Giriş Yap / Kayıt Ol
ytmatikvip

Kobi (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler), bünyesinde 250’den daha az eleman çalıştıran ve yıllık mali bilançosu 40.000.000 Türk Lirası tutarını aşmayan mikro, küçük veya orta büyüklükteki işletmelerdir.

Kobiler bir ülkenin ekonomisinin kalkınmasında en önemli ve etken rol oynayan ekonomik birim üyeleridir. Ülkede kobilere ne kadar çok imkan sağlanırsa kobiler o oranda büyüme ve gelişme fırsatı elde edecek, dünya markası olma yolunda adım atacaktır.

Kobi

Kobi Açılımı

KOBİ açılımıyla Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler demektir. Yukarıdaki tanıma uygun olarak tekrarlamak gerekirse yıllık belli bir maddi harcamanın altında kalan ve bünyesinde 250’den daha az işçiyi istihdam eden her işletme KOBİ ekonomik biriminin bir üyesidir.

Kobi Destekleri

Başta KOSGEB olmak üzere hemen tüm bankalar Kobiler desteklemek amacıyla özel veya devlet destekli paketler oluşturmaktadır. Bu paketlerin tümüne kısaca Kobi destekleri diyoruz. Tanımda da değindiğimiz gibi bir ülkenin ekonomisinin gelişebilmesi için kobilerin gelişebilmesi son derece önemlidir. Bu nedenle başta devlet olmak üzere birçok banka kobilere uygun seçenekli destekler sunmaktadır. Tercih ettiğiniz bankanın internet sitesi içerisindeki Kobi menüsü ziyaret ederek hangi destekleri, ne şartlar altında sunabileceğini görebilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.