reklam
pst.net
fipek

Web Sitesi Nedir? Web Sitesi Nasıl Yapılır

Web Sitesi Nedir? Web Sitesi Nasıl Yapılır

Web Sitesi, web ortamı üzerinde yer alan sayfalar, metinler ve görsel materyallerin tümünü bir internet ziyaretçisine aktarmaya yardımcı olan dokümanların yer aldığı internet sayfalarıdır. Web sitelerinin tümü bir HTTP veya HTTPS protokolünü kullanarak ziyaretçiye ulaşmaktadırlar. Ziyaretçi internet sayfasına ulaştıktan sonra sitenin ziyaretçiye sunmuş olduğu seçenekler dahilinde işlem meydana getirebilir ve görüntüleyebilir. Bugün internet dünyasında kullandığımız hemen her şey web siteleri üzerinden elde ediliyor ve bizlere kadar ulaşılıyor. Bunu da göz önünde bulundurarak web sitelerinin internetin temel yapı taşlarından birini oluşturduğunun altını çizebiliriz.

Web Sitesi Nasıl Yapılır

Bir web sitesi meydana getirmenin birden çok yöntemi vardır. Tüm web siteleri belli bir programlama dilinin sonucunda meydana getirilmektedir. Sizler de programlama dillerinden herhangi birini öğrendikten sonra istediğiniz web sitesini meydana getirebilirsiniz. Eskiden statik sayfalar meydana getirmek için HTML ve CSS bilgisi bilmek yeterliyken günümüzün aktif, dinamik web sayfalarında çok daha fazla yazılım dilinin kullanılmasına ihtiyaç vardır.

Tabii, bir web sitesi meydana getirirken artık mutlaka yazılım dilleri konusunda uzman biri olmanıza gerek yok. İnternet sitenizi meydana getirirken kullanabileceğiniz hazır şablonlar ve scriptler bulunurken, kolaylıkla gelişmiş bir web sitesi sahibi olmanıza yardımcı olan wordpress gibi ücretsiz CMS yani içerik yönetimi sistemi yazılımları da bulunmaktadır.

Web sitesi yapmak için bunların dışında faydalanabileceğiniz ayrıca yardımcı basit programlar da bulunmaktadır. Dünyaca meşhur ve popüler DreamViewer gibi yazılımları kullanarak da yine istediğiniz gibi bir web sayfasını meydana getirebilmeniz mümkündür.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al