Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

Dioksin, yaygın kullanımı ile dioxin geçmişten günümüze sıklıkla kullanılan bir halüsinatif seyreltidir. Kullanıldığında kişinin halüsinasyonlar görmesine neden olan dioksin, tetrodoksun seyreltilmiş bir şeklidir. Özellikle dini ayinlerde ve voodoo geleneğinde kullanıldığı görülmüş olan bu maddenin kullanımı pek çok ülkede resmi olarak yasaklanmıştır. Ülkemizde de içeriğinde dioksin tespit edilen ürünler yasaklanır ve toplatılarak imha edilir. Birçok uzmana göre bilinçsiz kullanımı oldukça tehlikelidir ve bağımlılık yarattığına yönelik de çalışmalar mevcuttur.

Dioksin aynı zamanda bir üretim atığı olarak da çevremizde karşımıza çıkabilmektedir. Kimyasal işlemlerin yapıldığı atölye ve fabrika ortamlarında, yani özellikle sanayilerde atıkların dioksin içerebildiği görülmüştür. Kirletici yönlerinin yanı sıra gıdalarımızı da kötü etkileyebilmeleriyle birlikte oldukça tehlikeli olduklarını söylemek gerekiyor.

Dioksin

Dioksin Zehirlenmesi

Dioksin kısa ve uzun vadede insan hayatını olumsuz etkileyebilen pek çok sorun yaratmaktadır. Neyse ki dioksin zehirlenmesi yaşayabilecek kadar çok bir şekilde maddeye maruz kalmak o kadar da sık yaşanan bir durum değildir. Yine de zehirlenme cilt ve organlarda ciddi tahrike neden olabilmekte ve hayati risk yaratabilmektedir. Dolayısıyla bu durumun yaşandığını düşünüyorsanız doktorunuza bir an önce başvurmanız oldukça önemlidir.

Bu durumun yanı sıra dioksine uzun süre maruz kalmak, zehirlenme durumu yaratmasa dahi çeşitli cilt hastalıklarına ve daha da önemlisi bağışıklık sistemi bozukluklarına neden olabilmektedir. Ülkeler bu tip durumlardan vatandaşlarını korumak amacıyla besin kaynaklarını sıklıkla denetlemekte ve yaşanabilecek sorunların önüne geçmeye çalışmaktalar.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.