Giriş Yap / Kayıt Ol

Cihazlardan yayılan ve insan vücuduna geçiş yapabilen enerjiye radyasyon denir. Kullandığımız tüm elektronik cihazlar belli bir miktarda radyasyon salgılayabilir. Bazı cihazların salgılamış oldukları radyasyon oranı insan vücuduna çok az etki ederken büyük oranda salgılanan enerjiler insan vücudu için fazlasıysa zararlı ve tehlikeli olabilir. Özellikle yüksek miktarda radyasyonun insan vücuduna yayılması kişinin kanser olmasına sebebiyet verebilir.

Radyasyon

Radyasyon İşareti

Diğer tüm tehlike işaretlerinde olduğu gibi radyasyon için de belirlenmiş ve ulusal olarak kullanılan bir sembol bulunmaktadır. ☢ şekliyle sembolize edilen radyasyon işareti çoğunlukla beyaz arka plan ile kullanılır. Bilgisayarınızdaki özel klavye sembolleri menüsüne giriş yaparak veya buradaki radyasyon işaretini kopyalayarak farklı bir yerde kullanabilirsiniz.

Radyasyon Ölçer

Radyasyon ölçer aletler bir nesneden yayılan radyasyon oranını öğrenmek için geliştirilmiş olan cihazlardır. Bu cihazlardan bir tane alarak cep telefonunuzdan evinizdeki herhangi bir kabloya kadar birçok nesnenin yaydığı radyasyon oranını belirleyebilir, bu doğrultuda kendinizce önlemler alabilirsiniz. İnternet aracılığıyla satın alabileceğiniz radyasyon ölçer cihazların birçok farklı modeli bulunuyor. Fiyatlarıysa 100 ile 500 TL aralığında kalitesine göre değişiklik gösterebiliyor.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:


WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.