reklam
reklam

WhatsApp Nedir? WhatsApp İndir ve WhatsApp Web

WhatsApp Nedir? WhatsApp İndir ve WhatsApp Web

WhatsApp, akıllı telefonlarda kullanılmak üzere geliştirilen en yaygın anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Çapraz platform desteğiyle hemen tüm cihazlar içerisinde kolaylıkla kullanılabilen WhatsApp, kendi telefon numaranızla kayıt olduğunuz WhatsApp üyeliğiniz üzerinden 3G veya WiFi bağlantısını kullanarak diğer WhatsApp kullanıcılarıyla mesajlaşmanıza yardımcı olur. WhatsApp'da diğer kullanıcılarla sadece sohbet değil aynı zamanda dosya gönderimi, ücretsiz arama, sesli veya yazılı mesaj gönderme gibi birçok öne çıkan özelliği de kullanabilirsiniz.

WhatsApp İndir

WhatsApp'ı mobil işletim sistemli cihazlara indirmek için tercih edebileceğiniz iki farklı yöntem var. Bunlardan ilki cihazınızın içerisinde yer alan uygulama marketine giriş yapmak ve ardından WhatsApp'ı indirmektir. Şayet uygulama marketi içerisinden WhatsApp'a ulaşamıyorsanız veya cihazınızda herhangi bir uygulama marketi yer almıyorsa; https://www.whatsapp.com/?l=tr adresini ziyaret ettikten sonra WhatsApp'ı indir butonuna basarak indirime ve kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz.

WhatsApp Web

WhatsApp Web, cihazınızdaki WhatsApp oturumunu bilgisayarınıza taşımanıza yardımcı olan WhatsApp'ın web sürümüdür. WhatsApp'ın web sürümü şuan için sadece Android, iPhone 8.1+, Windows Phone 8.0 ve 8.1, Nokia S60, Nokia S40 EVO, BlackBerry ve BlackBerry 10 modellerinde kullanılmaktadır.

Bu cihazlardan herhangi birine sahipseniz WhatsApp'ı telefonunuz yerine bilgisayarınızdan da kullanabilirsiniz. WhatsApp Web'i kullanmak için öncelikle bilgisayarınız içerisinden web.whatsapp.com internet sayfasını açın. Daha sonra cep telefonunuzdan WhatsApp'a giriş yapın. Hemen sağ üst köşede yer alan seçenekler menüsüne dokunun ve “WhatsApp Web” seçeneğine giriş yapın. Şimdi, mobil cihazınızın kamerasına bilgisayarınızdan girmiş olduğunu web.whataspp.com sitesinde görünen QR kodunu okutun.

Kodun okunması yalnızca birkaç saniye kadar sürecektir ve ardından WhatsApp Web bilgisayarınızda açılacaktır. WhatsApp Web'i bilgisayarınızdan bağlantı sorunu yaşamadan kullanabilmeniz için cep telefonunuzun sürekli internete bağlı olması gerektiğini de unutmayın.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Siber Suç
  Ziyaretçi Merhaba.şikayet edeceğim şahsın adını soyadını versem yeterli olur mu? Hangi telefon numarasını kull... Siber Suç
 • 2 Metin Yazarı
  Ziyaretçi Selam ben 17 yaşındayım metin yazarlığı konusunda hiç tecrübem yok ama bunu bi süre uzun uzun çalışı... Metin Yazarı
 • 3 Paypal
  Ziyaretçi İyi geceler turkiyeden paypal kart cikartmak istiyorum bu mumkunmudur acaba... Paypal
 • 4 Kelime İşlemci
  Ziyaretçi İlk wordprocessing programının (word'dan önce) adı nedir?... Kelime İşlemci
 • 5 Software
  Ziyaretçi Yazılımlar..bir eloktronik eşyanın kullanım süresini nasıl belirler..kullanım hakkını gasp etmek.doğ... Software
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al