wmaraci reklam

Girişim Nedir?

Girişim Nedir?

Girişim, planlı şekilde yeni iş koluna kullanılan teknoloji veya yeni teknoloji vasıtasıyla giriş yapmaktır. Girişimlerin tümünün piyasa üzerinde değerlenme veya tamamen kaybetme riski bulunmaktadır. Tüm bu riskleri göz önüne alarak girişimi başlatan ve geliştiren kişiyeyse girişimci adı verilir.

Girişim dediğimizde özellikle son yıllar aklımıza gelen ilk şey internet üzerinden başlatılan bir hizmet veya ürün sunumu aklımıza geliyor. Oysa pekala standartlardan ayrı konseptle meydana getirilmiş veya standartlardaki işletmeyi de girişim olarak nitelendirebiliriz. Girişimcinin belli bütçeyi elde ettikten sonra kendisine aldığı hayvanlarla kuracağı çiftlik bir girişim sayılabileceği gibi bilgisayarını kullanarak insanların kullanıp faydalanabileceği yazılım oluşturan ve bunu pazarlayan kişi de girişimcidir.  Elbette girişimlerin tam olarak bir girişim sayılabilmesi için diğerlerinden kendini ayırt edebiliyor olması ve insanların sorununa çözüm üretiyor yada ihtiyacı karşılıyor olması gerekir.

Girişim sözcüğüyle kafamızda sadece para kazanacak herhangi fikri canlandırmak doğru değildir. Mahallenin sorunlarını çözmek üzere de başlatılan iyileştirme çalışmaları bir girişim olarak kabul edilebilir. Hatta bu girişimler sosyal girişim kavramı altında incelenmektedir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 HTS Kaydı
  Abdullah İnstagram konuşmaları hts Ye yansırmı... HTS Kaydı
 • 2 Xing
  Zeynep Almanya'da hemşire olarak çalışmak için ilan vermek istiyorum... Xing
 • 3 YS Belgesi
  Mehmet Sami Merhaba, Kendi sunucum yok bir hosting firması bünyesinde barınmakta olan bir blog sitem var bunun i... YS Belgesi
 • 4 Home Ofis
  shahram montazeri dear sir, information was so clear and to the point thank you for that. opening the company is... Home Ofis
 • 5 Home Ofis
  HASAN Ben bir emekli teknik elemanım mesleğimi devam ettirmek için evimde faaliyatimi sürdürmek istiyorum.... Home Ofis
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al