ile yönlendiriyorum.
ozkan06 avatar
ozkan06 • 2 yıl önce
katılmıyorum. Mülakatlar konusunu silmem hiç ama mülakat zamanlarında her zaman hiti artar wink
Being avatar
BeingEDİTÖR • 2 yıl önce
Bu durumda zaten o içerik silinmeyi hak etmeyen içeriktir. Yukarıda belirttiğim soruları sayfaya 1 aylık analize bakarak söyleyemeyiz. En az bir yıllık optimal olarak iki yıllık istatistik verisine sahip olmanız gerekir. Sizin bahsettiğiniz sayfa birçok kriteri karşılıyor olabilir. Uyarılar kısmında bilhassa 2-3 yıllık sitelerin bu yönteme başvurabileceğini vurgulamamın önemli nedenlerinden biri de buydu.
Ferhat dede avatar
Ferhat dede • 2 yıl önce
Katılıyorum
ishana avatar
ishana • 2 yıl önce
içeriklerin düzenli olarak kontrol edildiği ve eski yazıların arşive gönderildiği bloglar güncelleme konusunda aktifler. aslında hit çekmeyen içerikleriniz varsa neden sitenizde yer kaplasın ki. google web search aracını aktif kullanmak çok önemli. web masterler içeriklerinin arama motorunda hangi sırada olduğunu kontrol etmek için kullandıkları yöntemleri siteyi budamak için de kullansalar iyi olur. evet içerikleri silme işlemini ağaçların güçlenmesi için budamaya benzetebiliriz. iyi günler.
YunusEmre34 avatar
YunusEmre34 • 2 yıl önce
Bizzat denemiş birisi olarak söylüyorum, KESİNLİKLE DOĞRU, bunu paylaşmayı düşündüm ancak tepkilerden ve bu tepkileri verecek insanlara iyilik yapmanın bir anlamı olduğunu düşünmediğim için herhangi bir toplulukla paylaşmadım, 2 ay önce bir web sitemizde 560 tane içerik vardı ve gereksiz, hitsiz-kalitesiz, 260 içeriği sildik, iki ayda sitemizin alexa değerlerinde ciddi düşüşler oldu, 1.500.000+ dünya sırasından 700.000`e düştük, aynı şekilde 85.000 ülke sıralamasından 16.000`e düştük, arkadaşlar herkes istediğini yapmakta özgürdür, ancak biz bir gerçeği dile getiriyoruz bu kadar.
emre57 avatar
emre57 • 2 yıl önce
Aslında Google'ın tercih edilme sebebi de tamamen bu değil mi ?Bir çoğumuz diğer arama motorlarını tercih etmiyoruz.Çunku kaliteli sonuçlar vermiyor.Burda yazılanlar tamamen doğru.6 ay boyunca Google algoritmalarından teste geçmiş ve düzgün bir sıralama alamamış bir yazı çok büyük ihtimalle faydasızdır.Yada Doğru meta açıklamaları vs. gibi bir çok etken yanlış yönetilmiş Google botlarına içerik doğru tanıtılmamıştır.Zaten bütün bunlara baktıktan sonra muhtemelen gördüğünüz içeriğin zayıf olduğudur.
halitaga avatar
halitaga • 2 yıl önce
Bu konudan sonra 1863 adet içeriğin bütün başlıklarını Google'da arattım. Başlığın tamamına rağmen Google ilk 500'de olmayan içerikleri sildim. İşe 28 Ocak'ta başlamıştım, şuan 1422 içerik kaldı. Az önce GGG yaptım bakalım ne olacak?
Being avatar
BeingEDİTÖR • 2 yıl önce
Sonuçları mutlaka bizimle de paylaşmayı unutmayın smile
halitaga avatar
halitaga • 2 yıl önce
Şuan 1411 içerik var. Search Konsoldaki hataları ana sayfaya veya benzer içeriklere yönlendiriyorum.
halitaga avatar
halitaga • 2 yıl önce
Şuan 1500 içerik yaptım ve bi süre içerik eklememeye karar verdim. Search Konsolda oluşan hataları düzelteceğim. Silinen içeriklerin googledan kalkmasını bekleyeceğim. Organik hit 450-500 arasındaydı. Şuan 350 civarında seyrediyor. Bakalım 1 ay sonra ne olacak.
omudegum987 avatar
omudegum987 • 2 yıl önce
Ben neredenbilirim.com blog sayfamda deneyeceğim. Bakalım ne olacak?
halitaga avatar
halitaga • 2 yıl önce
5 Mart - yeni içerikler girdim, kalan içerikleri tekrar düzenledim. Şuan 1539 içerik var. Hit hemen hemen eski haline geldi 400 civarında seyrediyor. O kadar içerik silmeme rağmen çok fazla değişen bir şey olmadı. Sitede kalma oranı günlük 30-40 saniye arasındaydı şuan 1 dk üzerine yükselirken, hemen çıkma oranı %85'lerden 70'lere indi.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 2 yıl önce
Bakalım ilerleyen dönemde değişiklik olacak mı? Sonuçları bizimle paylaştığın için teşekkürler.
sisispi avatar
sisispi • 2 yıl önce
Sitenizdeki bir sayfa direkt olarak arama motorlarından hit almıyor olabilir, bu durum onun arama motorlarının gözünde çöp içerik olmasına sebep olabilir ancak sitenize başka kelime ile gelen bir kullanıcı, başka bir içeriği sitenizde arayıp bulursa daha fazla zaman geçirecek ve hatta tekrar ziyaret etme olasılığını artıracaktır.Silmek yerine o sayfayı arama motorlarına kapatmak daha mantıklı olur.
ciplakyazar avatar
ciplakyazar • 2 yıl önce
Ben bu işlemi deneyen biri olarak kesinlikle yapılmasından yanayım. Bir kaç ay boyunca neredeyse 150 içerik güncelledim, yönlendirdim veya sildim. Sonrasında ise organikte %300 kadar bir artış olduğunu bizzat google anaystic üzerinden gözlerimle gördüm. Aylık 10 GB olan trafiğimin 4-5 gb kadarını kullanırken bu rakam 11-12 GB a kadar çıktı. Doğal olarak C panel yönetiminde tecrübesiz davrandığım için sitem bir kaç gün kapalı kaldı. Bu da yetmedi yoğun çalıştığım için 3 aylık SSL süremin bitmesiyle 2 gün kadar yine kapalı kaldı. Google'nin gözünde de bir itibarımız kalmayınca bu olumsuz durumlardan sonra aşırı düşüş ve backlink kaybı yaşamaya başladım.

Ama sisteme güvenin!
alpayplt avatar
alpayplt • 2 yıl önce
Bu yazıya katılmıyorum
İçerik silmek diye bir saçmalık olmaz bu hataya kesinlike düşmeyin doğru başlık doğru seo ile sitenin ana içeriğinde yayınlanan içerikler kesinlikle silinmez. ister hit alsın ister almasın. ister google sıralamasında olsun ister olmasın kesinlikle bu hataya düşüp bu içeriğim kalitesiz diye silmeyin. Peki ne yapmalıyız işte gelelim asıl meseleye "İÇERİK SİLİNMEZ DOĞRU İNDEXLENDİRİLİR VE YÖNLENDİRME YAPILIR" bildiğiniz üzere google search Console ( Eski adı Webmaster tool) da sitenizi google da indexlenmiş tüm içereklerini görebiliyorsunuz o indexlenmiş sayflarınızı çok iyi ve detaylı incelediğinizde gereksiz çöp o kadar çok bağlantının indexlendiğin göreceksiniz ki sizde çok şaşıracaksınız peki bu gereksiz çöp indexler nasıl oluşur?

1- Wordpress kullnıyorsanız yüklediğiniz bir çok eklenti otomatik gereksiz sayfalar oluşturabiliyor ve bunları google indexliyor o nedenle kurduğunuz eklentileri gerçekten iyi araştırın test edin mesela Onesignal ekelnetisi inanlmaz saçma sapan boş sayfa indexletiyor.


2-Gene Wordpress kullanıyorsanız kullandığınız tema çok önemli bazı temala siteniz tag larını ve bir çok gereksi alt sayfa ve resim uzantılarını indexliyor resmen çöp içerikler örneğin "elmanın faydaları" diye bir içerik girdiniz bir tanede resim var içerikte bazı temalar ayarlarını düzgün yapmazsanız bu içerikteki resmi ayrı bir ortam kütüphanesi olarak indexliyor tag ları ayrı bir sayfa gibi indexliyor normalde sizin google görsellerde aradığınız bir resimde tıkladığınızda sizin içeriğinize gitmesi gerekirken bu yanlış indexlemeden dolayı resim içerik harici 404 hata sayfasından hallice saçma bir içeriğe yönlendirebiliyor. Bu sorununda çözüm yolu var bunun için bazı eklentiler mevcut yada robot.txt ile bazı içeriklerin indexlenmesini engelleyebilrisiniz
3-Bunlar dışında Google esasa içeriğinizin link olarak hangisi olduğunu belirtmesiniz
Gündemiçi avatar
Gündemiçi • 2 yıl önce
Benimkisi haber sitesi. O nedenle benim site için içerik silmek pek mantıklı gelmedi. Sizlerin de bu konuyla ilgili görüşlerinizi alabilir miyim?
makalee avatar
makalee • 1 yıl önce
Ben burada yazdığı gibi 250 olan içeriğimden hit gelmeyenleri yada az hit gelenleri sildim sonuç olarak totalde neredeyse yarı yarıya hit düşüşü oldu ve google dan site ile ilgili saçma sapan sorun mesajları gelmeye başladı.Bence bırakın kalsın.O kadar uğraştım birde index silmesiymiş şuymuş buymuş boşu boşuna hitimizden olduk.Blogum blogger tabanlı domain yönlendirmesi var.
dreamfancy avatar
dreamfancy • 1 yıl önce
Hop https://wmaraci.com/forum/yeni-baslayanlar/wmaracinin-dedigini-yapacagim-572361.html
vizyonbilisim avatar
vizyonbilisim • 1 yıl önce
Arkadaşlar unutulmaması gereken önemli bir durumda, bir web sitesinin etki alanı otoritesi (DA) ve sayfa otoritesidir (PA). Bu, bir web sitesinin etki alanının veya belirli bir sayfanın gücünü belirten 1 ile 100 arasında bir sayıdır. DA ve PA bir web sitesinin Google’da nasıl sıralanacağını belirleyen iki çok önemli faktördür. DA ve PA ne kadar yüksek olursa, Google ön sayfasında (herkesin hayali) Sıralamadaki web sayfasının şansı o kadar iyidir. Bundan dolayı içeriklerinizi revize ederken dikkat etmelisiniz.
Kumrat avatar
Kumrat • 1 yıl önce
Eski sitelerimde tema içerik vb değişiklikler yapıyordum sürekli ve hiti düşme yerine hep çıkıyordu bu yazı ve geçmiş yecrubelerim kesişiyor
servertrakya avatar
servertrakya • 1 yıl önce
güzel makale
FacebookTwitterTelegramYoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

Son Yorumlar
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.