reklam
reklam

A+ Nedir?

A+ (A-Plus), büyük bir ticaret grubu olan Bilgisayar Teknolojileri Endüstrisi Birliği (CompTIA) tarafından geliştirilen ve kişisel bilgisayarları kurma, bakımını yapma, kişiselleştirme ve çalıştırma konularında bilgi sahibi olma ve yetkilendirmeyi onaylayan bir işlemin adıdır. Sınav iki bölümden oluşur; ilk önce bilgisayar donanımı ve yazılımı genel olarak kapsar ve ikincisi Windows 98 gibi belirli bir işletim sistemini kapsar. Sınav Drake Parametric tarafından yapılır ve bir ücret alınır. Bir dizi şirket, sınav için kendi bünyesinde veya kendi kendine öğretilen bir hazırlık sunar.

CompTIA ayrıca doküman görüntüleme ve sertifikasyon sınavı için özel sertifikalara sponsorluk yapmaktadır. A-Plus sertifikası, Microsoft'un Microsoft Sertifikalı Sistem Mühendisi sertifikaları gibi diğer sertifikalardan biraz daha temel ve daha az ürüne özeldir.

Herhangi bir endüstrideki sertifikasyonun bir avantajı, hükümet yönetmeliğinden ziyade kendi kendini düzenlemeyi teşvik etmesidir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al