wmaraci reklam

Like Nedir? Like Vermek ve Likelamak

Like Nedir? Like Vermek ve Likelamak

Like (Beğen Butonu), ilk defa Facebook tarafından kullanılan ve kullanıcının bir içeriği beğendiğini göstermesine yardımcı olan butondur. Yukarı doğru parmak şeklinde sembolize edilen Like butonu sayesinde kullanıcılar Facebook üzerindeki diğer kullanıcıların ve sayfaların yaptığı paylaşımları beğendiğini gösterebilirler. Like butonu ilk defa Facebook ile tanınan bir buton haline gelmesinin akabinde diğer sosyal ağlara ve internet sitelerine de sıçramış, Facebook’un beğen butonuna benzer işleve sahip buton yapıları yaygınlaşmıştır. Örneğin, Google+ sosyal ağında Like butonu yerine +1 butonu yer almaktadır.

Like Vermek

Like vermek, Facebook üzerinde paylaşılan herhangi bir gönderinin altında yer alan beğen butonuna tıklamaktır. Like vermek olarak sosyal medya jargonuyla birlikte kalıplaşmış ve o şekilde alışılagelip, kalıplaştığı için sosyal medya kullanıcıları tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Bir gönderiyi Like butonu yardımıyla beğenen kullanıcı o gönderiye Like vermiş olur.

Likelamak

Likelamak da bir üst başlıkta açıkladığımız Like verme işleminin farklı bir sözcükle belirtilmesidir. Facebook kullanıcıları yayın akışı içerisinde gördükleri herhangi bir gönderiyi beğendiklerinde Like butonuna basmaları o gönderiyi Likelamaları anlamına gelir. 

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Home Ofis
  Ömer Yıldırım Merhaba home ofis açmak istiyorum. Yurt dışından getirdiğim tekstil malzemelerini evimden çalışmak v... Home Ofis
 • 2 MHRS
  tasvir Dal MHRS merkezi sistemine bağlanamıyorum ne zaman düzelecek... MHRS
 • 3 Home Ofis
  Deniz Patent konusunda danışmanlık yapmak istiyorum. fiziki bir faaliyette bulunmayacağım (çalışmalarım ge... Home Ofis
 • 4 WayBack Machine
  Zulal Bu araştırmayı kim kurdu,şuan kim ilgileniyor,kime hizmet ediyor... WayBack Machine
 • 5 Muhasebe Programı
  eren akar eminönündeki mest hotelimiz için muhasebe programı arıyoruz bunun için tavsiye edebileceğiniz bir pr... Muhasebe Programı
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al