wmaraci reklam

Explorer Nedir? Explorer Sürümleri ve Explorer İndir

Explorer (Dosya Yöneticisi), Microsoft’un Windows 95’den bu yana çıkarılan tüm işletim sistemi sürümlerinde yer alan dosya yöneticisidir. Windows Explorer, bilgisayar içerisinde yer alan dosyalar, klasörler ve sürücüleri görüntüleyip, düzenleme ve kontrol işlemlerini gerçekleştirmeye yardımcı olmaktadır.

Explorer “Bilgisayarım” seçeneği veya “Microsoft Internet Explorer” ile karıştırılmaması gereken bir işletim sitemi bileşenidir. Internet Explorer ile aralarında teknik olarak bir bağlantı bulunmamaktadır.

Explorer Sürümleri

Yukarıdaki tanımda bahsettiğimiz gibi Explorer bir dosya yöneticisidir ve işletim sisteminin parçası olarak kullanıcıya ulaştırılır. Kullanıcının herhangi bir Explorer sürümünü beğenmeyip upgrade veya Downgrade işlemini gerçekleştirmesi mümkün değildir. Ayrıca Explorer sürüm bilgileri de Microsoft Windows kullanıcılarına doğrudan aktarılmamaktadır.

Explorer’ın sürümü olmayışına karşın Microsoft Internet Explorer’ın sürümleri vardır ve kullanıcılar istedikleri sürümler arasında tercih yapabilirler. Kısaca IE olarak adlandırılan ve Windows’un varsayılan internet tarayıcısı olan Internet Explorer’ın son sürümü 11 olarak çıkartılmış ve genel yapısı yenilenerek tarayıcının adı Windows Edge olarak değiştirilmiştir.

Explorer İndir

Windows Explorer bütün Microsoft Windows ürünlerinde zaten varsayılan internet tarayıcısı olarak geliyor ancak bazı durumlarda Internet Explorer’ı kullanıcılar kaldırıyor ve tekrar kurmak isteyebiliyor. Daha güncel sürümleri indirmek veya tüm Internet Explorer sürümleriyle ilgili sorunlarınızı çözüme kavuşturmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Home Ofis
  shahram montazeri dear sir, information was so clear and to the point thank you for that. opening the company is... Home Ofis
 • 2 Home Ofis
  HASAN Ben bir emekli teknik elemanım mesleğimi devam ettirmek için evimde faaliyatimi sürdürmek istiyorum.... Home Ofis
 • 3 Safari
  Haydar taştan Safari Windows ücretli’mi... Safari
 • 4 Home Ofis
  Ömer Yıldırım Merhaba home ofis açmak istiyorum. Yurt dışından getirdiğim tekstil malzemelerini evimden çalışmak v... Home Ofis
 • 5 MHRS
  tasvir Dal MHRS merkezi sistemine bağlanamıyorum ne zaman düzelecek... MHRS
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al