wmaraci reklam

6 saatten az uyuyan var mı?

37 Mesajlar 3.332 Okunma
smmexpress

unalhso unalhso WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** H**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 43 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
Uyku konusuna kafayı taktım.3-4 yıldır az uyumak istiyorum ama yemiyor tabi :D Uyku ile ilgili birçok araştırma yaptım.Ancak net bir şey öğrenemedim.Çünkü farklı farklı görüşler var.Az uyumak istememin sebebi hem daha fazla zaman hemde normal uyusamda hep uykulu olmam.Yani madem 7-8 saat uyurken yorgunum az uyurum daha çok zamanım olur düşüncesi var :)

Bu gece 1-5 kombinasyonu deneyeceğim.4 saat uyku sizce sıkıntı yaratır mı ileride ? Bilgisi olan var mı ?

wmaraci
reklam

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Popüşer kültürde Da Vinci Uykusu da denen Çok Fazlı Uyku'yu deneyebilirsin. İlk 15 gün biraz sıkıntılı oluyor ama eğer sabredersen 4 saat uykuyla hayatına devam edebilirsin. Uyanık kalma süresini 22 saate çıkaran yöntemler de var ama ona alışmak Türkiye şartlarında imkansız :)

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Yıllardır genelde 4 saat civarı uyuyorum, eğer önceki gün çok yorgun değilsen pek fazla sorun olmuyor, bazen gün içinde de 1-2 saatlik kestirme yaptığım oluyor.

• Üyelik 29.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** H**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 43 / 24
  • Ticaret 0, (%0)

NK1864 adlı üyeden alıntı

Popüşer kültürde Da Vinci Uykusu da denen Çok Fazlı Uyku'yu deneyebilirsin. İlk 15 gün biraz sıkıntılı oluyor ama eğer sabredersen 4 saat uykuyla hayatına devam edebilirsin. Uyanık kalma süresini 22 saate çıkaran yöntemler de var ama ona alışmak Türkiye şartlarında imkansız :)

Da Vinci uykusunu biliyorum ancak benim için çok zor :) Çünkü Da Vinci metodu kafasını yastığa koyduğu gibi uyuyanlar için geçerli bence :)

wmaraci
wmaraci

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
Ortalama 5-6 saat arası uyuyorum, bazen tatillerde esnetiyorum ama genel olarak 5-6.
Gündüz 1 saat uyursam daha da düşebiliyor bu süre. Az uyumak istiyorsan vücudunu alıştıra alıştıra azaltabilirsin. Her gün 10 dk. az uyu, olmazsa 5 dk. az uyu, saatini kur. Tam zamanında kalk. Sanırım alışırsın sen de.

Anil Anil I'm Here! Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Advertising
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 189 / 190
  • Ticaret 153, (%100)
Gece 3 te yattım, öglen 2 de uyandım :D
NETEOR unalhso

kişi bu mesajı beğendi.

.

• Üyelik 29.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** H**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 43 / 24
  • Ticaret 0, (%0)

burakisci adlı üyeden alıntı

Yıllardır genelde 4 saat civarı uyuyorum, eğer önceki gün çok yorgun değilsen pek fazla sorun olmuyor, bazen gün içinde de 1-2 saatlik kestirme yaptığım oluyor.

Ne güzel :)

donmezhasan adlı üyeden alıntı

Ortalama 5-6 saat arası uyuyorum, bazen tatillerde esnetiyorum ama genel olarak 5-6.
Gündüz 1 saat uyursam daha da düşebiliyor bu süre. Az uyumak istiyorsan vücudunu alıştıra alıştıra azaltabilirsin. Her gün 10 dk. az uyu, olmazsa 5 dk. az uyu, saatini kur. Tam zamanında kalk. Sanırım alışırsın sen de.

Bir ara o şekil denemiştim.8 saatten başlayıp 6 saat'e düşürmek için ancak benim bilinçaltı çok farklı :D Adeta rüyalarla yaşıyorum her gece aksiyon,komedi,dram,bilimkurgu film izliyorum çok aşırı rüya görüyorum.Yani rüyalardan sonrada uyanıyorum sürelerde kesinti oluyor :)
donmezhasan

kişi bu mesajı beğendi.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)

unalhso adlı üyeden alıntı

Da Vinci uykusunu biliyorum ancak benim için çok zor :) Çünkü Da Vinci metodu kafasını yastığa koyduğu gibi uyuyanlar için geçerli bence :)

Valla ben ışık ve ses olmayan ortamda uyuması gerekenler kategorisine girdiğim için o şahıslardan nefret edenler grubundayım :) Özellikle yolculukta bile başını yasladığı gibi uyuyanlar...

Derin uyku süresini koruyarak 4 saatin altına düşmediği sürece, vücut tekrarlanan programlara uyum sağlar. Sürekli uyku saatleri değişirse zor ama sabit saatlerde kısa sürede düşürülebilir. İlk zamanlar bazı ilaçlarla desteklenip yorgun uyanma hissini ortadan kaldırabiliyorsunuz.
unalhso

kişi bu mesajı beğendi.

olesore olesore "Saban Kılıçtan Üstündür" Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilim İnsanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 1299
  • Beğeniler 228 / 293
  • Ticaret 12, (%100)
Şu sıralar günde 4-5 saat uyuyorum :) sebebi yeni baba oldum :) Tabi öncesinde de 6 ay kadar 4-4,5 saat uyumuşluğum var. 6 saat uyuyunca gözlerim şiş uyanıyordum, o derece alışmıştım. Tabi o yıllarda askerlik yıllarımdı :)

Kişinin günlük 8-9 saat uyuduğu halde hala yorgun olmasının bazı sebepleri var. Bunlar;
Yatağın rahatsız olması,
Karaciğer yağlanması ya da kalp sorunu,
Uyku ortasında kalkıp su içmek,
gibi...

Bir makalede okumuştum; insan kalbi 75-80 dk içinde dinleniyormuş. Yani kas yorgunluğunuz yoksa 75-80 dk lık min. uyku yetecektir.
HizliTESLIMAT

kişi bu mesajı beğendi.

https://populertarim.com

• Üyelik 29.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** H**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 43 / 24
  • Ticaret 0, (%0)

olesore adlı üyeden alıntı

Şu sıralar günde 4-5 saat uyuyorum :) sebebi yeni baba oldum :) Tabi öncesinde de 6 ay kadar 4-4,5 saat uyumuşluğum var. 6 saat uyuyunca gözlerim şiş uyanıyordum, o derece alışmıştım. Tabi o yıllarda askerlik yıllarımdı :)

Kişinin günlük 8-9 saat uyuduğu halde hala yorgun olmasının bazı sebepleri var. Bunlar;
Yatağın rahatsız olması,
Karaciğer yağlanması ya da kalp sorunu,
Uyku ortasında kalkıp su içmek,
gibi...

Bir makalede okumuştum; insan kalbi 75-80 dk içinde dinleniyormuş. Yani kas yorgunluğunuz yoksa 75-80 dk lık min. uyku yetecektir.

Ne güzel :) Allah analı babalı büyütsün :)

Bende çok makale okudum.Geçenlerde bir video izledim.Hipotalamus 4 saatte görevini tamamlıyormuş.Gün doğmadan 4 saat uyku yeterliymiş.Tabi 4 saat temiz uyku
olesore

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al