Giriş Yap / Kayıt Ol

Premium, farklı alanlarda farklı anlamlarda kullanılabilen bir kavramdır. Örneğin otomobil dünyası içerisinde Premium farklı bir anlamda kullanılırken internet dünyasında daha farklı anlama sahiptir. Web dünyası açısından inceleyecek olursak Premium’u Türkçeye “Özel” olarak da çevirebilmemiz mümkün olacaktır.

 Web dünyası üzerinde kullanıcılara hizmet sunmak için yer alan sayısız web sitesi bulunuyor. Bu web sitelerinin bazıları tamamen ücretsiz olduğu üzere bazıları da hizmetleri karşılığı kullanıcılarından ücret talep edebiliyor. Bu hizmet sağlayan web sitesinin kullanıcılarına artıdan sahip olabileceği özellikleri ücret karşılığı sunması veya yalnızca artı özellikleri sunması Premium’dur.

Örneğin WM Aracı Forumu içerisinde kullanıcılar ücretsiz olarak kendilerine birer üyelik oluşturup, bu üyelikle forumun tüm nimetlerinden faydalanabilirler. Fakat Premium hesaba sahip olan kullanıcılar konularını daha sık yukarı alma, mesaj kutusunda daha çok mesaj barındırma gibi ekstradan özelliklere sahip olabilirler. Ücret karşılığı sunulan Premium için en iyi örnek olarak WM Aracı üyeliği örneğini aklınızda tutabilirsiniz.

Bunun yanı sıra tanımımız içerisinde bir de ücretsiz olarak Premium servislerin olabileceğinden bahsetmiştik. Bu aşamada da en iyi örnek Google AdSense Premium olacaktır. Normal AdSense kullanıcılarına oranla bir web sayfası içerisine daha çok reklam koyma avantajına sahip olmaları başta olmak üzere Google AdSense Premium standart üyelere oranla edindiği sayısız avantaj vardır.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.