wmaraci reklam

Twitter'ın İsim Değişikliği Bizim İçin Ne Anlama Geliyor?

Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra platformda ne çok şey değişti değil mi? Ücretli üyelik modeli, doğrulanmış hesapların kaldırılması gibi pek çok süreç yaşadı dev sosyal medya ve kullanıcıları. Bunlardan sonuncusundaysa adı komple değişti. X oldu. Evet, o kadarcık. X.

Hatta eğer tarayıcınızdan x.com’a erişmeye çalışırsanız, bunun sizi Twitter’a yönlendirdiğini görebilirsiniz. Zaten pek çok kullanıcıda sitenin logosu dahi değişti. Peki, site sahipleri için bu değişiklik ne anlam ifade ediyor? Gelin bunu da basitçe anlatmaya çalışalım.

Değişiklikleri Bir Süre Bekletmekte Fayda Var

Aslında bir şirket böyle bir değişiklik yaptığında, biz site sahipleri olarak ne yaparız? Kendi sosyal medya logolarımızı sitemizde değiştirir, bağlantıları yeni adres üzerinden yenileriz. Bu sayede değişikliği sitemize kolayca yansıtırız. Aslında şimdi de, değişiklik net bir şekilde hayatımızda kalacaksa yapmamız gereken şey tam olarak bu. Sitemizin üst menüsünde, tabanında yer alan sosyal medya ikonlarını X’in yeni logosuyla değiştirmeliyiz. Fakat bir saniye…

Söz konusu kişi Elon Musk olunca, biraz sabırla beklemekte fayda var doğrusu. Çünkü Elon Musk her ne kadar radikal değişiklikler yapmış olsa da, Twitter konusunda yaptığı bazı yeni fikirlerden de kısa sürede döndüğünü biliyoruz. Ayrıca yeni markanın ve internet sitesinin gücünü Twitter seviyesine çıkarması da zaman alacak ister istemez. Bu nedenle beklemekten zarar gelmez.

Yaklaşık olarak birkaç ay geçtikten sonra, değişiklik hayatımızda baki kaldıysa değişikliği biz de uygulayabiliriz. Zaten şu an bir güncellemeye gidecek olsak, ortada marka bilinirliğine yönelik materyal yok denecek kadar az. İkon paketlerinin servis edilmesi, kolay erişilebilir olmasını bekleyelim değil mi?

Erkenden Geçersek Ne Olur?

Diyelim ki Elon’un bu fikrinden dönmeyeceğinden eminiz ve geçiş yapmak için de hevesliyiz. O zaman henüz Google açısından Twitter kadar güçlü olmayan bir bağlantıyı ekleyerek, kendi bağlantılarımızı kaldırmış olacağız. Diğer bir yandan X alan adı, halen Twitter’a yönlendirme yapıyor. Acaba ne zaman bu durum tam tersine dönecek? Aslında Twitter alan adı X’e yönlendirme yapmadan böyle bir hamle gerçekleştirmemiz sitemiz için çok büyük bir sorun olmasa da olumsuz etkileyebilir.

Yeni değişiklik hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Elon Musk’ın varlığı Twitter’a yaradı mı dersiniz? Yorumlarda görüşelim.

Bu içeriğe tepkini gösterebilirsin! 👍 3 / 5 (3 değerlendirme)

3 kişi bu içerik hakkında tepkilerini gösterdi. Sen de tepkini göstererek yazarlarımıza geri bildirim verebilirsin.

Yorumunuz

  Son Yorumlar

  Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al