freelance iş ilanları

Gittigidiyor'u wordpresse dökmenin maliyeti ne olur?

22 Mesajlar 2.646 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

pg13 pg13 Xcode. Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek BilişimTeknolojileri Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 321
  • Beğeniler 72 / 101
  • Ticaret 11, (%100)

Doruk adlı üyeden alıntı

Bunları örneklemeniz gerekir fikir sahibi olabilmem için. Belirttiğim gibi kodlar ve tasarım hakkında bilgim sıfır düzeyinde

örnekleme işiyle google ilgileniyor. biraz araştırın eminim aradığınız gibi bir şey bulursunuz

wmaraci
reklam

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)

FurkanKandemir adlı üyeden alıntı

Aynen Katılıyorum.

"Wordpress olmasını istemekteki niyetim bu alanda çok fazla çalışan olması ve uygun fiyata işin başlangıcını yapabilecek olmamdır." Doruk

Aslnd wp geliştiren pek insan yok genellikle wp yi kurup eklenti vs satın alanlar var.
Millet kaçmış kolaya duymus bi wp de bi wp.

Asıl geliştiriciler Php'de :)
Bir firmaya gidip özel bir standart e-ticaret sitesi yazdırmanız 5.000 TL'nin üstünde olur. Tabi bu işi paket haline getirip 2500 tl ye satanlarda mevcut.

Standart paketler yeterli olmayacağı için bahsettiğim büyüklükte bir sistemi oluşturma yöntemlerini arıyorum. Sıfırdan başlayanların için işin kolaya kaçmasından doğal birşey yok

Ek olarak;

pg13 ve FurkanKandemir ne yapmaya çalıştığınızı anlayabilmiş değilim. Birinizin profilinde Bilişim Teknolojileri Mühendisi, diğerinizinkide Web Yazılım Geliştirici yazıyor ancak eleştiriden başka birşey yaptığınız yok. Lafı cımbızla almaya çalışıyorum mütevazi şekilde, siz se bilmiş tavrınız ve mühendis sıfatınızla beni google'a yönlendiriyorsunuz, bu kadar komik olmayın lütfen. Üstelik uzunca da bir sohbetimiz olmasına rağmen bu tavır hoş değil pg13

Madem bu denli biliyorsunuz bu işi, eleştrinizle birlikte çözüm önerilerinizi de bekleriz.
1fikrimvarcom

kişi bu mesajı beğendi.

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Ben senden yanayım Doruk aslında wp başlangıç için ideal demek istediğinin farkındayım. Beklemek gereksiz fikir güzelse en düşük maliyetle yapılabilecek olana yönelmek istiyorsun.
Ben olsam ben de ücretsiz bir cms seçerdim. Wp olabilir ona bir de woocommerce ekleyebilirsin.
Bunun dışında üyelerin satış yapabileceği siteyi gg tarzına dönüştürebileceğin bir eklenti var mı dersen bilmiyorum ama kesin vardır. Yoksa da bunu bir şekilde yaptırmak zor olmayacaktır olmadı script yazdırırsın. Ya da opencart olabilir. Tamamen eticaret için üretilen bir cms bence her işini görecektir. Ya da bunun gibi bir sürü alternatif var. Sistemi oturttuktan sonra biraz bütçeyle bence yapılabilir bir şey. Şu an kazandığım ne varsa borca gidiyor ama param olsa ben ekipten olmak isterim.

Ek Olarak:

Aynen Katılıyorum.

"Wordpress olmasını istemekteki niyetim bu alanda çok fazla çalışan olması ve uygun fiyata işin başlangıcını yapabilecek olmamdır." Doruk

Aslnd wp geliştiren pek insan yok genellikle wp yi kurup eklenti vs satın alanlar var.
Millet kaçmış kolaya duymus bi wp de bi wp.

Asıl geliştiriciler Php'de :)
Bir firmaya gidip özel bir standart e-ticaret sitesi yazdırmanız 5.000 TL'nin üstünde olur. Tabi bu işi paket haline getirip 2500 tl ye satanlarda mevcut.

5000 lirayı tokatçı yazılımcıya verecek kişi bence hiç bulaşmasın bu işlere onu çok öperler. Kusura bakmayında. Ortalık yazılımcı dolu ve bizim yazılımcıyım diye geçinen Türk arkadaşın 5000 e yaptığını elin hintlisi 300 dolara yapıyor. Biraz daha kaliteli olsun istersen 1000 dolara feriştah bir sistem yazdırırsın freelancer sitelerinde. Abartmayın yani boş yere çıtayı yükseltmeye gerek yok.

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
Doruk birincisi ben sizi google amcaya yönlendirmedim.
ikincisi size bu işin maliyetini belirttim. Yani sorunuza cevap vermiş oldum.
Üçüncüsü de wp yi önermediğim belirttim.

Başka sorunuz vardı da ben mi göremedim ?
Evet web yazılım geliştiriciyim. Siz konuda ben bu projeyi yaptıracağım arkadaşlar yapan var mı forumda demediniz ki bende size şu kadar maliyete ne kadar sürede yapayım diyebileyim ?
Bana ve ya başkasına tavır almadan önce tüm mesajları tekrar okuyun bence ve ya ne istediğinizi daha detaylı anlatın ona göre cevap verelim. Beyin fırtınası kategorisine konu açmışsınız biz size tabi ki teklif veremeyiz. Sadece aklımızdaki düşünceyi söyleyip yönlendirebiliriz. Bu kategorinin amacı zaten eleştirme ve orta yolu bulmadır herkes kendi fikrini söyler.

Ek olarak: Sizin meslektede e-ticaret yazıyor biz bir şey diyor muyuz ? Lütfen birazcık saygı başka bişey değil.
Ek 2: Forumda iş yaptığımız ve ya yardım ettiğimiz insanlar var onlar bizleri size bir kaç kelime ile tarif ederler. Bizleri tanımadan ve ya incelemeden hakkımızda böyle bir yorum hoş olmamış.

Ek3: Konuyu daha fazla dağıtmak istemiyorum. Aradığınızı bulmanız dileğiyle.. İyi forumlar dilerim.

wmaraci
wmaraci

pg13 pg13 Xcode. Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek BilişimTeknolojileri Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 321
  • Beğeniler 72 / 101
  • Ticaret 11, (%100)

Doruk adlı üyeden alıntı

Standart paketler yeterli olmayacağı için bahsettiğim büyüklükte bir sistemi oluşturma yöntemlerini arıyorum. Sıfırdan başlayanların için işin kolaya kaçmasından doğal birşey yok

Ek olarak;

pg13 ve FurkanKandemir ne yapmaya çalıştığınızı anlayabilmiş değilim. Birinizin profilinde Bilişim Teknolojileri Mühendisi, diğerinizinkide Web Yazılım Geliştirici yazıyor ancak eleştiriden başka birşey yaptığınız yok. Lafı cımbızla almaya çalışıyorum mütevazi şekilde, siz se bilmiş tavrınız ve mühendis sıfatınızla beni google'a yönlendiriyorsunuz, bu kadar komik olmayın lütfen. Üstelik uzunca da bir sohbetimiz olmasına rağmen bu tavır hoş değil pg13

Madem bu denli biliyorsunuz bu işi, eleştrinizle birlikte çözüm önerilerinizi de bekleriz.

doruk kardeşim.. gittigidiyor tarzı bir script için bilgi paylaşımı yapmıyorum ben. sadece wordpress ile olmayacağını, neden olmayacağını - olmaması gerektiğini - dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

izlemen gereken yolu da söyledim. gecenin bu saatinde oturup google dan gg tarzı scriptleri tarayıp sana burda liste yapmamı mı bekliyorsun ciddi ciddi?

belki onu yapsam scriptleri incele en iyisi hangisi onu da söyle diyebilirsin. armut piş ağzıma düş ile olmuyor. bu işin yarısı araştırmaktır, okumaktır. hakkımda yanlış düşündüğün için üzüldüm cidden.

• Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)

erekaone adlı üyeden alıntı

Ben senden yanayım Doruk aslında wp başlangıç için ideal demek istediğinin farkındayım. Beklemek gereksiz fikir güzelse en düşük maliyetle yapılabilecek olana yönelmek istiyorsun.
Ben olsam ben de ücretsiz bir cms seçerdim. Wp olabilir ona bir de woocommerce ekleyebilirsin.
Bunun dışında üyelerin satış yapabileceği siteyi gg tarzına dönüştürebileceğin bir eklenti var mı dersen bilmiyorum ama kesin vardır. Yoksa da bunu bir şekilde yaptırmak zor olmayacaktır olmadı script yazdırırsın. Ya da opencart olabilir. Tamamen eticaret için üretilen bir cms bence her işini görecektir. Ya da bunun gibi bir sürü alternatif var. Sistemi oturttuktan sonra biraz bütçeyle bence yapılabilir bir şey. Şu an kazandığım ne varsa borca gidiyor ama param olsa ben ekipten olmak isterim.

Çözüm odaklı yaklaşımın için çok teşekkür ederim

İmkanlar müsait olsa bende biliyorum ekibin tepesine geçip, burada şu olsun, sayfanın şurasında bu olsun diyerek aklımdakini yaptırmayı. Ama şu an namümkün

Düşündükçe bu işle ilgili fikirler peşpeşe doğuyor, bunları not alıp, bir şablon oluşturduktan sonra bu şablonu paylaşmak isterim. Eminim katacağınız çok şey olacaktır. İşini temelini atmak atıp, ilk kazmayı vurmak adına oluşturacağımız şablon site mecburen en ekonomik seçenekler kullanılarak oluşturacak

1-2 ay içinde işimin sezonu açılacak, iyi kazanacağımı tahmin ediyorum. Bu süre içinde Avrupa yakasında ofisimi de açmış olurum, ofis içi çalışma daha verimli olabilir. İşin başlangıcında maddi kaynağı oluşturabilirim sanıyorum, iş yürümeye başladıktan sonra önü fazlasıyla açık

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)

Doruk adlı üyeden alıntı

Çözüm odaklı yaklaşımın için çok teşekkür ederim

İmkanlar müsait olsa bende biliyorum ekibin tepesine geçip, burada şu olsun, sayfanın şurasında bu olsun diyerek aklımdakini yaptırmayı. Ama şu an namümkün

Düşündükçe bu işle ilgili fikirler peşpeşe doğuyor, bunları not alıp, bir şablon oluşturduktan sonra bu şablonu paylaşmak isterim. Eminim katacağınız çok şey olacaktır. İşini temelini atmak atıp, ilk kazmayı vurmak adına oluşturacağımız şablon site mecburen en ekonomik seçenekler kullanılarak oluşturacak

1-2 ay içinde işimin sezonu açılacak, iyi kazanacağımı tahmin ediyorum. Bu süre içinde Avrupa yakasında ofisimi de açmış olurum, ofis içi çalışma daha verimli olabilir. İşin başlangıcında maddi kaynağı oluşturabilirim sanıyorum, iş yürümeye başladıktan sonra önü fazlasıyla açık

Kesinlikle katılıyorum. Her aşamada elimden geldiğince yardımcı olmak isterim bende. Başarılar diliyorum.

• Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)

Doruk birincisi ben sizi google amcaya yönlendirmedim.
ikincisi size bu işin maliyetini belirttim. Yani sorunuza cevap vermiş oldum.
Üçüncüsü de wp yi önermediğim belirttim.

Başka sorunuz vardı da ben mi göremedim ?
Evet web yazılım geliştiriciyim. Siz konuda ben bu projeyi yaptıracağım arkadaşlar yapan var mı forumda demediniz ki bende size şu kadar maliyete ne kadar sürede yapayım diyebileyim ?
Bana ve ya başkasına tavır almadan önce tüm mesajları tekrar okuyun bence ve ya ne istediğinizi daha detaylı anlatın ona göre cevap verelim. Beyin fırtınası kategorisine konu açmışsınız biz size tabi ki teklif veremeyiz. Sadece aklımızdaki düşünceyi söyleyip yönlendirebiliriz. Bu kategorinin amacı zaten eleştirme ve orta yolu bulmadır herkes kendi fikrini söyler.

Ek olarak: Sizin meslektede e-ticaret yazıyor biz bir şey diyor muyuz ? Lütfen birazcık saygı başka bişey değil.
Ek 2: Forumda iş yaptığımız ve ya yardım ettiğimiz insanlar var onlar bizleri size bir kaç kelime ile tarif ederler. Bizleri tanımadan ve ya incelemeden hakkımızda böyle bir yorum hoş olmamış.

Ek3: Konuyu daha fazla dağıtmak istemiyorum. Aradığınızı bulmanız dileğiyle.. İyi forumlar dilerim.

Aynı gönderi içinde iki isimden bahsettim, google'a yönlendirme konusunu üzerinize alınmış olabilirsiniz. Bu söz size ithafen değildi, afedersiniz.

Tam olarak beklediğiniz cümleleri kurmamış olabilirim ama sorduğum şey gayet açık diye düşünüyorum. Aklımdaki sistem bu, alternatif sistemler için de öneriler beklediğimi belirttim. Önerilerle birlikte maliyetler hakkında yorumda bulunulabileceğini varsayarak yazdım, konuyu bütünüyle ele almalısınız

Mesleğim e-ticarettir, doğrudur. Bahsettiğim iş modeli e-ticaretin dışında bir model. Bu modelde ticareti yapan ben olmayacağım

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, iyi geceler

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)
Wordpress eklentisi olan WooComerce sistemini bir incelemenizi tavsiye ederim. Benim çok bir bilgim yok ama WordPress ve alışveriş dediğiniz için aklıma bu geldi.

• Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)

pg13 adlı üyeden alıntı

doruk kardeşim.. gittigidiyor tarzı bir script için bilgi paylaşımı yapmıyorum ben. sadece wordpress ile olmayacağını, neden olmayacağını - olmaması gerektiğini - dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

izlemen gereken yolu da söyledim. gecenin bu saatinde oturup google dan gg tarzı scriptleri tarayıp sana burda liste yapmamı mı bekliyorsun ciddi ciddi?

belki onu yapsam scriptleri incele en iyisi hangisi onu da söyle diyebilirsin. armut piş ağzıma düş ile olmuyor. bu işin yarısı araştırmaktır, okumaktır. hakkımda yanlış düşündüğün için üzüldüm cidden.

İletişim sorununun bir tarafı da istediğim şeyi tam anlamıyla anlatamamış olmam yada anlayamamış olmanızdan kaynaklanıyor sanırım. Aradığım şey gittigidiyor çapında, o derece ayrıntılı olmalı ama benzer değil. Hazır scriptler işimi görmeyeceği için her noktası tasarlanmış bir siteye ihtiyacım olacak. Bu sebele google'da arama yapmam zaten anlamsız.

Hayatta herşeyi kendi imkanlarıyla edinmiş biri olarak, geçen günkü konuşmamızdan sonra kolaya kaçabilecek biri olduğumu düşünmeniz de, sizin benim hakkımda yanlış düşündüğünüzü gösteriyor. Mizacımın üzücü tarafa kayma sebebi budur

Bunların tamamen iletişim sorunu olduğunu düşünüyorum, mutlaka eksik ifade ettiğim şeyler vardır, afedersiniz.
pg13

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al