Giriş Yap / Kayıt Ol
İhracat Neden Hepimiz İçin Önemlidir? [ VİDEO ]

Microsoft, resmi olarak 4 Nisan 1975 tarihinde kurulmuştur. İlk başta sadece bir bilgisayar firması olarak yayın hayatına başlayan Microsoft kısa süre içerisinde büyük bir bilişim firmasına dönüşmüş ve dünyanın en değerli şirketlerinden biri halini almıştır. Bugün dahi hala Microsoft hem donanım, hem de yazılım alanında yenilikçi ürünleriyle tüketicilerine hizmet sunmaktadır.

Microsoft

Microsoft Anlamı

Microsoft kelime anlamıyla iki farklı kelimenin tek bir kelime haline getirilmesiyle meydana gelmiş  bir isimdir. Micro, aşırı küçük ve ufak demekken soft ise yumuşak anlamına gelmektedir. Microsoft'un özellikle bir yazılım firması olmasında da bu isimle birlikte çıkış yapmış olmasının etkisi büyüktür.

Microsoft Hesabı

Zaman geçtikçe tüm dev şirketler müşterilerini daha iyi tanımak ve onları hesap bolluğundan kurtarmak için farklı adımlar attı. Microsoft hesabı da bu adımlardan biridir. Sahip olacağınız bir Microsoft Hesabı sayesinde hem işletim sistemi, hem mail, hem depolama servisi olan OneDrive hem de uygulama mağazası gibi yerlerin tümünde yalnızca tek bir hesap kullanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Microsoft hesabıyla Microsoft'un tüm üyelik isteyen hizmetlerini böylece tek hesap üzerinden kullanabilecek ve hesaplar arasındaki senkronizasyonu çok daha kolay şekilde sağlayabileceksiniz. Microsoft hesabı tamamen ücretsizdir ve herkes kendine bir Microsoft hesabı edinebilir. 

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.