Giriş Yap / Kayıt Ol
[WM ÇEKİLİŞ 3] SEO Uzmanı Atalay Sidar Sponsorluğunda 20 Üyemize 1200TL Değerinde SEO101 kitabı Hediye Ediyoruz!

DSL (Digital Subscriber Line), sayısal Abone Hattı, bakır kablolar yardımıyla ev kullanıcılarına ve ofis kullanıcılarına yüksek bant genişliği sunan bir teknolojidir. DSL'i en basit şekilde hat olarak da tanımlayabilmemiz mümkündür. DSL'in önüne getirilen bazı ekstradan eklerler ADSL gibi değişik kullanım alanları meydana getirilmektedir.

DSL

DSL Speed

DSL Speed, bağlı bulunduğunuz hattın hızı anlamına gelir. DSL Speed'i doğrudan ölçmek bilgisayarınız yardımıyla mümkün olmasa dahi kullandığınız ADSL hizmeti yardımıyla internet hızınızı saptayabilmeniz mümkündür. Bu hız testi işlemini gerçekleştirmek için popüler olarak kullanılan internet hız testi sitesi www.speedtest.net'i kullanabilirsiniz.

DSL Işığı

DSL ışığı hemen tüm modemlerin üzerinde yer almakta olan bağlantı ışığıdır. Bu ışığın modeminizde sürekli olarak yanması için telefon hattınızdan gelen kablonun bir dağıtıcı yardımıyla veya doğrudan modemin arkasına bağlı olması gereklidir. DSL ışığının olmadığı zamanlarda veya DSL ışığının yanıp söndüğü zamanlarda hat bağlantısında bir sorunun meydana gelmiş olduğu anlaşılır. Böyle bir durumda yapabileceğiniz tek şey hizmet aldığınız ADSL servisini arayıp, teknik destek için gerekli kontrollerin yapılmasını sağlamaktır. Alternatif olarak eğer bağlantınız da bir dağıtıcı yani splitter kullanıyorsanız bu dağıtıcıyı iptal edip, doğrudan modeme bağlantı vermeniz de splitter'dan kaynaklı bir sorun yaşayıp yaşamadığınız konusunda size fikir verebilir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2019
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.