Giriş Yap / Kayıt Ol

iPod, MP3 ve medya oynatıcısı olarak Apple tarafından hem Mac hem de PC kullanıcıları için geliştirilmiş yüksek kaliteli bir üründür. İlk defa 2011 yılında satışa başlayan iPod serisi benzeri cihazların aksine yüksek depolama kapasitesi ve kolay kullanım özelliği gibi öne çıkan artılarıyla dikkat çeken bir ürün olmuştu. Ortalama olarak 10,000 şarkı kapasitesi ve ürünün boyutunun bir kibrit kutusu büyüklüğünde olması pazarda büyük bir yankı uyandırmış ve diğer markaları da portatif ve yüksek depolama özellikli ürünler üretmeye sevk etmiştir.

iPod

iPod’un çıkışından bu yana geçen süreç içerisinde bu kadar popüler bir ürün olarak yer alıyor olmasının asıl nedeniyse bu özelliklerin dışında iPod’un iTunes ile birlikte sunulmasıydı.  iTunes sayesinde iPod Touch sahipleri Mac ve PC’lerini kullanarak dilediği sanatçıların şarkılarını çok uygun fiyatlardan satın alıyor ve anında bilgisayarıyla iPod’un eş zamanlayabiliyordu. Böylece şarkı bulma ve arama derdi sona ererken iPod’da sürekli yüksek kaliteli MP3’ler dinleniyor ve ürün tam kapasitesinde kullanıcılarına hizmet veriyordu.

iTunes ve iPod ikilisinin popülaritesi bundan yıllar önce başlamış olmasına karşın bugün dahi hala devam eden trendlerden birini oluşturuyor. iPod serisiyse günümüzde Apple’ın hala teknolojisini katlayarak geliştirdiği bir medya oynatıcısıdır.

iPod’un şuan için her kullanıcıya uyum sağlayabilecek farklı sürümleri bulunuyor. Örneğin iPod küçük boyutuyla sadece müzik dinlemek isteyen kullanıcılara hitap ediyor. iPod photo ise sahip olduğu küçük ekranı sayesinde müzik dinlemenin yanı sıra fotoğrafları görüntüleyebilme ve video dosyalarını oynatabilme özelliğine sahiptir. iPod Touch ise serinin en gelişmiş olan ürünü olarak hem tüm iPod’ların ortak özelliklerini içerisinde barındırmakta hem de Wi-Fi ve Bluetooth gibi bağlantı ögelerini içermektedir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.