reklam
reklam

Python Nedir? Python Programlama ve Python Dersleri

Python Nedir? Python Programlama ve Python Dersleri

Python, yorumlanabilir, interaktif ve nesne odaklı bir programlama dilidir. İlk defa Guido van Rossum’un 1991 yılında geliştirmeye başladığı Python dili bugün kullandığımız birçok servisin meydana getirilmesi aşamasında kullanılan bir dildir.

Python Programlama

Python günümüzde web programlamadan yazılım programlamaya kadar birçok farklı alanda faydalanılan programlama dillerinden biridir. Yorumlanabilir ve interaktif bir dil olmasının yanı sıra nesne odaklı olan Python, öğrenilmesi en kolay yazılım dilleri arasında yer alır. Açık kaynak ruhunu yansıtması ve bolca kaynak olması nedeniyle de Python bireysel olarak yazılım dili öğrenmek isteyen kullanıcılar için de ideal bir programlama dilidir.

İlk Python scriptinizi hazırlamak için bir not defteri açın ve ilk satırına;

print "Merhaba WM Aracı!"

yazın. Daha sonra bu dosyayı wmaraci.ph şeklinde kaydedin.  Bu Python ile yazılmış yazılım parçacığı ekrana print komutuyla “Merhaba WM Aracı” yazdırmanızı sağlayacaktır. Gördünüz mü, gerçekten de kolay bir dil. Elbette Python ile istediğiniz projeleri meydana getirebilmek için bundan çok daha fazlasını öğrenmeniz gerekecektir.

Python Dersleri

Python öğrenmenin diğer birçok yazılım diline göre daha kolay olacağını söyledik. Çünkü Python hem açık kaynak dünyasının önemli bir ögesi hem de bu konuda fazlasıyla kaynak ve örnek proje var. Python ile ilgili derslere başlamak yada hakkında daha fazla bilgi almak için WM Aracı forumunun Python kategorisine göz atabilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al