Giriş Yap / Kayıt Ol

Python, yorumlanabilir, interaktif ve nesne odaklı bir programlama dilidir. İlk defa Guido van Rossum’un 1991 yılında geliştirmeye başladığı Python dili bugün kullandığımız birçok servisin meydana getirilmesi aşamasında kullanılan bir dildir.

Python Programlama

Python günümüzde web programlamadan yazılım programlamaya kadar birçok farklı alanda faydalanılan programlama dillerinden biridir. Yorumlanabilir ve interaktif bir dil olmasının yanı sıra nesne odaklı olan Python, öğrenilmesi en kolay yazılım dilleri arasında yer alır. Açık kaynak ruhunu yansıtması ve bolca kaynak olması nedeniyle de Python bireysel olarak yazılım dili öğrenmek isteyen kullanıcılar için de ideal bir programlama dilidir.

İlk Python scriptinizi hazırlamak için bir not defteri açın ve ilk satırına;

print "Merhaba WM Aracı!"

yazın. Daha sonra bu dosyayı wmaraci.ph şeklinde kaydedin.  Bu Python ile yazılmış yazılım parçacığı ekrana print komutuyla “Merhaba WM Aracı” yazdırmanızı sağlayacaktır. Gördünüz mü, gerçekten de kolay bir dil. Elbette Python ile istediğiniz projeleri meydana getirebilmek için bundan çok daha fazlasını öğrenmeniz gerekecektir.

Python Dersleri

Python öğrenmenin diğer birçok yazılım diline göre daha kolay olacağını söyledik. Çünkü Python hem açık kaynak dünyasının önemli bir ögesi hem de bu konuda fazlasıyla kaynak ve örnek proje var. Python ile ilgili derslere başlamak yada hakkında daha fazla bilgi almak için WM Aracı forumunun Python kategorisine göz atabilirsiniz.

Semih avatar
Semih
Video buldum bitane bu konuyla alakalı nasıl sizce?

https://www.youtube.com/watch?v=cTniwts7J98

UZMANIN CEVABISelam Semih, arkadaş oldukça sade ve yalın bir dille anlatıyor ancak şuan için kanalındaki video sayısı yeterli değil. Elbette bu arkadaşı takip etmende senin için iyi olacaktır ancak Python hakkında zaten yüzlerce yazılı kaynak var. Bunlardan başlaman ve kendine asıl olarak kabul edebileceğin kaynaklardan faydalanman çok daha iyi olacaktır.

serdar01 avatar
serdar01
Merhaba.
Python öğrenmeye başlamak istiyorum.Udemy'de eğitim veren birden fazla eğitimci var.Siz hangi eğitimciyi tavsiye edersiniz?Ya da hangi kaynaktan çalışmamı tavsiye edersiniz?

UZMANIN CEVABIUdemy ve diğer interaktif platformlar doğru bir başlangıç durağı olabilirler. Tam olarak birini önermem etik değil. Hem böyle yaparak size balık tutmayı öğretmek yerine balık vermiş olurum. Python kategorisindeki en iyi kursları sıralayın, en çok satın alanınları bulun ve bunların değerlendirme ile yorum sayılarını (puanlarını) karşılaştırın. Cevap karşınızda duruyor olacak :)

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.