Giriş Yap / Kayıt Ol

Youtube İzlenme Sayısını Artırmak

Tarih: 05 Haziran 2020   Kategori: Sosyal Medya   Yazar: WM Aracı  |  2962 kez okundu

Youtube ilk çıktığı günden bu yana dünya çapında insanların sürekli ilgisini çekmeyi başardı. İnsanlar aradıkları bilgiye onun sayesinde çok kolay bir şekilde ulaşabildi. Yemek tariflerinden basit tamirat işlerine girişimcilik fikirlerinden eğitim araçlarına varıncaya kadar pek çok alanda tamamen profesyonel video içerikleri Youtube sitesinde yer almaktadır.

Hal böyle olunca da insanlar Youtube sitesinde sık sık vakit geçirmeye başladı ve şu anda yüz milyonlarca kişinin tıkladığı dünya çapında sosyal medya platformu oluverdi. Kuşkusuz bundan sonraki dönem boyunca da birincilik tahtını koruyacağından kimsenin şüphesi yok. 

İzlenme sayısı düşük videolar ne kadar özgün, yaratıcı düşünce ürünü profesyonel video içerikleri olsalar da ne yazık ki gölgede kalmaktadır. Bunun önüne geçmek youtube izlenme satın alıp izleyici artırmakla gerçekleşebilir. İzleyici sayısını tamamen organik yöntemlerle artırarak video içerikten daha çok sayıda insanın haberdar olması mümkün olabilir.

Hedef Kitlenin Dikkatini Çeken Video Başlığı Olmalıdır

Youtube kullanıcısını gazetecilere benzetsek aslında yeridir. Gazetecilerin amacı gazetenin okunmasını sağlayarak gazetenin günlük tirajını artırmaktır elbette. Bunun için okur kitlesinin dikkatini çekecek gazete manşetlerine yer verilerek merak uyandırılmalıdır. 

Aynı şekilde bir Youtuber da hedef kitlenin dikkatini çekecek video başlığıyla merak dürtüsünü kamçılamalıdır. Bunu başardığı zaman izleyicinin videoya tıklayarak görüntülenme sayısını artıracağı konusunda size destek olacağından söz etmemiz yerinde olacaktır. 

Video İçeriği Yüksek Çözünürlükte Sade Anlatımla Hazırlanmalıdır

Youtube videoları arasında öne çıkmanın bir başka püf noktası da yüksek çözünürlükte video paylaşımlar hazırlamak. 720p ve üzeri çözünürlük kalitesi videonun ilgi odağı haline gelmesi bakımından youtube abone satın alma sonrasında önemlidir.

Abone sayısını artıracak ipucu olarak yüksek çözünürlükte videonun yanında videodaki varsa anlatıcının da sade dille konuyu ele alması kanalın takipçi sayısını artıracak bir başka çözüm olarak karşımıza çıkıyor. İzlenme sayısı artırıldığı zaman Youtube kanalı da giderek büyüyecek ve bu sayede kısa süre içerisinde gerçekten de daha fazla kişiye hitap eder hale gelecektir.

Youtube Paylaşımları Sürekli Merak Uyandırmalıdır

Merak dürtüsü günümüzde sadece medya alanında değil spor müsabakalarında da izleyicinin sonuna kadar izlemesini sağlayan en önemli etkendir. Nasıl ki dizinin en meraklı sahnesinin filmin sonuna bırakılmasıyla amaçlanan filmi baştan sona seyirciye izletme amacı güdülüyorsa aynı şekilde Youtuber da paylaşımlarında merak dürtüsünü taze tutmalıdır.

Hedef kitleye hitap eden video içeriğinde merak dürtüsü sürekli kamçılanarak bu sayede izleyici kitlesi arttırılabilir. Bunun yanında youtube 4000 saat satın alarak video içeriklerinin daha çok kişi tarafından izlenmesini sağlayabilir.

Merak uyandıran, ilgi çekici video paylaşımlara yer verilmesi sosyal medyanın fenomeni haline gelme konusunda kendisine son derece güvenen kullanıcının mutlaka bilmesi gereken teknik ayrıntıdır. Youtube videosu her ne kadar özgün, profesyonelce hazırlanmış olsa yine de geniş izleyici kitlesinden yoksun ise öne çıkması mümkün değildir.

3 Yorum
burakeo avatar
burakeo • 7 ay önce
izlenme ve abone satın almak mantıklı değil. Önce kendini sonra algoritmayı kandırmak gibi kendini kandırsan bile Youtube tahmin ettiğimizden daha akıllı siliverir izlenmelerini abonelerini smile)

TeknoPital avatar
TeknoPital • 6 ay önce
Diğer sağlayıcılardan farklı olarak TeknoPital firması olarak gönderdiğimiz tüm izlenmelerde garanti sağlıyoruz. Eğer izlenmelerinizde düşme, silinme gibi durumlar meydana gelirse hiçbir ücret almadan telafi ediyoruz.
GalataKulesi avatar
GalataKulesi • 4 ay önce
Hocam kanalın ceza almayacağına dair garanti verebilir misiniz? Ceza alması durumda sorumluluğu kabul ediyor musunuz?
Kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim.
FacebookTwitterTelegramYoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

medyagalaxy
Son Yorumlar

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.