Giriş Yap / Kayıt Ol

Ethereum İlk Defa 1.000 Dolar Rekorunu Kırdı!

Tarih: 05 Ocak 2018   Kategori: Teknoloji   Yazar: Being  |  1233 kez okundu

Kriptoparaların yeni yatırımcı gözdesi Ethereum token’i Ether, bugün 1.000 dolar barajını geçerek kendi tarihinin ilk rekorunu kırdı. Kriptopara borsasında bugün 1.000 dolar ve üstünden işlem görmeyi başaran Ethereum için bu seviyesi şimdiye dek Ether için yakalanan en yüksek değer anlamına geliyor. Bugünkü kur üzerinden ortalama bir hesapla tüm dünyadaki Ether piyasasının yaklaşık değerinin 100 milyar dolara ulaşmış olduğu tahmin ediliyor.

2017 yılını durağan biçimde geçiren Ether’in Aralık ayının sonuna kadar fiyatı 700 dolar ila 800 dolar arasındaydı. Son 7 günde tırmanışa geçen Ether, piyasa değerini %40 oranında yükseltmeyi başararak yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. Ether’in şu an tüm dünyada kullanılan kriptopara birimlerinin sadece %13’üne denk geldiğini düşünecek olursak kriptopara sektörünün artık milyar dolarlık bir sektör olduğunu itiraf etme zamanı.

Ether’in amansız yükselişine rağmen Ripple kriptopara dünyasının ikinci en büyük kriptopara birimi olma unvanını elinde tutuyor. Ripple’ın finansal kuruluşlar ve bankalar tarafından kabul görmesi ve son 30 günde değerinin %1.300 arttığını düşünürsek Ether’in daha çok yol katetmesi gerekiyor.

Ether ve Ripple yükselişe geçerken kriptopara dünyasında Bitcoin’in popülarite ve baskınlığını yitirdiğini hatta pabucunun yavaştan dama kaydığını söyleyebiliriz. Buna karşın Bitcoin’in piyasadaki tüm koin sirkülasyonunun %32.5’ine denk geldiğini belirtmekte fayda var.

Aramızda evi arabayı satıp kriptoparaya basan varmıydı?

6 Yorum
cooper avatar
cooper • 9 ay önce
Bitcoin, Ethereum ve Litecoin kripto parasının ağa babalarıdır. Gerisi arkasından geliyor fakat asıl işler bunlarda olup bitiyor.
GencYetetenek avatar
GencYetetenek • 9 ay önce
bitcoin almamakla çok hata etmiştim ilk başlarda. 7000 dolar olduğu zaman bir düşüş yaşadı bitcoin. direk aldım 10 tane o düşüş sayesinde. şimdi fazlasıyla kâr ettim. ether ise ilk başlarda 100 adet almıştım. bilmeden bu işi biliyormuşum farkında değilmişim. bazen içimizdeki sesi dinlemekte fayda var smile
Korkmaz avatar
Korkmaz • 9 ay önce
Cüzdana transfer olayını tam çözemediğim için hiç alamadım. Hiç de cesaret edemedim smile
KodDizayn avatar
KodDizayn • 9 ay önce
HAVALE/EFT den kolay bi işlem.
XGSpirit avatar
XGSpirit • 9 ay önce
Daha geçen gün bir altcoin bir kaç günde 300 kat arttı diye biliyorum, yani hala çok geç olmaya bilir gelecek fırsatlar için.
EmrahDD avatar
EmrahDD • 9 ay önce
Arkadaşlar hala geç kalmış değilsiniz ripple, ıota, eos coinleri bi araştırın derim. Not:yatırım amaçlı tavsiye değil öneridir.
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.