Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

Adsense, her aşamadaki internet sitesi yayıncılarının site içeriğiyle ilgili reklamlara sitelerinde yer vererek para kazanmalarını sağlayan bir Google ürünüdür. Google Adsense, web sitesi sahiplerine kendi siteleri üzerinden kontrollü olarak reklam yayınlama olanağı verir. Bu sunucuda kullanıcının tercihine bağlı olarak her tıklama başı yada gösterim başı ödeme yapılır. Reklamlar sitenin içeriğiyle paralel olduğu için konuyu araştıran bir kullanıcının ulaşması daha kolay olur. Bu sayede hem sitenin içeriği zenginleşmiş olur hem de site sahibi gelir elde eder. Google Adsense, sayfaların içeriğine hedeflenmiş reklamlar yayınlamaktadır. Bu sebeple web sitesinin içeriği değiştikçe reklamlar da değişir.

Adsense

Adsense Hesabı Açma

Adsense üyeliği tamamen ücretsizdir ve isteyen herkes üye olabilmektedir. Sadece üyelik aşamasında onay süreci bulunmaktadır ve Google AdSense web sitelerinde belli kriterler aramaktadır. Örneğin; web sitesinin içeriklerinin özgün olması gibi. Üyelik başvurusunda bulunduktan sonra siteniz onay sürecinden geçerse reklam yayımlamaya başlayabilirsiniz. Eğer Adsense’e üyeliğiniz kabul edilmiyor ise sitenizin içerikleri ve tasarımı şartnameye uymuyor olabilir. Aynı zamanda benzersiz bir script ve tasarım, spam yapılarak düzgün bir şekilde girilmiş başlık ve açıklama bilgileri de değerlendirilme aşamasında dikkat edilen unsurlardır. Bu gibi durumlarda sitenizi revize ederek tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru sürecinde sitelerin incelenme ve yanıtın gelme süresi siteye bağlı olarak 7 gün ile 20 gün arası değişmektedir.

Adsense Başvurusu: https://www.google.com/adsense

Adsense Para Kazanma

Başvurunuz kabul edildikten sonra reklam yayımlamaya başlamak için “google.com/adsense” adresine girerek giriş yapmalısınız. Giriş aşamasında mail adresi ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra reklam oluşturma panelinden seçim yapmanız gerekir ve daha sonra gelen “kod”u sitenizde reklamın görülmesini istediğiniz yere yerleştirişiniz. Bu işlemler sonunda reklamlarınızı yayınlamaya ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ödeme, kotanız 200TL'yi geçince sistem tarafından otomatik yapılmaktadır. Ödeme, bulunduğunuz aydan bir sonraki ay gerçekleşecektir. Sistemde kayıtlı olan hesap numarasını denemek amacıyla sistem öncelikle 0,20 kuruş ödeme yapar ve onay vermenizi bekler. Hesabınızı onayladığınız takdirde ödemelerini almaya başlarsınız. Adsense’de her kullanıcının geliri farklıdır. Sitenin içeriği, sitedeki reklam yerleşimi, tasarımı ve sitenin ziyaretçi sayısı kazancı değiştirebilmektedir. Aynı zamanda ücret reklam içeriğine göre de değişmektedir.

Google Adsense hakkındaki sorularınız için: https://wmaraci.com/forum/google-adsense.html

 

saityesilfidan avatar
saityesilfidan
merhaba adsense hesabımdan http://haberpersonel.com siteme reklamları ekledim. sitede reklam yerleri beyaz görünüyor. 3 gün oldu ekleyeli olumlu ya da olumsu bir mail almadım. eksik birşey mi yapıyorum yardımzı olabilir misiniz?

UZMANIN CEVABIGoogle AdSense ilk onayı geçen hesaplara reklam kodlarını verir. Sizin yerleştirdiğiniz kodlar da bu kodlardır. Bu kodları sitenize ekledikten sonra Google sitenizi 2. bir onay aşamasına sokar. Panelde her ne kadar 3 gün içinde başvuru sonuçlanacaktır denilse de bu onayın alınması bazen 30 gün kadar sürebilmektedir. 2 aşama sonrasında başvurunuzun onaylandığı ya da onaylanmadığına dair mutlaka mail ile bilgilendirilirsiniz.

namkol avatar
namkol
Hocam nasıl konu açcağımıbilmediğim için yorum yazıyorum. Hocam ozguningilizce.com diye bir sitem var. Hemen hemen yapılacak her şeyi yaptım genede onay alamadım acaba nedeni ne olabilir.

UZMANIN CEVABISize geri dönüş yapılan mailde sitenizin neden onay alamadığını gösteren bir ibare yer alıyordur. Politika uyumsuzluğu, yetersiz içerik vb. gibi. Ayrıca WM Aracı Blog'da yayınlanan https://wmaraci.com/blog/adsensei-tavlama-sanati-adsense-hesabi-nasil-alinir-469 bu yazıyı okumanız kafanızdaki diğer soru işaretlerine de ışık tutabilir.

wayne1453 avatar
wayne1453
Sayenizde adsense onayı aldım benim bir sorum olacak. Daha önce ki siteme adsense onay vermemişti bu yeni aldığım adsense hesabına adsensenin onaylamadığı siteyi ekleyebilir miyim bir sakıncası var mı? Teşekkürler

UZMANIN CEVABIWayne1453, eğer onay alamadığın site herhangi bir politika kusuruna sahip değilse gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Google AdSense kurallarını ihlal etmediğin sürece istediğin sitelerinde AdSense hesabını kullanabilirsin. Genellikle bazı siteler Google AdSense'den onay almaya daha yatkın oluyor. Senin gibi birçok kişi onay alamadığı sitelerinde daha sonradan edindiği AdSense hesabı aracılığıyla reklam ekliyor. Yine de söylediğim gibi mutlaka sitenin Google AdSense şartlarını ihlal etmediğinden emin ol. Şimdiden bol kazançlar.

wayne1453 avatar
wayne1453
Fakat bu yazıların hepsini ben yazıyorum politikalarını ihlal etmediğini düşünüyorum ama ne zaman başvuru yapsam böyle bir mail geliyor. Google AdSense'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Uzmanlarımız başvurunuzu inceledi ve program ölçütlerimizi karşılamadığını saptadı. Bu nedenle, sizi programımıza kabul etmemiz mümkün değil. Acaba yeni aldığım adsense bu siteyi eklesem adsens hesabım kapatılır mı yoksa kısa süreliğine cezamı alır. Açıkcası denemek isterim tabi siz nasıl uygun görürseniz. teşekkürler

UZMANIN CEVABIDaha önce belirttiğim gibi AdSense politika sayfasını (https://support.google.com/adsense/answer/48182?hl=tr) inceleyin. Eğer bu maddelerin hiç birinde sorun yoksa problem yok demektir.

wayne1453 avatar
wayne1453
İyi ki varsınız iyi ki bu Wmaracı ailesi ile birlikteyim. İlginizden dolayı çok çok teşekkür ederim.

UZMANIN CEVABIRica ederim, bol kazançlar :)

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.