wmaraci reklam

İnternet Nedir? İnternet Hız Testi ve İnternet Paketleri

İnternet Nedir? İnternet Hız Testi ve İnternet Paketleri

İnternet, ABD hükûmeti tarafından geliştirilen bir projenin sonucunda 1990 yılında ortaya çıkmış ve uluslararası bir platform haline gelmiştir. İnternet bugün dünya genelindeki tüm bilgisayar ağlarını düzenli bir sistem sayesinde birbirine bağlayan elektronik iletişim ağıdır. Kullanım kolaylığı, hızlılığı ve ulaşılabilirliğinin yüksek olması gibi nedenlerden dolayı geçen yıllar içerisinde internet kısa süre içerisinde büyümüş ve yeni dünyanın düzeninde önemli bir yer almıştır.

İnternet Hız Testi

İnternete bağlanmanızın ve internet dosya indirip yüklemenizin belli bir hızı vardır. İnternet hızınız ne kadar yüksek olursa yapacağınız indirme ve yükleme işlemleri de o derece hızlı olur. (İndirmenin gerçekleştirildiği sunucunun hızı da burada önemli bir etkendir.)

İnternet bağlantınızın hızını test edebileceğiniz birçok farklı yazılım ve web uygulaması vardır. Bunlardan popüler olarak kullanılanı ve en kısa sürede sonuç vermesiyle bilineni ise http://www.speedtest.net/ internet adresidir. Bu web sitesine giriş yaptıktan sonra “Begin Test” tuşuna basmanız internetinizi hız testine tabii tutmanız ve sonuçları elde etmeniz için yeterlidir.

İşlem sonuçlandığında ekranda yazılı olan Download Speed indirme hızınız, Upload Speed ise dosya gönderme hızınızı temsil eder.

İnternet Paketleri

İnternete bağlanabilmeniz için mutlaka bir internet paketi sahibi olmanız gerekiyor. Ülkemizde en çok kullanılan internet sağlayıcısı Türk Telekom bazlı hizmet sunan TTNET firmasıyken tercih edebileceğiniz diğer birçok alternatif firma da bulunuyor. Tüm firmalar TTNET altyapısıyla hizmet veriyor olmasına karşın farklı firmalarla çalışmak sizi fiyat ve sorun çözümü konusunda daha avantajlı hale getirebilir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Home Ofis
  shahram montazeri dear sir, information was so clear and to the point thank you for that. opening the company is... Home Ofis
 • 2 Home Ofis
  HASAN Ben bir emekli teknik elemanım mesleğimi devam ettirmek için evimde faaliyatimi sürdürmek istiyorum.... Home Ofis
 • 3 Safari
  Haydar taştan Safari Windows ücretli’mi... Safari
 • 4 Home Ofis
  Ömer Yıldırım Merhaba home ofis açmak istiyorum. Yurt dışından getirdiğim tekstil malzemelerini evimden çalışmak v... Home Ofis
 • 5 MHRS
  tasvir Dal MHRS merkezi sistemine bağlanamıyorum ne zaman düzelecek... MHRS
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al