Giriş Yap / Kayıt Ol

Tüm dünyanın en ünlü fotoğraf ve duvar kağıdı çalışması “Bliss”, bir doğa fotoğrafçısı olan Chuck O’Rear tarafından 1996 yılında çekilmişti. Windows XP’de kullanılması için Microsoft’a satılan fotoğrafın Chuck’a göre sıradan bir fotoğraftan farkı yoktu. Yıllar sonra, önemsiz gibi görünen bu iş Chuck O’Rear’ı kariyerinin zirvesine çıkarmakla kalmadı aynı zamanda tüm zamanların en çok görülen fotoğrafını çeken adam olma unvanını kazandırdı.

Chuck, Microsoft için çektiği bu karenin hayatını değiştiren en önemli olaylardan birini söylüyor. Uzun bir süredir yeni fotoğraf çalışmalarına imza atmayan 76 yaşındaki fotoğrafçı, Lufthansa havayolu şirketinin sponsorluğunda yeni bir çekim için yıllar sonra tekrar objektifin başına geçti. New Angles of America projesi kapsamında çekim yapan Chuck’ın bu sefer ki hedefi bilgisayarlar değil. Chuck bu kez akıllı telefonlarımızın ekranını süsleyecek ve Amerika’nın çeşitli bölgelerini tanımamıza yardımcı olacak fotoğraflar çekmek için işe koyulmuş.

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku!

Chuck’a göre duvar kağıdı çekimi yapmak sıradan bir fotoğraf çekimi yapmaktan daha farklı ve özel bir iş. İnsanların her gün yüzlerce defa akıllı telefonlarına baktığını söyleyen Chuck, duvar kağıtlarının insanlara mental kaçış şansı sunması gerektiğine inandığını söylüyor. Bize bu mental kaçışı sağlamak için çektiği üç fotoğrafı ise hemen aşağıdan indirebilirsiniz.

Maroon Bells (Colorado)

White Pocket (Arizona)

Peek-A-Boo Slot (Utah)

Unutmadan, Bliss’in fotoğrafçısının yeni çalışmaları için hazırladığı ufak röportaj videosuna da aşağıdan göz atabilirsiniz.

XP Reyizin efsane fotoğrafı Bliss’in fotoğrafçısının yeni çalışmalarını beğendiniz mi?

5 Yorum
Alp avatar
Alp • 11 ay önce
Hayal kırıklığına uğradım. 3 ü de birbirinden kötü.
glockmae avatar
glockmae • 11 ay önce
Maroon Bells (Colorado) Bu güzelmiş, diğerleri de güzel tabi.
ReklamKap avatar
ReklamKap • 11 ay önce
Maroon Bells (Colorado) bende bu görseli beğendim.
Hasan avatar
Hasan • 11 ay önce
Peek-A-Boo Slot (Utah), Asus Zenfone ekranlarında hazır olarak gelen duvarkağıdına çok benziyor, o mu acaba?
kemboo avatar
kemboo • 11 ay önce
ilki iyi geldi bana
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.