Giriş Yap / Kayıt Ol

C Dili, yüksek seviyeli ve genel maksatlı bir programlama dili olarak Dennis Ritchie ve Brian Kernighan tarafından Bell Labs’da 1972 yılında geliştirilmiştir. C programlama dili adı neredeyse hiç bilinmeyen bir programlama dili olan B programlama dili tabanı kullanılarak geliştirilmiştir. C programlama dili sıklıkla Firmware ve taşınabilir uygulamalar geliştirmek için tercih edilir. 

C Programlama Dili

C dili

C Programlama dili, yüksek seviyeli ve genel maksatlı olarak kullanılan bir yazılım dilidir. Günümüzde dahi C, hala en sık tercih edilen programlama dillerinden biri olarak kullanılmaktadır. C programlama dili kullanılarak geliştirilen en önemli yazılım Unix işletim sistemi olmuştur. Aşağıdaki örnek kodu kullanarak C programlama dilinin en basit programı olan Hello World! çıktısını elde edebilirsiniz. (Eğer ücretsiz bir C programlama dili complier’a ihtiyacınız varsa GCC’yi tercih edebilirsiniz.)

#include <stdio.h>

 

main()

{

     printf ("Hello World!n");

}

C Programlama Öğrenmek

C programlama dili de tüm programlama dillerinde olduğu gibi öğrenilmesi vakit alan programlama dillerinden biridir. C programlama dilini öğrenmek için internet üzerinde yer alan kaynakları tercih edebileceğiniz gibi ayrıca eğitim setleri ve C programlama kitaplarını deneyebilirsiniz. C programalama dili hakkında örnek materyallere ihtiyacınız varsa ya da C hakkında yardım almak istiyorsanız, WM Aracı forumunun C programlama kategorisini ziyaret edebilirsiniz. Aşağıdaki link ile forumumuzun C kategorisine erişebilirsiniz;

❱❱ https://wmaraci.com/forum/c-c-c.html

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.