wmaraci reklam
lidertakipci

Pinterest ayağına milleti yoluyorlar mı ?

77 Mesajlar 10.626 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sp3s1al sp3s1al WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 64 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

Mehmet Maşa adlı üyeden alıntı

Artık eğitim satışı yapmayan birisi olarak "Denemekten korkmayanlar kazansın" demek istiyorum :)
Son olarak 1-2 şeye değinmek istiyorum. Yurt dışında hiç eğitim satışı yok, Türkiye de herkes eğitim satıyor gibi yorumlar yapılmış.
Yurt dışında eğitim satışı yok çünkü herkes deneme yanılma yolu ile bir şeyler öğrenmeye çalışıyor, Türkiye de ise durum tam tersi armut piş ağzıma düş :)
Aylar aylar önce eğitim satışı yaptığım kişiler var hala aynı şeyleri tekrar ediyorlar. Pinleme sürelerinde bile oynama yapıp denemiyorlar, robot gibi aynı şeyi tekrarlıyorlar. Pinterest kendini geliştirip, algoritmasını güncellerken aynı şeyi tekrar etmek ne kadar mantıklı ? Hiç bunu böyle yapsam en olur ki acaba? diye düşünüp başka bir şey denediler mi? Hayır... O yüzden pinterest sağlam bir güncelleme getirdiğinde bir çalışan sisteme sabitlenip kalanların hepsi kazanamayacak, yeni yöntemler arayan, deneme yanılma yapan kişiler yine kazanmaya devam edecek.
Pinterestte biraz gezin millet ne yapıyor diye girin birisinin sitesine detaylı inceleyin.

Son günlerde gördüğüm ve deneme şansımın olmadığı çok güzel bir şey var.
Pinterest'e pin atarken pinterest linki ile atılıyor :) Pinterestin kendi alan adı olduğu için 301 yönlendirme sayılacağını sanmıyorum o yüzsen s3 amazon gibi adsense 'i riske atmayacaktır. Hit yönlendirme olarak amazondan değil pinterestten ( sosyal hit ) olarak geliyor gözükecektir.
Pinterestin linki olduğu için banlayamayacak ve domain ban riskiniz olmayacaktır.

Anladığım kadarıyla hintliler spam sitelerini bu şekilde yapıyor : http://jewelrydaze.net/
Böyle yapma sebepleri ( denedim ve anladığım kadarıyla ) içerisinde içerik olduğu için kapsam sorunu olmuyor, reklamlar gözüküyor, güzel reklam yerleşimi ile kazançlar %70 oranında artıyor.
pintopin temamda bir sitem aynı sektörde 60 TL kazandırırken diğeri 110 TL'ye yakın kazandırdı.

Peki kardeşim bunu yaptık ne olacak? diyenleriniz vardır. Sırası ile yapacağınız işlemleri anlatayım siz araştırın.

1 - Blog kur, makale yaz, adsense onayı al
2 - Bu temayı kur ( SuperAds Lite )
3 - 20-25 tane resimli ( watermark ve aynalama yapmanızı tavsiye ederim ) yazı ekleyin. Örneğin : Vegan üzerine çalışacaksanız vegan üzerine yazı ekleyin.
4 - Pinterest'e pinterest linki ile nasıl pinleme yapacağınızı çözün :) Biraz karışık geldi değil mi :D Pinterestte millet ne yapıyor biraz araştırın görürsünüz.
5 - RSS ile pinlemeyi çözün.
6 - İşe yaramaz domain ve VPS alın.
İşe yaramaz adsense onayı domaine pintopin kurun. Rss feed ile pinterest linki ( site adresi ) pinletin.
Böylece domain ban yemeyeceksiniz, içerik olduğu için kapsam sorunu olmayacak, eklenti kullanmadığınız için etkileşiminiz artacak, en önemlisi hitler sosyal hit yani pinterestten geliyor gibi gözüktüğü ve sitede kayde değer içerik olacağı için ban riskiniz azalacak..

Bunlar eğitimde var mı? Hayır şuan yok ekleyecektim ama video çekmek çok zor geldi zaten eğitim satışını durdurdum araştırarak kendiniz bulabilirsiniz. Herkese iyi forumlar.

hocam bu bilgileri paylaştığın için teşekkürler en azından hiç bir forumda kimsenin yapmadığını yapıp detaylı bilgi paylaşmışsın pinterest ile ilgilenecek herkes adına teşekkür ederim

wmaraci
reklam

more more WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Artık eğitim satışı yapmayan birisi olarak "Denemekten korkmayanlar kazansın" demek istiyorum :)
Son olarak 1-2 şeye değinmek istiyorum. Yurt dışında hiç eğitim satışı yok, Türkiye de herkes eğitim satıyor gibi yorumlar yapılmış.
Yurt dışında eğitim satışı yok çünkü herkes deneme yanılma yolu ile bir şeyler öğrenmeye çalışıyor, Türkiye de ise durum tam tersi armut piş ağzıma düş :)
Aylar aylar önce eğitim satışı yaptığım kişiler var hala aynı şeyleri tekrar ediyorlar. Pinleme sürelerinde bile oynama yapıp denemiyorlar, robot gibi aynı şeyi tekrarlıyorlar. Pinterest kendini geliştirip, algoritmasını güncellerken aynı şeyi tekrar etmek ne kadar mantıklı ? Hiç bunu böyle yapsam en olur ki acaba? diye düşünüp başka bir şey denediler mi? Hayır... O yüzden pinterest sağlam bir güncelleme getirdiğinde bir çalışan sisteme sabitlenip kalanların hepsi kazanamayacak, yeni yöntemler arayan, deneme yanılma yapan kişiler yine kazanmaya devam edecek.
Pinterestte biraz gezin millet ne yapıyor diye girin birisinin sitesine detaylı inceleyin.

Son günlerde gördüğüm ve deneme şansımın olmadığı çok güzel bir şey var.
Pinterest'e pin atarken pinterest linki ile atılıyor :) Pinterestin kendi alan adı olduğu için 301 yönlendirme sayılacağını sanmıyorum o yüzsen s3 amazon gibi adsense 'i riske atmayacaktır. Hit yönlendirme olarak amazondan değil pinterestten ( sosyal hit ) olarak geliyor gözükecektir.
Pinterestin linki olduğu için banlayamayacak ve domain ban riskiniz olmayacaktır.

Anladığım kadarıyla hintliler spam sitelerini bu şekilde yapıyor : http://jewelrydaze.net/
Böyle yapma sebepleri ( denedim ve anladığım kadarıyla ) içerisinde içerik olduğu için kapsam sorunu olmuyor, reklamlar gözüküyor, güzel reklam yerleşimi ile kazançlar %70 oranında artıyor.
pintopin temamda bir sitem aynı sektörde 60 TL kazandırırken diğeri 110 TL'ye yakın kazandırdı.

Peki kardeşim bunu yaptık ne olacak? diyenleriniz vardır. Sırası ile yapacağınız işlemleri anlatayım siz araştırın.

1 - Blog kur, makale yaz, adsense onayı al
2 - Bu temayı kur ( SuperAds Lite )
3 - 20-25 tane resimli ( watermark ve aynalama yapmanızı tavsiye ederim ) yazı ekleyin. Örneğin : Vegan üzerine çalışacaksanız vegan üzerine yazı ekleyin.
4 - Pinterest'e pinterest linki ile nasıl pinleme yapacağınızı çözün :) Biraz karışık geldi değil mi :D Pinterestte millet ne yapıyor biraz araştırın görürsünüz.
5 - RSS ile pinlemeyi çözün.
6 - İşe yaramaz domain ve VPS alın.
İşe yaramaz adsense onayı domaine pintopin kurun. Rss feed ile pinterest linki ( site adresi ) pinletin.
Böylece domain ban yemeyeceksiniz, içerik olduğu için kapsam sorunu olmayacak, eklenti kullanmadığınız için etkileşiminiz artacak, en önemlisi hitler sosyal hit yani pinterestten geliyor gibi gözüktüğü ve sitede kayde değer içerik olacağı için ban riskiniz azalacak..

Bunlar eğitimde var mı? Hayır şuan yok ekleyecektim ama video çekmek çok zor geldi zaten eğitim satışını durdurdum araştırarak kendiniz bulabilirsiniz. Herkese iyi forumlar.

Mehmet hocam rss ile pinlenebileceğini bilmiyordum. Çok teşekkür ederim. Bir sitem için şuan bu şekilde pinlemesi için gereken ayarı yaptım. Bakalım nasıl olacak :)
Selamlar.
MehmetMasa sp3s1al

kişi bu mesajı beğendi.

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
https://wmaraci.com/forum/konu-disi/konu-basligi-bulamiyorum-yazik-595063.html
sp3s1al

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Ruslar, hintliler, vietnamlılar yapıp milyonları kaldırınca sorun yok dimi hocam :)
"O siteleri kuran adamlar pinterestten para kazanamayan adamlar :)"

konumda sıfırdan bir sitenin hitlerini/kazançlarını/gelişme günlerini ekledim ve en son +50 TL bandına geldiğinde bıraktım.
Bu gün o sitenin kazancı 100TL, yani o kadar ön yargılı davranmayın ve genelleme yapmayın.

Konuda bir çok kişi adsense ban, pinterest ban diye bahsetmiş spam işi yapıyorsunuz bu arkadaş bile şikayet ederek günde 150 kişiyi banlatıyor illa ki ban size de denk gelecek :) Mesela bu gün 1.3 Milyon görüntülenmesi olan bir hesabım kapandı ama umrumda mı? Değil.

Adsense ban yeseniz ne olacak Türkçe içerikten milyonları kazanmıyorsunuz sonuçta :)
Bak arkadaş 1 yıl içerisinde bitirecek diyor 1 yılda 50-100K kazanıp arabanızı olun çokta takılmayın.

Ben ban yemem o konuda rahat olun ilk defa sosyal medya kullanmıyorum bu işi senelerdir yapıyorum her şeyi kurallara uygun yaptığınız takdirde neden ban yiyesiniz? Benim amacım para kazanmak değil marka ve devasa bir kitle yaratmak para sonra geliyor zaten. Legal ilerleyince bir noktadan sonra sponsorlar sizin kapınızı çalıyor. Ha ingilizce bilmeden dandirikten spin makalelerle, zaman ayırıp bulunup editlenmeyen görsel içeriklerle yani spam içerikle elbette önünde sonunda ban yenir :) Onu da bunları yapanlar düşünsün.
Ek olarak herhangi bir milleti özellikle belirtmedim içinde Türkler de var hatta yoğunlukta dedim :) hintli de spam yapsa reportlayıp geçiyorum şimdi hintliler ruslar ne alaka birden milliyete bağladınız.

Bana gelen şikayetleri(her 2 forumdan da skype ve whatsapptan da ) bilimiyorsunuz hatta insanların mağduriyetlerinden haberiniz bile yok. Sadece kendi açınızdan bakıp kazandığınız paraya odaklanıyorsunuz :) O tür konularda olumsuz yorumlar hemen kaldırılıyor. Birçok yüksek ticaretli puanlı üyeden yorum al işler açılıyor zaten sonra kim adsense ban yemiş kim pinterest ban yemiş hangi insanın parası boşa gitmiş kimin umrunda.

Twitter instagram gibi platformlara gelen bu sert güncellemelerin büyük sebeplerinden biri de bu spamcı tayfadır o yüzden 1 sene içinde bitecek sözümü de ciddiye alın bence :)

Ders satan kişilere gelirsek %90nı bir halt bilmeyen insanlar. Sağdan soldan ders alıp öğrendiği 2 3 taktiği(??) cümlelerle süsleyip insanlara yeni paketmiş gibi satıyorlar. Bir halt bilmeden bir şeyi biliyormuş gibi. Ha insanlar illa bilgi istiyorsa açsınlar yabancı forumları blackhatworld warrior forum gibi devasa forumlar var aylık 10k 20k 30k dolar kazanan adamlar var. Gidin bedava bilgiyi oradan alın. Adamlar açık açık her şeyi anlatıyor.

Ha bu arada bir önceki yorumlardan anladığım kadarıyla siz de ders satıyorsunuz :)
Vendetta ctnbckci sp3s1al

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Backlinkcigeldi Sizin yabancı forumlarda anlatılıyor dedikleriniz benim bir önceki mesajlarım da yazdıklarımdan daha detaylı değil..
Burada hayatı boyunca alan adı, hosting almamış wordpress kurulumu yapmamış hatta hiç pinterest hesabı oluşturmayan birine sıfırdan eklentilerine kadar her şeyi anlatıp, kullandığım firmaları, paket seçimlerini ve bilgilerimi aktarıyorum sizce böyle birisinin yazdığınız yabancı forumlardan haberi var mıdır? veya orada anlatılanları ne kadar uygulayabilir?

Burada herkesin sizin seviyenizde bilgisi yok dikkatinizi çekerim :)

Not : Arkadaşlar bu kadar kazanıyorsun neden eğitim satıyorsun dediler. Mantıklı geldi eğitim satış konumu pasife aldım. Artık eğitim satışı yapmıyorum.
sp3s1al

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Backlinkcigeldi Sizin yabancı forumlarda anlatılıyor dedikleriniz benim bir önceki mesajlarım da yazdıklarımdan daha detaylı değil..
Burada hayatı boyunca alan adı, hosting almamış wordpress kurulumu yapmamış hatta hiç pinterest hesabı oluşturmayan birine sıfırdan eklentilerine kadar her şeyi anlatıp, kullandığım firmaları, paket seçimlerini ve bilgilerimi aktarıyorum sizce böyle birisinin yazdığınız yabancı forumlardan haberi var mıdır? veya orada anlatılanları ne kadar uygulayabilir?

Burada herkesin sizin seviyenizde bilgisi yok dikkatinizi çekerim :)

Detaylı anlatımlar var lakin ingilizce :) gerçi translate ile çevirse de anlar insanlar ancak bakın size bir forumdan aldığım mesajlardan bir örneği direkt atayım
Benim derdim bu şekilde iyi niyetli insanların suistimal edilmesi. Bu sadece basit bir örnek onlarca mesaj var kutumda. İnsanlar bir hizmet alınca kötü sonuçla karşılaşsalar bile bunları belirtmiyorlar. Bu da bir hata bence.

O halde yakın bir zamanda hosting almayı wordpress kurmayı eklentileri ayarlamayı Sosyal medya hesaplarına en etkili olacak şekilde düzenlemeyi vs... bir konuda anlatayım. Ya da anlatımın olduğu kaynaklar listesini bir konuda toplayayım. Zaten bu türden bir foruma üye olmuşsa bir insan az çok pc kullanmasını biliyordur :)
MehmetMasa sp3s1al

kişi bu mesajı beğendi.

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Backlinkcigeldi Tam olarak değinmek istediğim nokta :) Sorun alan adı, hosting alımı veya wordpress kurulumu değil. Google'da türkçe arama yapsalar bile bunlarla ilgili yüzlerce makale/video bulabilirler. Aynı işlem pinterest, amazon veya diğer sektörler içinde geçerli.

Yukarıda belirttiğim gibi yurt dışında eğitim satışı yok çünkü insanlar araştırmayı biliyor. Türkiye de ise gördüğüm kadarıyla sistem armut piş, ağzıma düş olarak işliyor.
Siz pinterest ile ilgili kazanç sağlayacak her şeyi en ince detayına kadar anlatmazsanız, o işi yapacak kişiye araştıracak 1-2 şey bırakırsanız ( Tahminim %50'si ) yine gidip eğitimi alacaktır :)

Pinterest için güzel bir Türkçe Dökümantasyon Sitesi : https://trpinterest.com/

Tabii ki üstte belirttiğiniz şeyleri detaylıca anlatın pinterest spam bu gün var yarın yok hayatınız boyunca böyle kazanç sağlayamazsınız. Hayaliniz olan ufak şeyler için toplu para biriktirebileceğiniz bir yöntem sadece.
Mesela ben bazı ülkeleri gezmek istiyorum ortalama maaşlar/giderler ve dolar kuru ile bu mümkün mü? Bence değil. Bu iş bitene kadar 3-5 kazanıp hayalimi gerçekleştirmek istiyorum.

Yaptığımız etik mi? Kesinlikle değil ama ... :) :) İyi forumlar.
sp3s1al

kişi bu mesajı beğendi.

Vendetta Vendetta Fotoğraf Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Fotoğraf
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 311 / 42
  • Ticaret 12, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Detaylı anlatımlar var lakin ingilizce :) gerçi translate ile çevirse de anlar insanlar ancak bakın size bir forumdan aldığım mesajlardan bir örneği direkt atayım
Benim derdim bu şekilde iyi niyetli insanların suistimal edilmesi. Bu sadece basit bir örnek onlarca mesaj var kutumda. İnsanlar bir hizmet alınca kötü sonuçla karşılaşsalar bile bunları belirtmiyorlar. Bu da bir hata bence.

O halde yakın bir zamanda hosting almayı wordpress kurmayı eklentileri ayarlamayı Sosyal medya hesaplarına en etkili olacak şekilde düzenlemeyi vs... bir konuda anlatayım. Ya da anlatımın olduğu kaynaklar listesini bir konuda toplayayım. Zaten bu türden bir foruma üye olmuşsa bir insan az çok pc kullanmasını biliyordur :)

Valla hocam ben sizin konunuzun altındaki yorumlarla başladım. 1 ay oldu tam. Şuan gayet iyi durumda. Organikte oluyor bence her şey. Biraz keyword ve görsel düzenlemesini öğrenilse oluyor. İnsanlar kaliteli görsele tıklıyorlar her yerde olduğu gibi... İyi ki size mesaj atmışım yani. Yoksa kapanabilirdi şuan site. İnsanların açtığınız konuyu tamamen okumaları gerek üşenmeyip.
sp3s1al

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Vendetta adlı üyeden alıntı

Valla hocam ben sizin konunuzun altındaki yorumlarla başladım. 1 ay oldu tam. Şuan gayet iyi durumda. Organikte oluyor bence her şey. Biraz keyword ve görsel düzenlemesini öğrenilse oluyor. İnsanlar kaliteli görsele tıklıyorlar her yerde olduğu gibi... İyi ki size mesaj atmışım yani. Yoksa kapanabilirdi şuan site. İnsanların açtığınız konuyu tamamen okumaları gerek üşenmeyip.

Organik hesap büyütme kitle edinme hakkında birçok bilgi var zaten konumda. Ek soruları da ayrıca cevaplıyorum. Ben de yeni yeni şeyler deniyorum ilerde aldığım verime göre onları da konuya ekleyeceğim. Organik hesaplar ilk aylarda spam hesaplar kadar gelir getirmez hatta az gelir getirir ancak uzun vadede spam hesaplardan daha fazla gelir getirdiği gibi hesap kapanması banlanması derdiniz de olmaz. Ek olarak pinterestte 100 200kdan sonra sponsorlar da bulabiliyorsunuz. Adsense harici gelir için birçok yöntem var büyük hesaplar için. Ortalama büyük oturmuş bir hesabın geliri en az 3 5 bin dolar arası. Bu zaman emek istiyor tabii
Vendetta sp3s1al

kişi bu mesajı beğendi.

XocTaiL XocTaiL WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 07.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 10 / 12
  • Ticaret 9, (%100)

Not : Gözlemlediğim kadarıyla 8-9-10 board daha hızlı yükseliyor ama 40-50 hesap ile test etmek lazım.. Sizde deneyin.

buna bende katılıyorum, 10 tane pinterest hesabı acmaktansa tek hesapta 10 kategori oluşturmak daha mantıklı (kategoriler birbirinden bağımsız olabilir ama cok alakasızda olmamalı )
sp3s1al

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al