wmaraci reklam

Etkileşim Nedir? Etkileşim Nasıl Arttırılır?

Etkileşim Nedir? Etkileşim Nasıl Arttırılır?

Etkileşim, sosyal medya üzerinde yapılan gönderilerin diğer kullanıcılar tarafından görülüp, içeriğe etkide bulunmasıdır. Bir Facebook profili üzerinden yaptığınız durum paylaşımı 15 like almışsa o gönderinin etkileşimi 15 like değeri almış olmasıdır. 

Etkileşimi yalnızca sosyal ağlarla sınırlandırmamamız gerekiyor. Bir blog yazısına yapılan yorumlar, o yazının kullanıcılar tarafından paylaşılması gibi değerleri de yine etkileşim olarak kabul edebiliriz. Daha yüksek etkileşim alan içerikler sayfa veya profillerin daha aktif görünmesine yardımcı olacağı gibi daha fazla kişiye/takipçiye ulaşılması konusunda da kilit unsurlardan biridir.

Etkileşimi yüksek olan hesaplara sahip olmak kısa süre içerisinde hesabın daha da büyümesine yardımcı olacak diğer unsurları da yanında getirir. Örneğin bir Facebook sayfasında yaptığınız paylaşımların takipçileriniz tarafından bolca beğenilmesi o gönderilerin takipçilerinizin arkadaşları tarafından da görülmesi anlamına gelecektir. Ya da Twitter da attığınız bir Tweet’in RT edilmesiyle birlikte takipçinizi takip eden tüm herkes o Tweet’i görecektir.

Etkileşim Nasıl Arttırılır?

Sosyal medyada etkileşimi arttırmanız için göz önüne almanız gereken birçok kriter vardır. Tabii, bu kriterlerden en önemlileri içeriklerdir. Sosyal medya üzerinde diğer kullanıcıların sizinle veya gönderilerinizle etkileşime geçiyor olmasının en önemli nedeni içerikleridir. İçerikleriniz hedef kitlenizle ne kadar uyumlu olursa ve başarılı içerikler üretirseniz etkileşim oranlarınızda o kadar çok artacaktır.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Follower
  Ayşe cukur Kayit oldugum andan itibaren instagram hesabim kullanilmiyor nasil kaydimi silebilirim bulamiyorum l... Follower
 • 2 Alt Gr
  Irmak Caps Lock ne işe yarar?... Alt Gr
 • 3 Metin Yazarı
  irem Ben irem 18 yasindayim metin yazarlığı konusunda tecrübem yok ama herşeyin bir ilki olması gerekir b... Metin Yazarı
 • 4 AnyDesk
  nurhan arda Kanada'dan tesadufen bir finans kurulusu oldugunu soyleyen birisi bana amerikan borsasindan senet a... AnyDesk
 • 5 Hızlı Kart
  nazartubaozer Hızlı karta mobil bankacılık açamıyormuyuz... Hızlı Kart
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al