Giriş Yap / Kayıt Ol
cmamedya

Arka Plan, herhangi bir eylemde daha geri planda yer alan ve asıl eylemin kendisi olmadığı herhangi bir şeyi açıklamak için kullanılan sözcüktür. Bilgisayarlarımızda, yazılımlarımızda ve hatta web sitelerimizde arka plan resmi kullandığımızda asıl amacın dışına çıkmamış oluruz. Zira bizim asıl işimiz yazılımla veya web sitesiyledir.

Arka Plan Resmi

Temadan sonra bir yazılımı kişiselleştirebilmenin en iyi yöntemi kişisel bir arka plan görüntüsü atamaktır. Örneğin akıllı telefonunuzun arka planını değiştirdiğinizde dahi telefonunun yazılımını kişiselleştirmiş olursunuz. Arka plan görsellerinin bilgisayar veya yazılımlara hiçbir zararı yoktur, yalnızca istenildiği taktirde yazılımların kişiselleştirilebilmesi için düşünülmüştür. Arka plan resmi daha çok bilgisayar biliminde Duvar kağıdı olarak kullanılmaktadır.

İnternette birçok wallpaper (Duvar kağıdı) sitesi bulabilir, bu internet sitelerinden kendi zevkinizi yansıtanı indirerek istediğiniz yazılma veya bilgisayarınızın masaüstüne arka plan resmi olarak atayabilirsiniz.

Arka Plan

Arka Plan Müzikleri

Bir sunum, intro ve videoyu daha renkli ve canlı hale getirmenin en kolay yolu arka plan müziklerinden faydalanmaktan geçer. Arka plan müzikleri anlatımın yoğunluğunu ve çekiciliğini arttıran en önemli unsurlardan biridir. Peki, elinizde böyle bir proje olduğunda kendinize arka plan müziklerini nasıl bulabilirsiniz?

  • YouTube ve benzeri video sitelerinde aramalar gerçekleştirin.
  • Stock arka plan müzikleri web sitelerini ziyaret edin.
  • Arka plan müziği satışı yapan interaktif web sitelerini ziyaret edin (Örn;Envato siteleri)

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.