Video Nedir? Video İzle ve Video İndir

Video Nedir? Video İzle ve Video İndir

Görüntülerin renkli veya renksiz görüntü sinyali olarak depolandığı ve daha sonra tekrardan görüntülendiği dijital içeriklere video denir. İlk video örnekleri gerçek dünyaya kısa filmler ve sinema filmleri olarak yansıdı ve daha sonrasında tüm dünya içerisinde popüler bir hale gelerek hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer aldı. Eskiden video çekimi yapmak için en azından bir video kamera sahibi olmamız gerekirken artık hepimiz cebimizdeki mobil aygıtlar yardımıyla kolaylıkla Video çekebiliyor ve bunları saniyeler içerisinde paylaşabiliyoruz.

Video İzle

Video izlemek için bilgisayarınızın veya mobil cihazların bu video dosyalarını çalıştırmaya yardımcı olacak olan herhangi bir Multimedya Oynatıcısına “Media Player” ihtiyacı vardır. Yine internet tarayıcılarımız üzerinden de Flash ve HTML 5 gibi programlama dillerinin bize sunmuş olduğu kolaylıklar sayesinde kolaylıkla istediğimiz videoları internet ortamı üzerinden indirip izleyebiliyoruz.

Web Nedir? Web Siteleri ve Web Kayıt
İlginizi Çekebilir!

Web Nedir? Web Siteleri ve Web Kayıt

Web, internet üzerinde yayınlanan birbiriyle bağlantılı hiber metin elemanlarından oluşan bir bilgi sistemidir. Web kelimesi, İngilizce anlamıyla kumaş dokusundan esinlenerek verilmiş bir isimdir. Dilimizdeki karşılığı ise ağ kelimes...

Video İndir

Video indirme işlemini gerçekleştirme konusunda tercih edebileceğimiz birçok farklı yöntem vardır. Birçok web sitesindeki video dosyalarını indirmek için IDM gibi profesyonel dosya indiricileri bize yardımcı olurken mobil cihazlar ve tablet bilgisayarlar içerisinde daha farklı yöntemlerin denenmesi gereklidir. Cihazınızla ilgili arama yaparak video indirme işlemini nasıl gerçekleştireceğinizi öğrenmeniz ise kuşkusuz bu konudaki en kolay çözüm olacaktır.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 IT
  feride Marmara univ.Gazetecilik mezunuyum IT de hangi alanlarda çalışma imkanımız olur acaba?... IT
 • 2 Fiverr
  Mehmet Ege Yetiş Sitede kart onaylaması yapmak istedim ve benden bir miktar para ödeme yapmamı istedi (önce 145 daha ... Fiverr
 • 3 Alfanümerik
  bilal Merhaba Lütfen 8-32 karakter uzunluğunda alfasayısal karakterlerden oluşan bir kombinasyon girin. ... Alfanümerik
 • 4 Onlyfans
  tarık Onlyfanta bedava sayfalara abone olmak için bile olsa kart bilgisi istiyor 10 centlik ödeme almak iç... Onlyfans
 • 5 Warez
  seyhun Warez reklam türleri için liste verebilir misiniz?... Warez
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al