Giriş Yap / Kayıt Ol

Anahtar Kelime (Keyword), gerçekleştirilen arama işlemlerinde en uygun seçenekle eşleşmek amacıyla kullanılan kelime veya kelime gruplarıdır. Geçmişte arama motorlarının büyük bir kısmı “meta tag” etiketindeki anahtar kelimelere değil verir ve bu anahtar kelimeler o sayfanın sonuçlar arasındaki yerinin belirlenmesinde kullanılırdı. Tabii, bugün arama motorları daha gelişmiş bir algoritma kullanarak arama sonuçları sayfalarını oluşturmaktadır. Yine de anahtar kelimelerin hala en önemli ölçütlerden biri olduğunu unutmamak gerekiyor.

Anahtar Kelime

Anahtar Kelime Yoğunluğu

Keyword Density yani anahtar kelime yoğunluğu, hazırlanan bir içerik veya bir web sayfasının içerisinde anahtar kelimenin kaç defa geçtiğidir. Anahtar kelime yoğunluğu yüzdelik dilimlerle ifade edilir. Örneğin bir içerikte anahtar kelimemiz WMA olsun ve biz hazırladığımız 100 kelimelik bir içerik içerisinde WMA’ya bir kere yer vermiş olalım, bu durumda içeriğin anahtar kelime yoğunluğu %1 olmuş olacaktır.

Anahtar kelime yoğunluğu bir çok SEO uzmanına göre sonuç sayfasında daha iyi yerlerde sıralanabilmek için önemli bir ölçüt. Elbette bir yazı içerisinde Keyword Density’i arttırmak için her yeri anahtar kelimeyle doldurmakta tam aksine etki göstererek yazınızın spam olarak algılanmasına neden olabilir.

Anahtar Kelime Aracı

Keyword Tool, webmaster’ların anahtar kelime analizleri yapabileceği ve anahtar kelime bulabileceği araçların tümüne verdiğimiz genel bir isimdir. En sık kullandığımız Google Anahtar Kelime Planlayıcı da bir keyword tool yani anahtar kelime aracıdır. İçerikleri anahtar kelimelere göre düzenlemek daha fazla geri dönüş elde etmeye yardımcı olur.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.