Giriş Yap / Kayıt Ol
[WM ÇEKİLİŞ 3] SEO Uzmanı Atalay Sidar Sponsorluğunda 20 Üyemize 1200TL Değerinde SEO101 kitabı Hediye Ediyoruz!

Anonymous FTP, paylaşıma açık dosyaların File Transfer Protocol (FTP) üzerinden indirilmesine yardımcı olan bağlantı şeklidir.  Anonymous denilmesinin nedeni bu iletişim şeklinde kullanıcının FTP sunucusuna bağlanmak için doğrulanmış bir kullanıcı adı veya şifreye ihtiyacı olmamasıdır.

Anonymous FTP'de kullanıcı bir FTP yazılımı yardımıyla veya internet tarayıcısı yardımıyla kolayca FTP dizinine giriş yapabilir. FTP sunucusuna bağlanmak istediğinde isim ve şifre bölümüne kullanıcı istediği bilgileri yazabilir hatta çoğu kez hiçbir bilgi yazmaya dahi gerek kalmadan FTP sunucusuna doğrudan bağlanabilir.

Anonymous FTP'de kullanıcılara yalnızca dosya indirme izni sağlanır. Güvenlik nedeniyle kullanıcılar FTP sunucusuna dosya yükleyemez veya yüklenmiş olan dosyalar üzerinde değişiklik gerçekleştiremezler.

Anonymous FTP

Anonymous FTP Ne için Kullanılır?

Anonymous FTP genellikle indirme dosyalarını FTP üzerinden kolaylıkla kullanıcılara sunmak için kullanılır. Örneğin popüler Linux dağıtımlarının bir çoğu Anonymous FTP kullanarak kullanıcılara kendi FTP sunucusu üzerinden ISO dosyalarını indirmeye olanak sunar. Çünkü Anonymous FTP sayesinde hem daha yüksek hızda indirme yapılabilir hem de indirmeye durdurma ve devam etme gibi özellikler sağlanabilir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2019
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.