reklam
reklam

Premium Nedir?

Premium Nedir?

Premium, farklı alanlarda farklı anlamlarda kullanılabilen bir kavramdır. Örneğin otomobil dünyası içerisinde Premium farklı bir anlamda kullanılırken internet dünyasında daha farklı anlama sahiptir. Web dünyası açısından inceleyecek olursak Premium’u Türkçeye “Özel” olarak da çevirebilmemiz mümkün olacaktır.

 Web dünyası üzerinde kullanıcılara hizmet sunmak için yer alan sayısız web sitesi bulunuyor. Bu web sitelerinin bazıları tamamen ücretsiz olduğu üzere bazıları da hizmetleri karşılığı kullanıcılarından ücret talep edebiliyor. Bu hizmet sağlayan web sitesinin kullanıcılarına artıdan sahip olabileceği özellikleri ücret karşılığı sunması veya yalnızca artı özellikleri sunması Premium’dur.

Örneğin WM Aracı Forumu içerisinde kullanıcılar ücretsiz olarak kendilerine birer üyelik oluşturup, bu üyelikle forumun tüm nimetlerinden faydalanabilirler. Fakat Premium hesaba sahip olan kullanıcılar konularını daha sık yukarı alma, mesaj kutusunda daha çok mesaj barındırma gibi ekstradan özelliklere sahip olabilirler. Ücret karşılığı sunulan Premium için en iyi örnek olarak WM Aracı üyeliği örneğini aklınızda tutabilirsiniz.

Bunun yanı sıra tanımımız içerisinde bir de ücretsiz olarak Premium servislerin olabileceğinden bahsetmiştik. Bu aşamada da en iyi örnek Google AdSense Premium olacaktır. Normal AdSense kullanıcılarına oranla bir web sayfası içerisine daha çok reklam koyma avantajına sahip olmaları başta olmak üzere Google AdSense Premium standart üyelere oranla edindiği sayısız avantaj vardır.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Siber Suç
  Ziyaretçi Merhaba.şikayet edeceğim şahsın adını soyadını versem yeterli olur mu? Hangi telefon numarasını kull... Siber Suç
 • 2 Metin Yazarı
  Ziyaretçi Selam ben 17 yaşındayım metin yazarlığı konusunda hiç tecrübem yok ama bunu bi süre uzun uzun çalışı... Metin Yazarı
 • 3 Paypal
  Ziyaretçi İyi geceler turkiyeden paypal kart cikartmak istiyorum bu mumkunmudur acaba... Paypal
 • 4 Kelime İşlemci
  Ziyaretçi İlk wordprocessing programının (word'dan önce) adı nedir?... Kelime İşlemci
 • 5 Software
  Ziyaretçi Yazılımlar..bir eloktronik eşyanın kullanım süresini nasıl belirler..kullanım hakkını gasp etmek.doğ... Software
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al