Giriş Yap / Kayıt Ol
ersin

Sadece Freelancer Webmasterların Sahip Olduğu 14 Avantaj!

Tarih: 23 Eylül 2016   Kategori: Webmaster   Yazar: Being  |  9108 kez okundu

Ailelerimiz, arkadaşlarımız, yakınlarımız ve hatta bazen eşimiz... Herkese Freelancer Webmaster olarak ne kadar güzel ve kaliteli bir hayat sürdüğümüzü anlatmaya çalışıyoruz. Tamam, belki Freelancer Webmaster olarak çalıştığımızda ofis çalışanları gibi havalı olamayabiliyoruz ama bildiğimiz tek bir şey varsa o da rahatı ve istediğimiz gibi yaşamayı seviyoruz.

Zaman zaman siz de evdekilerin sözüne bakıp, “Adam akıllı bir iş mi baksak?” tribine girenlerdenseniz, hala sizin haklı olduğunuzu ispatlayacak 14 farklı avantajınız var!

1- Hayır haksız mıyım kediciğim, sen söyle?

Ofiste veya sabit bir işte sürekli olarak insanlarla yüz yüze tartışmak zorunda kalırsınız. Eğer bir de işinizden mutlu değilseniz ve ofisinizde beceriksiz, yeteneksiz insanlar varsa bu tartışmaların dozu çok daha ileri seviyeye varabilir. Freelancer Webmastersanız bunların tümünden uzakta ve sakin, stressiz bir hayat sizi bekliyor demektir.

2- Çalışma ortamım şekil, hadi geri çekil

Ne kadar kaliteli ofis koltuklarına oturursanız oturun, hiçbir zaman evinizdeki ucuz sandalyenin, koltuğun rahatını ofis ortamı içerisinde bulamazsınız. Bütün gün kaba etlerinizin ağrımasının ne kadar kötü bir duygu olduğunu biliyor musunuz? Umarım bu duyguyu hiçbir zaman öğrenmek zorunda kalmazsınız.

3- Çalışma Saatleri

Ofisin en rahat adamı her zaman için patronlardır. Sizin işe başlama saatiniz, bitirme saatiniz ve hatta mola saatiniz bile bellidir. Oysa ev öyle mi? Patron sizsiniz ve istediğiniz şeyi, istediğiniz gibi yapma konusunda tamamen hürsünüz. Arkadaşınız mı aradı? Hiç sorun değil, hemen ufak bir boşluk oluşturabilirsiniz.

4- Çalışmaya başlamak, sandığınızdan çok daha kolay

Ofiste çalışmaya başladığınız anda artık sürekli olarak kat etmeniz gereken bir mesafe vardır. Bi’ de İstanbul gibi trafiğin insanı yerden yere vurduğu şehirlerin birinde yaşıyorsanız bu sıkıntıyı üçle çarpıp, kosinüs ve sinüsünü (böyle bir matematiksel işlem var mı bilmiyorum ama yazarken çok havalı oluyor) alabilirsiniz. Oysa Freelancer Webmaster banyo / mutfak / bilgisayar / yatak arasında çok hızlı seyahat edebilir. Değerini bilin...

5- Tamam, belki bazen sıkıntı çekiyor olabiliriz

Her mesleğin kendine göre bazı cilveleri vardır. Freelancer tüm Webmasteların üzerindeki en büyük kabus da sanırım EFT saati lanetidir. Ne yazık ki, bu açıdan biraz şanssısız ama müşterimiz bizimle aynı bankayı kullanıyorsa ve o da Freelancer ise sorun yok demektir.

6- Toplantı mı? O ne ya?

Freelancer Webmasterın toplantısı filan olmaz. Açar WM Aracını PM atar, gelen mailleri yanıtlar, çok sıkışmışsa görüşmeyi Skype veya telefon ile aradan çıkarıverir. Toplantı denilen şeyin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama milyonlarca mutsuz insan var ve hepsi ona katılıyor. Siz katılmayın, sizi seviyoruz!

7- İemmmman yarın gidiveririm ne olacak?

Bilmiyorum diğer insanlar ne kadar farkındalar fakat bizim ülkemizde yalnızca 3 ay havalar hallice oluyor. Onda da dışarıya çıktığımızda sıcaktan dilimiz muhtar köpeğinin dili gibi önümüze düşüyor, bacaklarımız titriyor, başımız tutuyor. Bizim yarın gitme gibi bir lüksümüz var ve bunun istediğimiz kadar tadını çıkartabiliyoruz!

8- İş mi? Ben WMA Premium üyeyim ve saat başı ilanımı üste alabiliyorum!

İşsiz geçirilen sürecin ne kadar sancılı olduğunu bilmeyenimiz var mı? Zaten nefes alamıyorsunuz ve üzerine sürekli yeni faturalar ekleniyor, harcamalar çıkıyor. Bunlar yetmiyormuş gibi bir de oradan kenardan köşeden bir akraba evlenecek oluyor başınıza takı masrafı çıkıyor. Freelancer Webmastarlar mı? Onların zaten büyük kısmı premium üyeliğe sahip. Yani, sülaleleri rahat.

9- Dilimi burnuma değdirebiliyorum?

Siz iş görüşmesine gittiğinizde ne kadar garip soruların size yöneltildiğini biliyor musunuz? Özel yetenek ne lan? Fok balığı mıyım ben, sirkte mi çalışacağız? Hayır, ne oluyor yani? Aynısını senin anana bacına sorsalar hoşuna gider mi hiç? Her şeyi CV’ye yazdık işte zaten daha ne olsun istiyorsunuz? Tamam, tamam sakinim. Dilimi burnuma değdirebiliyorum, o olmaz mı ya?

10- Şirket balonu mu? Şirket balosu mu? Ne anlamadım?

Tamam onların da kendince havalı oldukları yerler var ama Facebook sayfamıza yorum yapan WM Aracı üyesinin de dediği gibi “Kalitesiz kalabalığı, kaliteli yalnızlığa tercih ederim.” bu çok mu ağır oldu Arabesk Rap’e mi kaçtı bilmiyorum ama bizde kendimizce havalıyız yani. Değil mi pisi?

11- Yemeğin yanına bir de Leyla ile Mecnun açarım, Narcos da olsa olur sonra laps laps laps!

Dışarıda iş arkadaşlarıyla öğle yemeği yemenin hiç bir esprisi yok ben size baştan söyleyeyim. Önce ne yesek bunalımına düşersiniz, sonra o ufacık dinlenme aranızda da iş veya işle alakalı konular üzerine sohbetler edersiniz. Oysa evinizde oturup yemek yerken Leyla ile Mecnun veya Narcos’u izleme şansınız var, bak bunu bi’ düşünün.

12- Kabile Şefi Oturan Boğa

Freelancer Webmaster olmak bi’ yerde kabile şefi Oturan Boğa olmaktır. Sizin hiçbir zaman giyinmenize veya üstünüzü değiştirmenize gerek yoktur. Asırlar geçse bile öyle aynı kıyafetlerinizle takılabilir veya yataktan kalktığınız kıyafetlerinizle çalışmaya başlayabilirsiniz. İşte bu lükstür, reisliktir!

13- Alarm sesi mi şu ya?

Sizin için net olarak kalkmanız gereken bir saat dilimi yok. İster beş dakika fazla uyursunuz isterseniz de beş dakika az. Paşa gönlünüz nasıl isterse öyle olsun. Nasıl olsa siz şimdi “giyineyim, soyunayım, trafiğe dalıp, işe koşturayım” tekerlemesinin dışındasınız. (O tekerlemeyi ben uydurdum, şuan ve şimdi haberin olsun)

14- Deliye ve Freelancer Webmastera her gün bayram tarifesi

Bir defasında arkadaşım bana “Size üzülüyorum ya, hiç adam akıllı tatil yapamıyorsunuz.” demişti. Sonra ben de harbiden bizim hiç rahatsız edilmediğimiz tatilimiz yokmuş diye düşünüyordum. Konunun üzerine biraz eğilince fark ettim ki, bize zaten her gün bayram her gün tatilmiş.

Hala ofiste çalışmayı düşünüyor musunuz? E yok artık.

53 Yorum
Onlygoodme avatar
Onlygoodme • 3 yıl önce
Bu yazıyı okuyan adam işi gücü bırakıp WM olmak ister yahu smile elinize sağlık çok keyifli bir yazı olmuş smile
SeoBoss avatar
SeoBoss • 3 yıl önce
Bana hemen bu adminin ev adresini verin. Gidip alnından öpeceğim.
Eline koluna emeğine sağlık hocam. İnsan kendisini okuyor sanki.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 3 yıl önce
Hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz ondan öyle oluyor o smile Evin adresini PM atıyorum smile
SeoBoss avatar
SeoBoss • 3 yıl önce
cansın hocam eyvallah, eline koluna emeğine sağlık.
MBarisTR avatar
MBarisTR • 3 yıl önce
Rica etsem bana da atsana hocam bir çayını içmeye gideyim.
cengzsen avatar
cengzsen • 3 yıl önce
smile ev adresi ; 21.313......
Günberat avatar
Günberat • 3 yıl önce
Tam anlamı ile bizleri anlatıyor bide kedi olması tam olmuş aynı ben dedim okurken ve resimlere bakarken. Elinize sağlık çok başarılı bir anlatım olmuş.
JumperTech avatar
JumperTech • 3 yıl önce
Dilimi burnuma deydirebiliyorum (gerçek). smile
WWT avatar
WWT • 3 yıl önce
rfgfghdfgh
xkuscu avatar
xkuscu • 3 yıl önce
Avantaj belki insana bir değer katıyor yada unvan sahibi yapıyor. O kadar bu işlere fazla kafa yormak iyi değildir. İnsan asosyal oluyor. Akşamdan sabahlara kadar pc başında olmak akıl işi değil getirisi güzel lakin yaşam tarzı biçimi bakımından Defacer lıkta öyle, Hack işiyle uğraşanlar Web masterlar gerçi anlamışda değilim. Forumda Wp kurmayı bilen oluyor. Sana Web Developer Seo uzmanı yok Tasarımcı yada yazılımcı ben direk, Serbest meslek aga akarı yok kokarı yok kendimi işimi kendim yapmaya çalışıyorum. Direk forumda açmıyorum. Önce araştırıyorum yapamazsam açarım insanımız beleşçi kolaya alışmış hemen yardım istiyor. Önce bir araştır bakalım Google amcada ondan sonra, adamın profiline bakıyorsun sanarsın Zuckerberg bulunduğu semtin sahibi saymakla bitmez özelliğe sahip gel görki, özelden yazıyor kanki bi sigara ver sene kanki 5 Tl borç ver hemen vericem bırakın bu işleri neyi vericen lan hamıtladın gitti adam neyse vs.vs. Kimse üstüne alınmasın Moruk !!!! "(Okuma yazma bilmeyenler için noktalama işaretleri yapılmıştır.)"
nihatturan avatar
nihatturan • 3 yıl önce
https://translate.google.com/
ViolenTornado avatar
ViolenTornado • 3 yıl önce
Noktalama işareti kullansan anlatmak istediğin daha iyi anlaşılacaktır.
SertacYANIK avatar
SertacYANIK • 3 yıl önce
Sayenizde noktalama işareti kullanılmayınca ne olacağını öğrenmiş oldum. Okuyabilen birkaç kelime ile anlatsın bana. Okumak ızdırap gibi geliyor. sad face
portal avatar
portal • 3 yıl önce
Translate'e yapıştırdım dili bulamıyor
uzmanabi avatar
uzmanabi • 3 yıl önce
Çok güzel bir yorum olumuş smile:):)
nihatturan avatar
nihatturan • 3 yıl önce
hebele hübele
Tekin43 avatar
Tekin43 • 3 yıl önce
Çok iyi olmuş smile)
Ozi avatar
Ozi • 3 yıl önce
Ödeme pazartesiye kalır olayı tamda aynı şekilde çok uğraştığım oldu gün bitimine yetiştirmek için smile
Atlascringe avatar
Atlascringe • 3 yıl önce
Geceli gündüzlü webmaster smile
ramazan1478 avatar
ramazan1478 • 3 yıl önce
Ofiste sabit bir maaş var ve terfiler smile ama özgürlük daha güzel kısacası işinin ehli olursan serbestte çalışsan kazanırsın.
sibelceliker avatar
sibelceliker • 3 yıl önce
bence ne wm nede ofis çalışanı patron olmak isteyen yokmu?o yüzden önce ofis çalışanı olarak burnumuzun sürtmesi gerek.sonra sektöre bakıp 2000 tl maaşla site yapacağıma bir siteyi güzel bir emekle 2000tl ye mal etmek ve sonra gayet sistemli ve akılcı bir şekilde bu işi seri bir hale dökmek gerek.evde pijamayla tek tük iş kovalayacağına,sermayeni para ve akılla yap.ne çalışan ne de evde iş kovalayan web master ol.oyunu sen kur.ne kazandığını ne harcadığını sen bilirsin.hem rahatlığın hem de mevkin olur.ama kendi işini yürütmek te stresli bir iş o da cabası
HeroTürk avatar
HeroTürk • 3 yıl önce
Çizimler çok güzel gerçekten ve insanın okuyası geliyor smile
sibelceliker avatar
sibelceliker • 3 yıl önce
güzel yazı.bazısına güldüm:)ödeme meselesi güzeldi
BerkayDincer avatar
BerkayDincer • 3 yıl önce
Peki hem freelance , hem ofis ortamında çalışmanın zarar ve faydalarını söylermisiniz smile

#back.up /life

diyorum smile
Timurlenk avatar
Timurlenk • 3 yıl önce
hahah güzel yazı olmuş smile
cihan1 avatar
cihan1 • 3 yıl önce
Gerçekten çok başarılı bir blog olmuş. Tam olarak bir webmaster 'ın hayatını özetliyor smile
mustafa94 avatar
mustafa94 • 3 yıl önce
Her zaman olduğu gibi yine harika bir makale yazanın eline sağlık.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 3 yıl önce
Çok Teşekkürler.
Kumrat avatar
Kumrat • 3 yıl önce
Harika bir anlatım bundan daha iyi tarif edilemezdi ben ikisini aynı anda yapıyorum zor iş zor
Birtanebuldum avatar
Birtanebuldum • 3 yıl önce
Zevkle okudum söylenecek bişi yok tam isabet laugh
ecan1453 avatar
ecan1453 • 3 yıl önce
Bendde çok beğendim elinize sağlık.
SosyalAbi avatar
SosyalAbi • 3 yıl önce
Harika bir yazı olmuş smile
FurkanHisamioğlu avatar
FurkanHisamioğlu • 3 yıl önce
Blogda önceden yayınlanan bu gibi bir yazıda yanlış değilsem "freelancerlar patron değildir" deniyordu. Çelişki olmuş smile.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 3 yıl önce
Aralarında sabah kalkıp Game of Thrones izleyen bir grafik gördük mü? Sanırım görmedin, görmedik. Onun yerine saat 7:30 değil de saat 9:30'da işinin başına geçen(grafik 13), söz konusu arkadaşlarla buluşma olduğunda işini ertelemeyip, bitirdikten sonra buluşmaya giden (grafik 3), iş vaktinden çalmamak için L&M ve Narcos dizilerini öğle yemeği arasında izleyen (grafik 11), hasta olduğunda bile planını programını bozmadan çalışan (grafik 5), gece 1'de ilanını güncelleyen (grafik 8), tatilde dahi çalışan (grafik 14) Freelancer bir çalışan gördük. Önemli olan ne gördüğünüz değil, nereden bakıp olaya nasıl yaklaştığınızdır. Ben senin bakış açından bakarsam grafiklerin içerisinden hizbullah terör örgütü üyesi bile çıkarırım smile Bakış açını düzelt, banlarım seni smile smile (şaka, ciddi değilim.)
FurkanHisamioğlu avatar
FurkanHisamioğlu • 3 yıl önce
Hahaha smile banlama tamam smile
YasinKİRAN avatar
YasinKİRAN • 3 yıl önce
Selam,

Eline koluna sağlık çok güzel olmuş, severek okudum. Nedeni %80'den fazla yada az beni anlatmıssınız. smile
YasinKİRAN avatar
YasinKİRAN • 3 yıl önce
Yine WM Ailesi.
ReklamKap avatar
ReklamKap • 3 yıl önce
Yazıları okumadım, görseller her şeyi anlatıyor ki zaten yaşadığımız hayat. Özellikle tatil kavramımız çok güzel. İşimizi sevdiğimizden tatilde bile olsak iş yapabiliyoruz. smile
turkojen34 avatar
turkojen34 • 3 yıl önce
Aynısını senin anana bacına sorsalar hoşuna gider mi hiç?

biara bize sövmrye başladı sandım smile
hava15 avatar
hava15 • 3 yıl önce
Kendi Webmaster işimi yapıyorum. Anlatım çok güzel ancak şu konu genç webmasterler için çok ama çok önemli.
Aylık geliriniz 5bin TL olsun. Kız istemeye gittiğinizde Webmaster olarak;
-Ne iş yapıyorsunuz?
+ Webmaster!
- Hangi şirkette?
+ Serbest
________
Aylık geliriniz 2bin TL olsun. Kız istemeye gittiğinizde Ofis Çalışanı olarak kızı almanız garantidir. Ama webmaster olarak garanti kimse veremez.
Webmasterla başlayın, kariyer yapın, yerinizi bir şirkette alın.
aerdogan avatar
aerdogan • 3 yıl önce
Keyifle okudum.
WWT avatar
WWT • 3 yıl önce
Tamam güzel hoş da, o rahatlık iyi değil işte. Düzenin yok, kendine saygın azalıyor gitgide. İş makinası mıyım lan ben yeter dediğin çok zaman oluyor. Bana her gün tatil ama bi denize gidemedim bu sene dediğin oluyor. kız arkadaşınla buluştuğunda müşterin arıyor, açıp bilgisayarı kafede işini hallediyosun. sabah işe gidicem diye evden çıkıp kendi knedini çalışmaya şartlamadığın için çalışmadan, boş geçirdiğin günler oluyor. ek olarak, kendi kendinin patronu olmak her er kişinin harcı değil smile tecrübeyle sabit.
aktuelsöylesi avatar
aktuelsöylesi • 3 yıl önce
Harika olmuş ya gerçekten bitsin istemedim
yupyuxexes avatar
yupyuxexes • 3 yıl önce
karakterin bayan olma sebebi nedir? oransal olarak baktığımızda daha çok erkekler wm oluyo ya hani? ondan şeettimdi smile
Being avatar
BeingEDİTÖR • 3 yıl önce
Aslında dikkatlice tekrardan bakarsanız tüm karakterler ne erkek ne de kadın. Siz sanırım biraz dikkatsiz incelemişsiniz veya gözünüzden kaçmış olabilir. Tümü erkek olsa bir bayan üyemizde gelip, neden hepsi erkek diye soracaktı. Ortada hassas bir denge var. Biz de elimizden geldiğince onu korumaya çalışıyoruz.
yupyuxexes avatar
yupyuxexes • 3 yıl önce
haklsınız. tamamen benim dkkatsizliğim :]
No1 avatar
No1 • 3 yıl önce
Çok Büyük Feyz Aldım smile
ProThemes avatar
ProThemes • 3 yıl önce
Harika olmuş ilanı üste taşı ise tam beni ifade ediyor smile
dosi1991 avatar
dosi1991 • 3 yıl önce
Bence WM olmak yanlız olmak biraz da baksanıza hep evde kediyle beraber yılbaşında bile. sad face
fmakses avatar
fmakses • 3 yıl önce
çok hoş olmuş
sacmaliyoruz avatar
sacmaliyoruz • 3 yıl önce
dezavantajlarıda var diğer adam ay başı maaşını alır sen. Proje iş alma peşinde koşarsın. Bu söylenen işin güzel görünen kısmı. Yani aylık 5k deviren kitle için güzel
ibryapici avatar
ibryapici • 3 yıl önce
Eline sağlık admin tamda benim hallerimi anlatmışsın.. Daha önceleri ofis + freelance işlerle uğraşırken şimdi full freelance takılıyorum.. hasta mı oldum. müşteride insan canım anlayışlı oluyorlar, olmadı mı napalım başkasıyla çalışsın ne kafamı ağrıtacam para gitmiş gelmiş. bi şekilde dünya dönüyor bunu öğrendim. bi müşteri kaçarsa başka yerden başka müşteri gelir smile
abuzer02 avatar
abuzer02 • 3 yıl önce
lan az kalsın yarın istifa dilekçemi verip wmye premimum a geçecektim neyseki daha yarına çok var.
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

SerpTakip
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.