Giriş Yap / Kayıt Ol

Teknoloji, bir sanayi dalıyla ilgili üretim yöntemlerini, bu alanda kullanılan araç ve gereçlerin geliştirilmesini veya üretilmesini kapsayan bilgiye denir. Teknolojinin Latince karşılığı “Technoslogos”tur. Bazı kaynaklar bu kelimenin kökeninin Yunanca’ya dayandığını da söyler. Latince’de “Technos” yapmak, “Logos” ise bilmek anlamına gelir ve alet/edevat yapılması için gerekli bilgiyi ifade eder.

Günümüzde ise teknoloji denilince daha çok akla akıllı telefonlar, bilgisayarlar, televizyonlar gelir. Aslında bunlarda bir sanayi dalının ürünleridir ve doğrudan teknolojiye örnektir.

Teknoloji, yenilikler ve buluşlar biçiminde kendini gösterir. Buda teknolojik ürünlerin sürekli gelişmesi anlamına gelmektedir. Örneğin bir akıllı telefon alırken o telefonu baştan aşağıya incelersiniz ve baştan aşağı bir teknoloji ürünü olan akıllı telefonunuz içerisindeki farklı sanayi dallarına ait farklı teknolojileri tek tek karşılaştırırsınız. (Kamerası, işlemcisi, RAM’i, ekranı vs.)  İşte bu noktaya devreye teknoloji siteleri girmektedir.

Teknoloji

Teknoloji Siteleri

Teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerin ilk adresleri teknoloji siteleridir. Teknolojinin her alanında birçok gelişmeyi ve haberi çok hızlı bir şekilde takip edebilmenizin yanı sıra farklı teknolojileri keşfedebilmenize de olanak sağlayan bir çok web sitesi bulunmaktadır.

Birbirinden kaliteli teknoloji sitelerini öğrenebilmek için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji Haberleri

Teknoloji sitelerinin büyük bir çoğunluğunu teknoloji haberleri yayınlayan siteler kapsar. Bunun nedeni olarak ise çok fazla teknolojik gelişme olmasını gösterebiliriz. Yeni bir telefon çıktığında, hatta telefonların aldığı güncellemelerde, yeni bir televizyon, fotoğraf makinesi, bilgisayar vb. teknolojik ürün kategorisine girebilecek herhangi bir gelişmede teknoloji haberleri yayınlayan web siteleri siz takipçilerini bilgilendirmek amaçlı yerlerini almışlardır.

Yine yukarıda verdiğimiz “Site Listeleme” bağlantısından bu tarz sitelere de ulaşabilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.