Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

Amazon, 1994 yılında kurulan ve market değeri 150 milyar doların üzerinde olan dünyanın en popüler ve bilinen perakende alışveriş sitelerinden biridir. Amzon’un içerisinde kitap, bilgisayar yazılımları ve donanımları, filmler, müzikler, elektronik cihazlar ve oyuncaklara kadar hemen her kategoriden ürün yer almaktadır.

Amazon

Amazon Sitesi

Her ne kadar Türkiye ayağında Amazon doğrudan servis sunmuyor olsa dahi, ABD ve diğer birçok ülke için Amazon tüm dünyanın en büyük perakende alışveriş sitesi olarak kabul ediliyor. İçerisinde yüz binlerce ürünü barındıran Amazon’un web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz. Amazon, alışveriş kanadında resmi olarak Türkiye’de hizmet vermediği için Amazon’un resmi sitesinin ne yazık ki Türkçe dil seçeneği de bulunmuyor.

Amazon Web Services

Amazon Web Services (AWS), bir takım uzaktan servis yönetimi, bulut teknoloji çözümleri ve depolama hizmeti gibi gelişmiş servisleri içerisinde barındıran servisler bütünüdür. Amazon tarafından sunulan web servisleri ilk defa 2006 yılında internet dünyasına açılmış ve o günden bu güne sayısız girişim ve şirketin altyapısını sağlamıştır. Amazon, resmi olarak her ne kadar TÜrkiye pazaronın içerisinde alışveriş alanında yer almıyor olsa dahi AWS servisleriyle Türkiye’de İstanbul’da yer alan ofisleriyle birlikte hizmet sunmaktadır. AWS servisleri ve kullanılabilir servisler hakkında daha fazla detay almak için buraya tıklayarak AWS’nin Türkiye resmi sayfasına erişebilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.