Giriş Yap / Kayıt Ol

Google AdSense’e 2 Yeni Özellik Geliyor!

Tarih: 19 Mayıs 2017   Kategori: Webmaster   Yazar: Being  |  3154 kez okundu

AdSense kullanıcıları Google ekibinin reklam ihlalleri söz konusu olduğunda ne kadar katı müdahalelerde bulunduğunu biliyor. Çelikten daha sert tavırlarına karşın Google AdSense’in haksız kazanç ve politika ihlalleri konusunda attığı adımlar yetersiz kalıyordu. Görünüşe bakılırsa Google sunacağı 2 yeni düzenlemeyle reklam ağını hiç olmadığı kadar şeffaf ve kontrollü hale getirecek.

Geçtiğimiz aylarda Google’ın YouTube reklamları üzerindeki kontrolsüzlüğü bir anda çığ gibi büyüyen boykot çalışmalarına dönüşmüştü. YouTube kanadında önemli adımlar atılsa da Web için AdSense açısından uzun zamandır ciddi değişiklikler göremiyorduk. Google, AdSense kullanıcılarına sunacağı 2 yeni özelliğiyle artık hem reklam ağını daha şeaffaf hale getirecek hem de reklam veren ve yayıncıların haklarını hiç olmadığı kadar iyi koruyacak.

Sayfa Seviyesinde Politika Eylemleri

Google’ın AdSense reklam ağına kazandırdığı ilk ve yeni özelliği sayfa seviyesinde politika eylemleri olacak. Yani, eski kara düzen yerin Google artık bir yayıncı politika ihlali yaptığında tüm sitedeki reklamları durdurmak yerine sorunlu sayfaları yayıncılara belirtecek ve bu sayfa için reklamların gösterimini durduracak.

Sitenin geri kalanındaki reklamlarsa sorunlu sayfadan bağımsız olarak gösterilmeye devam edecek. Google AdSense’in sunduğu düzenleme fırsatı dosdoğru şekilde kullanılmaması ve sayfalardaki politika ihlallerinin uyarıla rağmen giderilmemesi halindeyse Google AdSense yayıncıların hesaplarını sonlandırma yoluna başvuracak.

Yeni Politika Merkezi Yolda!

Google’ın yapacağı ikinci değişiklikse yeni bir Politika Merkezi’ni birçok dilde AdSense yayıncısı için sunmak olacak. Önümüzdeki haftalar içerisinde görücüye çıkacak yeni Politika Merkezi ile AdSense daha şeffaf bir hal alacak ve kullanıcılar sayfa seviyesinde politika kusurları işlediğinde tam olarak nerede hata yaptıklarını görebilecekler.

Tabii işin bir de müjdeli kısmı var; Google AdSense’ın yeni politika merkezi benzeri adımlarda politika sorunlarının nasıl çözüme kavuşturulacağı konusunda adım adım yol gösterebilecek. Bu da Google AdSense’a başvurup, politika nedenleriyle başvurusu reddedilen kullanıcılar için artık neyi yanlış yaptıklarını görme fırsatı demek.

Google AdSense’ın yayıncılara sunacağı her iki özellikte merakla beklenesi cinsten, siz Google AdSense’in şeffaflık hareketi hakkında ne düşünüyorsunuz?

14 Yorum
cagdasbahadir avatar
cagdasbahadir • 11 ay önce
Güzel bir makale olmuş @Being
mceber avatar
mceber • 11 ay önce
alabilsek bi boşver et özelliği
reaels avatar
reaels • 11 ay önce
genede vermezler.
AdiG3 avatar
AdiG3 • 11 ay önce
ben ne zaman başvursam geri dönmedi yurtdışında olduğumdanmıdır acaba
Serhat durmaz avatar
Serhat durmaz • 11 ay önce
Ben adsense başvuru formu doldurdum ama reddedildi bana yardımcı olurmusunuz
Being avatar
BeingEDİTÖR • 11 ay önce
Reddetme nedenleri ve sitenizle birlikte forumun AdSense bölümüne konu açarak diğer arkadaşların yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz.
Erdem Oflaz avatar
Erdem Oflaz • 11 ay önce
vermezler abim yine vermezler, heveslenmeyin
bekirbulut avatar
bekirbulut • 11 ay önce
Panel sorunlarını düzeltsinler ilk önce!
afbil2 avatar
afbil2 • 11 ay önce
tekellik elden gidiyor! şimdimi şeffaflık akıllarına geldi! tam bir dolandırıcı bunlar. 1 ay reklam yayınlatıp ödeme günü ban. gelirin %60 ını yayıncıyla paylaşıyoruz deyip tıklama başı 1-2 kuruş tbm ? yalan dolan bitmez tabi .. yok ki sağlam bi Türk firması! çıksada bile isteye kanımızı emdirmekten kurtulsak!
AzX66 avatar
AzX66 • 11 ay önce
tbm yükselsin 10 kuruşun altında gelmesin yeter
yumlusoft avatar
yumlusoft • 11 ay önce
Öncelikle makalen için teşekkürler kardeşim çok güzel olmuş @Being. İkinci olarak adsensenin kapatılması yerine sayfalara gelen kısıtlama özelliği googlenin son zamanlar da yaptığı en iyi çalışma olacaktır. Adsense almayla ilgili sitemde bulunan arkadaşlar Google politikalarını okuyup anlamaya çalışın ve yeterince bilginiz varsa emin olun almak o kadar da zor değil. Herkese iyi çalışmalar bol kazançlar
ferhatcevik avatar
ferhatcevik • 11 ay önce
Aylardır var ztn bu özellikler smile
bilsez avatar
bilsez • 11 ay önce
Başvuruyu ret etme nedenini söylemiyor, böyle bir sorunu var...
2023 avatar
2023 • 10 ay önce
boş bu sadece insanları yeniden google adsense'ye döndürme ve isitma planı insanlara karşı yine katı ve gaddar olacaklar
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.