reklam
Twitter Retweet

Apple Kimliği Nedir? Apple Kimliği Değiştirme ve Apple Kimliği Oluşturma

Apple Kimliği Nedir? Apple Kimliği Değiştirme ve Apple Kimliği Oluşturma

Apple Kimliği (Apple ID), Apple tarafından sunulan tüm servisleri kullanmanıza yardımcı kullanıcı hesabıdır. Apple kimliği yardımıyla iCloud ve iWork gibi Apple’ın sunduğu servislerden faydalanabilir veya iTunes Store ile App Store’u cihazlarınızdan kullanabilirsiniz.

Apple Kimliği Değiştirme

Apple kimliğinizi değiştirmek için önce şuanda giriş yapmış olduğunuz hesabınızdan çıkış yapmanız gerekir. iPhone, iPod Touch veya iPad mobil cihazlarında menü içerisinden Ayarlar ve daha sonra iTunes ve App Store menülerine giriş yaparak çıkış butonu yardımıyla çıkış yapabilirsiniz.  Çıkış yaptıktan sonra beliren Giriş Yap butonunu kullanarak yeni Apple kimliğinizle oturumunuzu açabilirsiniz. Tüm Apple servislerinde kimlik değişimi için aynı yöntemi kullanmanız yeterli olacaktır.

Apple Kimliği Oluşturma

Apple’ın herhangi bir servisini kullanıyorsanız servis verilerinizin kaydedilmesi ve Apple’ın sizi tanıyıp müşterisi sınıfına koyması için mutlaka bir Apple Kimliği sahibi olmanız gerekiyor. Apple kimliği oluşturma için sadece ihtiyacınız olan şey geçerli ve doğrulanmış bir elektronik posta (e-mail) adresine sahip olmanızdır.

Kendinize yeni bir Apple kimliği oluşturabilmek için deneyebileceğiniz farklı yollar var. Bunlardan en basitiyse kullandığınız servis yardımcısını kullanarak bir Apple kimliği oluşturmaktır. Örneğin iPhone, iPod Touch veya iPad ürünleri içerisinden App Store uygulaması yardımıyla kayıt olabilirsiniz. Web sürümünü kullanarak kaydınızı tamamlamak istiyorsanız aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al