reklam
reklam

Swift Nedir?

Swift Nedir?

Swift, Apple tarafından geliştirilen ve kullanıcılara sunulan açık kaynak kodlu, hızlı, güvenli ve etkileyici bir programlama dilidir. Apple'ın 2014 Yılında gerçekleştirdiği WWDC konferansında ilk defa tanıtma şansını bulduğu programlama dili Swift, Objective-C'nin yerine yazılımcılara daha kolay yapılı Syntax'i sunan bir dil. Üstelik Swift ile daha hızlı ve güvenli uygulamalar geliştirmek çok daha kolay.

Swift'i kullanan kullanıcılar, iOS, OS X, tvOS, ve watchOS için uygulamalar geliştirebiliyorlar. İçerisinde barındırdığı Playgrounds sayesinde Swift ile kodlarınızı yazarken kolaylıkla yazdığınız kodlarınızı ön izleyebiliyor, bu sayede tüm kodlar üzerinde düzenleme yapmak yerine daha işlevsel olarak sadece istediğiniz kısımlar üzerinde düzenlemeler meydana getirebiliyorsunuz. Eğer Apple ürünleri üzerinde kullanılabilir uygulamalar meydana getirmek istiyorsanız Swift dili öğrenmeniz özellikle son yapılan değişikliklerden sonra son derece önemli. Swift hakkında daha detaylı bilgi almak için ise forumumuzu ziyaret etmenizi öneririz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al