reklam
reklam

Teknoloji Nedir? Teknoloji Siteleri ve Teknoloji Haberleri

Teknoloji Nedir? Teknoloji Siteleri ve Teknoloji Haberleri

Teknoloji, bir sanayi dalıyla ilgili üretim yöntemlerini, bu alanda kullanılan araç ve gereçlerin geliştirilmesini veya üretilmesini kapsayan bilgiye denir. Teknolojinin Latince karşılığı “Technoslogos”tur. Bazı kaynaklar bu kelimenin kökeninin Yunanca’ya dayandığını da söyler. Latince’de “Technos” yapmak, “Logos” ise bilmek anlamına gelir ve alet/edevat yapılması için gerekli bilgiyi ifade eder.

Günümüzde ise teknoloji denilince daha çok akla akıllı telefonlar, bilgisayarlar, televizyonlar gelir. Aslında bunlarda bir sanayi dalının ürünleridir ve doğrudan teknolojiye örnektir.

Teknoloji, yenilikler ve buluşlar biçiminde kendini gösterir. Buda teknolojik ürünlerin sürekli gelişmesi anlamına gelmektedir. Örneğin bir akıllı telefon alırken o telefonu baştan aşağıya incelersiniz ve baştan aşağı bir teknoloji ürünü olan akıllı telefonunuz içerisindeki farklı sanayi dallarına ait farklı teknolojileri tek tek karşılaştırırsınız. (Kamerası, işlemcisi, RAM’i, ekranı vs.)  İşte bu noktaya devreye teknoloji siteleri girmektedir.

Teknoloji Siteleri

Teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerin ilk adresleri teknoloji siteleridir. Teknolojinin her alanında birçok gelişmeyi ve haberi çok hızlı bir şekilde takip edebilmenizin yanı sıra farklı teknolojileri keşfedebilmenize de olanak sağlayan bir çok web sitesi bulunmaktadır.

Birbirinden kaliteli teknoloji sitelerini öğrenebilmek için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji Haberleri

Teknoloji sitelerinin büyük bir çoğunluğunu teknoloji haberleri yayınlayan siteler kapsar. Bunun nedeni olarak ise çok fazla teknolojik gelişme olmasını gösterebiliriz. Yeni bir telefon çıktığında, hatta telefonların aldığı güncellemelerde, yeni bir televizyon, fotoğraf makinesi, bilgisayar vb. teknolojik ürün kategorisine girebilecek herhangi bir gelişmede teknoloji haberleri yayınlayan web siteleri siz takipçilerini bilgilendirmek amaçlı yerlerini almışlardır.

Yine yukarıda verdiğimiz “Site Listeleme” bağlantısından bu tarz sitelere de ulaşabilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Siber Suç
  Ziyaretçi Merhaba.şikayet edeceğim şahsın adını soyadını versem yeterli olur mu? Hangi telefon numarasını kull... Siber Suç
 • 2 Metin Yazarı
  Ziyaretçi Selam ben 17 yaşındayım metin yazarlığı konusunda hiç tecrübem yok ama bunu bi süre uzun uzun çalışı... Metin Yazarı
 • 3 Paypal
  Ziyaretçi İyi geceler turkiyeden paypal kart cikartmak istiyorum bu mumkunmudur acaba... Paypal
 • 4 Kelime İşlemci
  Ziyaretçi İlk wordprocessing programının (word'dan önce) adı nedir?... Kelime İşlemci
 • 5 Software
  Ziyaretçi Yazılımlar..bir eloktronik eşyanın kullanım süresini nasıl belirler..kullanım hakkını gasp etmek.doğ... Software
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al