wmaraci reklam

Teknoloji Nedir? Teknoloji Siteleri ve Teknoloji Haberleri

Teknoloji Nedir? Teknoloji Siteleri ve Teknoloji Haberleri

Teknoloji, bir sanayi dalıyla ilgili üretim yöntemlerini, bu alanda kullanılan araç ve gereçlerin geliştirilmesini veya üretilmesini kapsayan bilgiye denir. Teknolojinin Latince karşılığı “Technoslogos”tur. Bazı kaynaklar bu kelimenin kökeninin Yunanca’ya dayandığını da söyler. Latince’de “Technos” yapmak, “Logos” ise bilmek anlamına gelir ve alet/edevat yapılması için gerekli bilgiyi ifade eder.

Günümüzde ise teknoloji denilince daha çok akla akıllı telefonlar, bilgisayarlar, televizyonlar gelir. Aslında bunlarda bir sanayi dalının ürünleridir ve doğrudan teknolojiye örnektir.

Teknoloji, yenilikler ve buluşlar biçiminde kendini gösterir. Buda teknolojik ürünlerin sürekli gelişmesi anlamına gelmektedir. Örneğin bir akıllı telefon alırken o telefonu baştan aşağıya incelersiniz ve baştan aşağı bir teknoloji ürünü olan akıllı telefonunuz içerisindeki farklı sanayi dallarına ait farklı teknolojileri tek tek karşılaştırırsınız. (Kamerası, işlemcisi, RAM’i, ekranı vs.)  İşte bu noktaya devreye teknoloji siteleri girmektedir.

Teknoloji Siteleri

Teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerin ilk adresleri teknoloji siteleridir. Teknolojinin her alanında birçok gelişmeyi ve haberi çok hızlı bir şekilde takip edebilmenizin yanı sıra farklı teknolojileri keşfedebilmenize de olanak sağlayan bir çok web sitesi bulunmaktadır.

Birbirinden kaliteli teknoloji sitelerini öğrenebilmek için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

Web Nedir? Web Siteleri ve Web Kayıt
İlginizi Çekebilir!

Web Nedir? Web Siteleri ve Web Kayıt

Web, internet üzerinde yayınlanan birbiriyle bağlantılı hiber metin elemanlarından oluşan bir bilgi sistemidir. Web kelimesi, İngilizce anlamıyla kumaş dokusundan esinlenerek verilmiş bir isimdir. Dilimizdeki karşılığı ise ağ kelimes...

Teknoloji Haberleri

Teknoloji sitelerinin büyük bir çoğunluğunu teknoloji haberleri yayınlayan siteler kapsar. Bunun nedeni olarak ise çok fazla teknolojik gelişme olmasını gösterebiliriz. Yeni bir telefon çıktığında, hatta telefonların aldığı güncellemelerde, yeni bir televizyon, fotoğraf makinesi, bilgisayar vb. teknolojik ürün kategorisine girebilecek herhangi bir gelişmede teknoloji haberleri yayınlayan web siteleri siz takipçilerini bilgilendirmek amaçlı yerlerini almışlardır.

Yine yukarıda verdiğimiz “Site Listeleme” bağlantısından bu tarz sitelere de ulaşabilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 HTS Kaydı
  Abdullah İnstagram konuşmaları hts Ye yansırmı... HTS Kaydı
 • 2 Xing
  Zeynep Almanya'da hemşire olarak çalışmak için ilan vermek istiyorum... Xing
 • 3 YS Belgesi
  Mehmet Sami Merhaba, Kendi sunucum yok bir hosting firması bünyesinde barınmakta olan bir blog sitem var bunun i... YS Belgesi
 • 4 Home Ofis
  shahram montazeri dear sir, information was so clear and to the point thank you for that. opening the company is... Home Ofis
 • 5 Home Ofis
  HASAN Ben bir emekli teknik elemanım mesleğimi devam ettirmek için evimde faaliyatimi sürdürmek istiyorum.... Home Ofis
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al