Giriş Yap / Kayıt Ol

Form, istenildiği şekilde cevapları elde etmek için içerisinde sorular ve boşlukların yer aldığı kullanıcıların girişler gerçekleştirdiği veri giriş elementleridir. Form, bir web sayfası şekli olan forum ile kesinlikle karıştırılmamalıdır.

Form

Form Oluşturma

Eğer çıktı almak için bir form oluşturmak istiyorsanız bu amacınıza hizmet edecek sözcük işlemcisi programlardan yardım alabilirsiniz. Microsoft Office ailesinin en çok kullanılan üyelerinden Microsoft Word, açık kaynak dünyasının taçsız kralı Open Office’in Word’ü gibi yazılımları kullanarak sütunlar ve istediğiniz formu oluşturabilir daha sonrasındaysa oluşturmuş olduğunuz bu formu bir yazıcı aracılığıyla çıktı alabilirsiniz. Sözcük işlemci yazılımları ayrıca size Clipart kullanma şansı da tanır. Clipart’lar sayesinde çok daha renkli formlar meydana getirebilirsiniz.

Online web ortamında bir form oluşturmak içinse Google Formlar servisini kullanabilirsiniz. Bu servis yardımıyla online olarak kullanıcılara sunabileceğiniz formlar meydana getirip, istediğiniz bilgileri tek bir merkez üzerinden elde edebilir her formun doldurucusuna kolayca ulaşabilirsiniz. Üstelik Google formlar katılımcıların anonim olmasına da olanak tanıyan nadir form servislerinden biridir.

Form Gönderme

Form gönderme; herhangi bir kişi veya işletmeye resmi düzende bir yazı gönderme anlamında kullanılır. Bu başlık için de yine yukarıda anlatmış olduğumuz iki farklı yöntemden dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.