Giriş Yap / Kayıt Ol

Vine için Yolun Sonu Belli Oldu; 17 Ocak

Tarih: 05 Ocak 2017   Kategori: Sosyal Medya   Yazar: Being  |  1870 kez okundu

Twitter geçtiğimiz sene yaşadığı finansal krizlerin ardından, sosyal medya kullanıcılarının kalbini kıracak kararını almış ve Vine’ı komple kapatma kararı almıştı. Daha sonradan Vine markasını tamamen kaldırmanın pek akıllıca olmadığı düşünen Twitter, Vine’ı kamera uygulaması yapma kararı almıştı.

Resmi olarak açıklanan kararın ardından Vine için yolun sonunu gösteren tarih 17 Ocak 2017 olarak açıldı. Vine kamera uygulaması olarak yenilendikten sonra Vine’ın şuanki sosyal ağ yapısı tümüyle maziye karışacak ve Vine üzerinde yer alan videolarınızı indirmek bu tarihten sonra mümkün olmayacak. Eğer sıkı bir Vine kullanıcısıysanız bu sizin için son fırsat olabilir.

Vine yolun sonundaki bitiş çizgisine tamamen ulaştığında Vine’ı sadece 6 saniyelik videolar çekebileceğimiz bir mobil uygulama olarak kullanabileceğiz. Çekilen videoları doğrudan telefon hafızasında saklayıp, diğer sosyal kanallarda paylaşabileceğimiz gibi aynı zamanda Vine ile çektiğimiz Vine videolarını doğrudan Twitter’a da aktarabileceğiz.

Bu haberle birlikte Vine artık tümüyle yolun sonuna gelmiş oldu. Böylesine büyük bir servisin kurtarılma çabaları yerine bu şekilde revize edilmesi sizce de doğru mu? Siz Vine’ın kapanması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Etiketler:
6 Yorum
ReklamKap avatar
ReklamKap • 1 yıl önce
Tam bir tüketim canavarıyız. Her şeyi hızlı bir şekikde dibine kadar tüketiyoruz. Çevremiz saman alevi gibi parlayan uygulamalarla, ünlülerle dolu.
opencartim avatar
opencartim • 1 yıl önce
Milletin emek verip yazdığı uygualamaı alıp, yerin dibine sokan bir twitter görüyorum.
hakancevik avatar
hakancevik • 1 yıl önce
vine gittikçe rezalet bir hal almaya başlayıp popüler kültürün yeni rezillik kaynağı olmaya başlamıştı, tek özleyeceğim şey Jerome Jerry sad face
altaybilgin avatar
altaybilgin • 1 yıl önce
facebook instagramı aldı ne hale getirdi, twitter vine'ı aldı ne hale getirdi.
antis34 avatar
antis34 • 1 yıl önce
Tamamen yok edilmesi gerekli. Külli zarar bence. Twitter, Vine yerine daha iyi yatırımlar oluşturabilir. Sonuç olarak vine ve dünyası tüketildi. Artık bir artık.
Uyuryazar avatar
Uyuryazar • 1 yıl önce
Satma kararı alsa muhakkak yatırım alırlardı.
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.