Giriş Yap / Kayıt Ol
ytmatikvip

Java, genel maksatlı bir programlama dilidir. 90'ların başında James Gosling'in yönetimi altında bulunan bir ekip tarafından Sun Microsystems şirketi içerisinde temelleri atılmış ve geliştirilmeye başlanmıştır. Java günümüz programcıları tarafından en çok bilinen programlama dillerinden biridir. Çünkü java diğer programlama dillerine göre hem kolayca yazılabilen hem de insanlar tarafından yabancı bir dil gibi kolaylıkla okunabilen bir programlama dilidir. İlk başta yalnızca dijital cihazlar ve mobil cihazlar bazlı olarak düşünülüp meydana getirilen java bugün internet dünyasının en büyük ihtiyaçlarından birini karşılamaktadır.

Java

Java Güncelleme

Java meydana getirmiş olduğu son değişiklikler sonrasında artık otomatik güncelleme sistemine geçmiştir. Yani bilgisayarınız içerisinde Java yüklü olması halinde Java yazılımı otomatik olarak belirli aralıklarla Java'nın ana veritabanına bağlanacak ve sürüm numarasının güncel olup olmadığını kontrol edecektir. Güncelliği yitirilmiş bir sürüm kullanıldığındaysa Java kendini güncellemek için sizden izin alacak ve güncelleme işlemi gerçekleştirecektir. Java'nın resmi web sitesini ziyaret ederek de Java'nın güncel sürümü hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Java Dersleri

Aşağıdaki internet adresi üzerinden java programlamanıza yardımcı olan tüm yazılımları indirebilirsiniz. Tabii, bu programlama dilini öğrenebilmek için de belli bir süreci tamamlamanız gerekiyor. Bu alanda yayın yaparak Java'yı insanlara öğretmek amacıyla kaynak olarak bulunan sayısız web sitesi yer alıyor. Bu web siteleri ve dergi, kitaplar aracılığıyla Java derslerine başlayarak Java programlamayı öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.