Giriş Yap / Kayıt Ol

Google Asistan, Google’ın en son teknolojisiyle geliştirilmiş sanal asistandır. Google’ın üretimi mobil cihazlar içerisinde yer alan Google Asistanı sayesinde, kullanıcılar “Okey Google” dedikten hemen sonra cihazlardan yapmasını istedikleri bir işlemi isteyebilirler.

Google Asistan Ne İşe Yarar?

Google Asistan, ellerinizi kullanmanıza gerek kalmadan yalnızca sesiniz yardımıyla telefonunuza bakmanıza bile gerek kalmadan cihazınızı kontrol etmenize yardımcı olur. Bu sanal asistan sayesinde cihazınıza yalnıza “Okey Google” dedikten sonra ondan sizin için herhangi bir şey yapmasını isteyebilirsiniz. Google Asistan’ı daha önceden Android cihazların içerisinde kullanılan Google Now özelliğine benzetebilirsiniz. Google Asistanı, sizin nerede çalıştığınızı, buluşma mekanlarınızı, seyahat planlarınızı ve ilgilendiğiniz spor takamınızı tümüyle aklında tutabilir ve bunlarla ilgili olarak size ilgilendiğiniz içerikleri sunabilir.

Google Asistan

Tıpkı Apple’ın Siri’si veya Microsoft’un Cortana’sı gibi bir cihaz içerisindeki tüm fonksiyonları Google Asistan yardımıyla kullanabilirsiniz. Google Asistan yardımıyla hangi komutları kullanabileceğinizi mi merak ediyorsunuz? O halde Google Asistan özelliğine sahip olan cihazınızın ekranı açık konumdayken “Okey Google” dedikten sonra ondan herhangi bir şeyi isteyebilirsiniz. Mesela “Okey Google, beni yarın sabah saat 8.30’da uyandır” cümlesini kurarak hemen hızlı bir alarm atayabilirsiniz.

Google Asistanı kullanıcılar açısından kullanılabilir kılan ve yüksek kullanıcı deneyimi edinilmesini sağlayan en önemli özelliği, asistanın sizi tam ve doğru olarak anladığından emin olmaya çalışmasıdır. Örneğin, “Okey Google Mehmet’i Ara” dediğinizde Google Asistanı öncelikle cihazınızı tarayacak ve daha sonrasındaysa size bulduğu sonuçlar arasından hangisini aramak istediğinizi soracak. Bu sayede sesle kontrol aşamasında ortaya çıkabilecek yanlış kullanım örneklerinin de önüne geçilmiş olacak.

Google Asistan da tıpkı diğer sesli ve sanal asistanlarda olduğu gibi gücünü internet bağlantısı yardımıyla alacak. Yani, Google Asistanı kullanmak için cihazınızda internet bağlantısı olması şart olacak.

Google Asistan İndir

Google Asistan’ı Google’ın yeni sohbet uygulaması olan Allo’yu indirerek hemen Allo uygulaması içerisinde kullanmaya başlayabilirsiniz. Tüm cihazınız içerisinde Google Asistan özelliğini kullanmanız içinse bir süre bekleyecek. Google tarafından açıklanan resmi tarihe göre Google Asistan ilk defa 20 Ekim 2016 tarihinde Google’ın, Nexus serisi sonrasında geliştirilen Google Pixel ve Google Pixel XL modellerinde kullanılmaya başlanacak. İlerleyen zaman içerisinde Google Asistan diğer Android mobil cihazlar, televizyonlar, akıllı saatler, akıllı ev ve araç sitemleri ile de kullanılabilir hale gelecektir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2019
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.